poniedziałek, marca 11, 2019

"Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny" Małgorzata Augustyn
TYTUŁ  "Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rodziny"

AUTOR Małgorzata Augustyn

DATA PREMIERY 14.11.2018

WYDAWNICTWO  Publicat

ILOŚĆ STRON 192
OCENA  4/6

OPIS

Trafiają do naszych domów różnymi drogami: kupione, bo zachwyciły na wystawie sklepu ogrodniczego, urzekły na zdjęciu czy pozazdrościliśmy dorodnego okazu znajomym. Albo przynieśli je w prezencie przyjaciele – na nowe mieszkanie, urodziny…

Ale rośliny to nie element wyposażenia, tylko żywi współlokatorzy, nasze zielone towarzystwo, o które trzeba zadbać: znaleźć im dobre miejsce, zatroszczyć się o właściwą temperaturę, wilgotność powietrza, odpowiednie podlewaniem, nawożenie. Sprawić, by chciały u nas rosnąć, byśmy mogli cieszyć się z nowo wypuszczonych listków, pędów czy kwiatów.


Jeśli nie czujecie się pewnie w roli opiekunów swoich roślin i chcecie zrobić wszystko, by były z wami szczęśliwe, sięgnijcie po Plant Power.

PONAD 80 NAJPOPULARNIEJSZYCH GATUNKÓW ROŚLIN SPOTYKANYCH W NASZYCH MIESZKANIACH: OPISY ORAZ ZASADY PIELĘGNACJI.MOJE ODCZUCIA

Większość z nas uwielbia, kiedy nasz dom otacza nas pięknymi kwitnącymi roślinami. Żywa zieleń wypełniająca nasze mieszkanie, sprawia iż wydaje nam się ono jeszcze piękniejsze. Jednakże do roślin trzeba mieć podejście, a ich pielęgnacja nie zawsze jest taka łatwa jakby mogło się wydawać. Trzeba wiedzieć jak podlewać, nawozić, przesadzać oraz jakiego miejsca uprawy wymaga dana roślina. A także jak ewentualnie możemy ją rozmnażać. Niby proste, prawda? Ale wierzcie mi, że w rzeczywistości wcale takie nie jest.Moja babcia zawsze mówi, że aby rośliny dobrze się rozwijały, trzeba z nimi rozmawiać. I faktycznie coś w tym jest. Rośliny tak samo jak zwierzęta wymagają naszej uwagi, pragną być w centrum zainteresowania. Wszak, to również żywe istoty.

Muszę przyznać, że książka nieco mnie rozczarowała. Kiedy po nią sięgałam, myślałam, że dostanę jakąś złotą receptę na to jak wychować szczęśliwe rośliny, a tymczasem mogę powiedzieć, że dostałam zwykły leksykon z ponad 80-cioma najpopularniejszych gatunków roślin domowych. Dowiadujemy się o ich nazwie, skąd pochodzą i jakie mają wymagania. Do tego możemy je zobaczyć na pięknych zdjęciach znajdujących się w książce.Dodatkowo na początku możemy poczytać o świetle, które ma duży wpływ na prawidłowy rozwój danej rośliny, o temperaturze i wilgotności powietrza, o wodzie, pokarmie, przesadzaniu, rozmnażaniu, przycinaniu, chorobach i szkodnikach. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę, że niektóre rośliny pokojowe mogą być szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Zatem zanim będziemy chcieli dokonać jakiegoś zakupu, powinniśmy najpierw co nieco dowiedzieć się o roślinie, którą pragniemy nabyć.

Zarówno brak, jak i nadmiar światła jest dla roślin szkodliwy. Zbyt słabe oświetlenie powoduje zmniejszenie intensywności fotosyntezy, w wyniku czego nowe pędy są długie i cienkie, a odległości między liśćmi stają się coraz większe. W efekcie roślina przestaje rosnąć i zasycha. Nadmiar światła może być także szkodliwy, szczególnie dla roślin cieniolubnych.

Myślałam, że znajdę tutaj jakieś ciekawe rady, sprawdzone sposoby, co robić, aby dana roślina była szczęśliwa, a nam sprawiało radość patrzenie na to jak rośnie. Nie mówię, że nie będę korzystała z książki, bo to nieprawda. Z całą pewnością jeszcze nie raz do niej zajrzę, by móc podejrzeć czy dany kwiatek, który będę chciała nabyć, nada się do mojego pomieszczenia i jego wymagań. Bardzo lubię rośliny, choć nie mogę powiedzieć, że mam do nich nie wiadomo jak dobrą rękę.


Książka jest idealnym poradnikiem dla tych, którzy niewiele wiedzą o roślinach.Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny to pięknie wydany leksykon wielu gatunków najpopularniejszych roślin domowych. Znajdziemy w nim podstawowe zasady, które dadzą nam wiedzę na temat tego, czy sprostamy zadaniu wyhodowania pięknej rośliny. Idealna pozycja dla tych, którzy w prosty i jasny sposób pragną dowiedzieć się czegoś o roślinach.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger