czwartek, lutego 08, 2018

"Fallen Crest. Akademia" Tijan
➲ TYTUŁ  "Fallen Crest. Akademia"

➲ AUTOR  Tijan

➲ DATA PREMIERY  25.01.2018

➲ WYDAWNICTWO  Kobiece

➲ ILOŚĆ STRON  480


➲ OCENA  3+/6

➲ OPIS


CZY DZIEWCZYNA, KTÓREJ NA NICZYM NIE ZALEŻY I KTÓRĄ NIEMAL WSZYSCY ZAWIEDLI, POCZUJE COŚ INNEGO NIŻ NIENAWIŚĆ?

Samantha nie zamierza zwracać na nikogo uwagi. Nie obchodzi jej rozwód rodziców, nie obchodzi jej zdradzający chłopak ani przyjaciele, wreszcie nie obchodzą jej bracia Kade, z którymi musi mieszkać w jednym domu. Jedyną odskocznią jest bieganie, które pozwala Sam wyciszyć myśli i sprawia, że nic nie jest ważne.

Mason i Logan Kade to bracia, za którymi podąża zła sława. Wszyscy ich znają, wszyscy się ich boją i nikt się im nie sprzeciwia. Chłopaki mają wszystko, czego zapragną, a teraz mają też nowy obiekt żartów w osobie Samanthy.

Chociaż dziewczyna stara się usilnie ignorować braci Kade, wkrótce staje się jasne, że jeden z nich zwrócił jej uwagę. Czy zbuntowana Sam poczuje coś więcej do największego bad boya w mieście?➲  MOJE ODCZUCIA


Ostatnio coraz częściej wpadam w sidła powieści. Po prostu otwieram i mnie nie ma, nie istnieje dla mnie rzeczywisty świat. Tutaj znowu było podobnie. Mimo, iż książka ma niemalże 500 stron, to pochłonęłam ją w zaskakująco szybkim tempie.

Szkolne potyczki, miłość, zazdrość i przystojni bad boy'owie to chyba to, co kochają wszystkie dziewczyny. Główną bohaterką jest Samantha, dziewczyna, która odważnie kroczy przez świat i jest twardą sztuką, a której na niczym nie zależy. Jej świat właśnie się wali, gdy matka oznajmia jej, że rozstaje się z jej ojcem, a one we dwie przeprowadzają się do domu jej nowego kochanka. I wszystko może jakoś by się ułożyło, gdyby nie okazało się, że tym kochankiem jest jeden z najbogatszych mężczyzn, który ma dwóch synów Masona i Logana, uchodzących za dość sławnych w ich mieście. Sam nie zwraca na nich większej uwagi, po prostu żyje swoim życiem, a kiedy gromadzą się w niej uczucia, idzie biegać, by móc dać im upust. W niedługim czasie dowiaduje się, że jej chłopak zdradzał ją od dwóch lat z przyjaciółką.


Cóż, dobrze wiemy, iż w każdej szkole zawsze pojawiają się jakieś ciacha, za którymi ugania się cała masa dziewczyn. Do tego, w każdej szkole znajduje się jakaś elita, która uważa się za najlepszą. Poniżają innych, wytykają palcami, bo uważają, że mają taką władzę. Dziewczyny rywalizują między sobą o chłopaków, dochodzi do sprzeczek, kłótni, a nawet bijatyk. Tutaj jest podobnie. Wciąż się coś dzieje, nie ma czasu na nudę.Bohaterowie stworzeni przez autorkę są różnorodni, zapewne każdy z nas choć raz miał do czynienia z kimś podobnym. W dzisiejszym świecie, żyje wiele osób podobnych do nich. Sam to dziewczyna, którą polubiłam, choć momentami mnie drażniło jej zachowanie. Jej naiwność względem chłopaka, który ją zdradzał była irytująca. Natomiast podejście do braci Kade, to coś co wyróżniało ją na tle innych dziewczyn, gdyż nie było żadnych ochów i achów na ich temat. A bracia Mason i Logan po prostu zdobyli moje serce. Logan i jego specyficzne poczucie humoru, niekontrolowane teksty momentami rozbawiały mnie do łez. Mason był bardziej stanowczy, ale zaciekle bronił tego na czym mu zależało. Nigdy przed niczym się nie wahali i odważnie parli na przód.

Fabuła toczy się wokół młodzieży szkolnej, ich potyczek, nieporozumień, miłosnych uniesień i wynikających z niej zazdrości. Wartka akcja, przyjemny język autorki sprawiają, że przez książkę się płynie. Miło spędziłam czas odrywając się od otaczającej mnie rzeczywistości.

Ludzi nie należy oceniać nie poznawszy ich. Czasem wydaje nam się, że na podstawie obserwacji możemy powiedzieć jaki ktoś jest, ale to nie prawda. Żeby kogoś poznać tak naprawdę potrzeba czasu, nie dnia, tygodnia, miesiąca, a czasem wielu lat. Każdemu należy dać szansę.

Fallen Crest. Akademia to książka dzięki której, niejeden z nas powróci do swoich lat szkolnych i przypomni sobie własne miłosne uniesienia i związane z nimi przygody. A bracia Kade zadbają o to, żeby nikt z Was się nie nudził podczas lektury. Jeśli macie ochotę na przyjemną odskocznię, zachęcam do przeczytania.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję
1 komentarz:

  1. Idealny tytuł na wolny wieczór z niezobowiązującą książką.:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger