czwartek, lutego 01, 2018

"Bracia Slater. Alec" L.A. Casey➲ TYTUŁ  "Bracia Slater. Alec"

➲ AUTOR  L.A. Casey

➲ DATA PREMIERY  21.01.2018

➲ WYDAWNICTWO  Kobiece

➲ ILOŚĆ STRON  568


➲ OCENA  4+/6

➲ OPIS

Uważana za czarną owcę Keela Daley czuje się niedoceniona nawet przez własną matkę. Całe życie rywalizuje z kuzynką Micah, która zawsze była od niej lepsza, a teraz bierze ślub i znowu skupia całą uwagę na sobie. Keela czuje, że dla nikogo nie jest ważna. Albo tak się jej tylko wydaje...

Alec Slater to kobieciarz, który uwielbia zadowalać siebie i nie dba o potrzeby innych. Nie spodziewa się, że pewnego dnia zapuka do niego ognistowłosa Keela, która wbrew sobie będzie potrzebować od niego ogromnej przysługi. Alec ma udawać jej chłopaka i pójść z nią na wesele.

Chociaż arogancki chłopak zgadza się pomóc dziewczynie, podkreśla, że nie robi niczego za darmo. Przysługa, której Alec oczekuje od Keeli, może sprawić, że wkrótce to ona będzie w centrum uwagi.

ALEC ZATRZYMUJE TO, CO POSIADA


➲ MOJE ODCZUCIA

Pierwszy tom mnie zachwycił, jego dopełnienie rozczarowało, więc jak było przy drugim tomie? Czy L.A. Casey znów podbiła moje serce, a może mnie do siebie zniechęciła?

Przyznaję, że bałam się tego co dostanę. Jednak kamień spadł mi z serca, gdyż im bardziej zagłębiałam się w lekturę, tym bardziej byłam zachwycona. Emocji nie brakowało, więc mogę odetchnąć z ulgą.

Tym razem uwagę skupiamy na Aleku i Keeli, bo wszystko toczy się głównie wokół nich. Ale nie martwcie się, przystojni bracia Slater ukazują się również w komplecie. Ja jestem nimi zauroczona, i bez wątpienia skradli moje serce. Chodź potrafią być niezwykle aroganccy i zarozumiali to nie sposób ich nie pokochać

Keela to dziewczyna, która nie da sobie dmuchać w kaszę. Polubiłam ją za ten zadziorny pazurek i zero skrupułów. Czasem może zachowywała się zbyt arogancko, ale to nadawało jej charakteru.

Alec to przystojny mężczyzna, któremu nie oprze się żadna z kobiet. Jest chamski i bezpośredni, a jednak ma w sobie to coś, co przyciąga do niego płeć przeciwną. Uwielbia się droczyć, ale zawsze dba o to, co jest jego.Oboje poznają się przez przypadek. Keela jeszcze wtedy nawet nie spodziewa się, jak Alec wpłynie na jej dotychczasowe życie, a on nie zdaje sobie sprawy, co ta dziewczyna z nim zrobi. Mają udawać parę na weselu Micah, której Keela wprost nienawidzi. Jak daleko w stanie jest się posunąć kobieta, kiedy jakiś mężczyzna zajdzie jej za skórę?

L.A. Casey niewątpliwie potrafi sprawić, iż książkę, które ma prawie 600 stron, pochłania się w tak zaskakująco szybkim tempie, że prawdę powiedziawszy musiałam kilkakrotnie sprawdzić, czy faktycznie tych stron tyle było. Język jakim się posługuje jest łatwy w odbiorze, choć może niekoniecznie wszystkim się spodobać. Czasem sama odnosiłam wrażenie, że te niektóre brzydkie wulgaryzmy okazywały się zbędne. Niemniej mi nie przeszkadzały, bo zdążyłam już poznać styl autorki i wiedziałam czego mogę się spodziewać. Muszę przyznać, iż czytając przez większość czasu uśmiech nie znikał mi z twarzy. Było tyle zabawnych momentów, że w pewnych chwilach mąż dziwnie na mnie patrzył, nie rozumiejąc co mnie tak bawi.

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są specyficzni i niepodważalni. Chodź czasem (a może przez większość książki) zachowywali się jak małe dzieci, to pasowało to do nich. W końcu w każdym z nas kryje się coś z dziecinności. Jesteśmy tylko ludźmi, a na niektóre sprawy musimy umieć patrzeć z przymrużeniem oka. Dzięki cichym myślom w głowie Keeli, mogłam bez problemu zrozumieć ją w wielu momentach, więc ten zabieg bardzo mi się spodobał. Ciekawa fabuła nie pozwoliła mi nawet na moment spuścić lektury z oczu. Nie zabrakło również dreszczyku emocji, czyli to co dla mnie jest najważniejsze w powieści. Lubię przeżywać wszystko wspólnie z bohaterami i tutaj tak właśnie było.


Niewątpliwie bracia Slater potrafią zawładnąć umysłami kobiet, dlatego też już z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu. W między czasie będę mogła przeczytać jeszcze dopełnienie tego tomu Keela.


Bracia Slater. Alec to kolejna porywająca historia o niegrzecznych, nieziemsko przystojnych braciach oraz o hardej dziewczynie, która zaciekle broni tego na czym jej zależy. Nie zabraknie gorących chwil oraz zabawnych momentów. Zachęcam do przeczytania!
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję10 komentarzy:

 1. Mam w planach tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się nsd ta seria, bo lubie takie klimaty. Moze nawet nie bedzie mi przeszkadzac infantylnosc bohaterow ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w planach w dalszej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że natrafiłam na kogoś, komu ta książka się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz bardziej intryguje mnie ta seria. Obym tylko znalazła na nią czas. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger