piątek, marca 08, 2019

"52 kolory życia, tom VI" Magdalena Kozioł
TYTUŁ  "52 kolory życia, tom VI"

AUTOR Magdalena Kozioł

DATA PREMIERY 2017

WYDAWNICTWO  Pociąg do natury

ILOŚĆ STRON 116
OCENA  4/6

OPIS

W tomie VI poznajemy nowego bohatera -  Rafała. Jego postać zaintryguje zarówno Sally, jak i czytelników. Orzechowy, brązowy, mleczny czy porcelanowy to kolory, które ubarwiają perypetie Sally w tym tomie. Historia nabiera rumieńców, ponieważ bohaterka odkrywa nowe oblicze miłości, a czy odnajdzie nareszcie szczęście? Odpowiedź na to pytanie przyniesie kolor herbaciany i przepełniony rozkoszą – miodowy.MOJE ODCZUCIA

Dość sporo czasu minęło odkąd rozstałam się z bohaterami powieści Magdaleny Kozioł. Ale przyszedł czas na powrót i odkrycie ich dalszych losów.

Sally i Jacek postanowili się rozstać i zacząć układać życie na nowo. Nie jest to jednak dla nich łatwe, bo jedno o drugim nie może zapomnieć. Sally nie skupia się porządnie na pracy i obowiązkach z nią związanych, gdyż myślami wciąż jest przy Jacku. Jest rozkojarzona, nie wie jak ma poradzić sobie z samotnością. Jacek natomiast nadal nie wie, czy jeszcze kocha swoją żonę i czy jest szansa na naprawienie ich relacji małżeńskich. Do tego wszystkiego na drodze Sally pojawia się Rafał. Kim jest i jak to wpłynie na naszą bohaterkę?

Magdalena Kozioł w swoich książkach kolorami ujmuje obraz miłości i życia. W tym tomie poznajemy kolejne kolory i ich zastosowanie w życiu bohaterki. Miłość potrafi zaprowadzić nas w nieznane, sprawia, że nagle dostajemy skrzydeł i unosimy się ponad ziemią. Ale bywa też i tak, że staje się dla nas zakazana, a później prowadzi nas do cierpienia. Czasem potrzebujemy czasu, aby uświadomić sobie, że to co robiliśmy nie było zawsze właściwe. Że nasze wybory potrafiły krzywdzić innych. Uświadomienie sobie tego nie przychodzi jednak od razu, niekiedy trzeba po prostu do tego dojrzeć.

Można też zadać pytanie, czy miłość nie jest po prostu przeznaczeniem człowieka. Ludzie, których spotykamy na naszej drodze, pojawiają się w odpowiednim celu i z jakiejś określonej przyczyny.

Nasi bohaterowie są zagubieni w swoich poczynaniach. Nie wiedzą jak mają dalej ułożyć sobie życie. Pojawiają się problemy, które przyjdzie im rozwiązać. Zrozumieją pewne istotne kwestie, które pozwolą im pójść dalej do przodu. W życiu Sally pojawi się Rafał, który trochę namiesza w jej życiu. A zakończenie ponownie pozostawi nas ze znakiem zapytania.

Język autorki w dalszym ciągu jest barwny i plastyczny. Widać, iż zostało włożone w napisanie tej książki nie tylko serce, ale również i dusza. Czujemy niezwykłą więź z bohaterami, przeżywamy ich życie wspólnie z nimi, zastanawiamy się i analizujemy, co mogłoby być dla nich najlepsze.

52 kolory życia, tom VI ukazuje nam wzloty i upadki zarówno w życiu osobistym jak i miłosnym. Bohaterom po raz kolejny przyjdzie podejmować niezwykle ważne decyzje, które mogą wpłynąć na ich dalsze życie. Poznamy kolejne kolory życia i ich wpływ na postacie. Zachęcam do przeczytania.

W chwili obecnej książki nie są nigdzie dostępne. Stały się białymi krukami.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję Autorce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger