środa, marca 27, 2019

"Co wie twój pies?" Sophie Collins
TYTUŁ  "Co wie twój pies?"

AUTOR Sophie Collins

DATA PREMIERY 05.02.2019

WYDAWNICTWO  Alma-Press

ILOŚĆ STRON 192
OCENA  4/6

OPIS

Czy pies rzeczywiście potrafi wyczuć zbliżające się trzęsienie ziemi albo wykryć raka zanim zostanie postawiona diagnoza?

Ludzkie zmysły bledną przy psich. Psy słyszą dźwięki z większych odległości i w szerszym zakresie częstotliwości; mają bardziej wrażliwy węch i lepsze widzenie obwodowe, a ich wąsy czuciowe potrafią wyczuć niewielkie nawet zmiany ciśnienia atmosferycznego. Nic zatem dziwnego, że twój pies podbiega czasem do drzwi zanim zauważysz, że ktoś się zbliża.

Książka Co wie twój pies? Bada fascynujący świat psiej percepcji. Omawia dokładnie pięć podstawowych zmysłów i pokazuje świat z psiego punktu widzenia, dzięki czemu łatwiej ci będzie komunikować się z pupilem. Znajdziesz tu także praktyczne testy, które pozwolą ci ocenić jego inteligencję, a nawet pobudzić ją do rozwoju. I wreszcie, poznasz odpowiedź na pytanie nurtujące właścicieli najinteligentniejszych psów: czy on posiada szósty zmysł?MOJE ODCZUCIA

Wielu z Was ma zapewne psa w domu, albo bardzo pragnie go mieć. Tylko posiadanie psa to nie wszystko, powinniśmy się nauczyć rozumieć świat z ich punktu widzenia. Jeśli dobrze poznamy poszczególne zachowania naszego psa, tym lepiej będziemy się z nim rozumieć.

Książka Co wie twój pies? jest typowym poradnikiem dla miłośników tych zwierząt. Zostały tutaj szczegółowo opisane zmysły psa. Inaczej postrzegamy świat my, a inaczej nasze pupile. Zastanawialiście się może kiedyś jak widzi wasz pies? Czy rozróżnia kolory? Czy widzi obraz w telewizorze? Czy rozpoznaje nas samych? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie w tej książce.

Węch, jakie zadanie ma psi nos? Dlaczego pies skrupulatnie obwąchuje każdy napotkany kąt? Psi węch jest niezwykle ważny, pomaga psom wytropić to czego szukają. Psy gończe są doskonałe do tropienia zwierzyny łownej, inne potrafią wytropić narkotyki i pracują w policji, a jeszcze inne stają się doskonałymi ratownikami i tropią zaginionych ludzi np. pod gruzami.

Kolejny ważny zmysł czyli słuch. Psy mają go niezwykle wyostrzonego i potrafią słyszeć dźwięki, które dla nas nie są słyszalne. Niejednokrotnie nasz pupil w mgnieniu oka znajduje się pod drzwiami informując nas, że ktoś się zbliża, kiedy my nie mamy jeszcze o tym nawet pojęcia.

Na pewno też nie raz słyszeliście, że psy posiadają szósty zmysł. Jak myślicie, jest w tym coś z prawdy? Ja uważam, że faktycznie muszą go mieć, bo niektóre rzeczy ciężko nam wytłumaczyć. Jak widać pies jest niezawodnym elementem w dzisiejszym świecie, który może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów.

Druga część książki skupia się na tym co wie nasz pies. Poznajemy mowę ciała naszego podopiecznego, uczymy się go lepiej rozumieć, by móc się z nim komunikować bez problemów. Przedstawione są różne zabawy, których możemy nauczyć naszych czworonożnych przyjaciół.

Gdyby poproszono cię, żebyś powiedział, jak ktoś się czuje bez pytania go o to, w pierwszej kolejności spojrzałbyś pewnie na jego twarz, a potem zacząłbyś obserwować mowę jego ciała dla uzyskania pełnego obrazu. W taki sam sposób możesz odbierać sygnały wysyłane przez twojego psa.


Myślę, że ten poradnik jest idealny dla osób, które nie znają jeszcze zbyt dobrze psów. Ci, którzy już z nimi obcują znacznie dłużej na nowo mogą odkryć ważne aspekty wspólnego życia. Dodatkowo książka jest wzbogacona o wiele fotografii oraz rysunki, które lepiej pomagają nam wyobrazić sobie daną sytuację.

Co wie twój pies? to świetny poradnik dla wszystkich miłośników psów, tych obecnych oraz tych przyszłych. Czytelnik pozna lepiej psie zmysły oraz mowę jego ciała. A przede wszystkim nauczy się dobrej komunikacji pomiędzy sobą, a psem. Polecam miłośnikom psów.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger