wtorek, stycznia 08, 2019

"Odchudzanie zaczyna się w głowie. Odważona pyta i szuka odpowiedzi" Danuta Awolusi
TYTUŁ  "Odchudzanie zaczyna się w głowie. Odważona pyta i szuka odpowiedzi"

AUTOR Danuta Awolusi

DATA PREMIERY 18.04.2018

WYDAWNICTWO  Pascal

ILOŚĆ STRON 320
OCENA  4+/6

OPIS

Odważona.
Dziewczyna minus 70 kg powraca!

Zrzuciła kilkadziesiąt kilogramów. Nie był to jednak koniec walki o siebie i nowe, lepsze życie. Dziś Danuta Awolusi szuka odpowiedzi na trudne pytania:

Skąd się bierze nienawiść do ciała?
Jaką władzę ma nad nami jedzenie?
Jak zaakceptować siebie?
Czy można polubić aktywność fizyczną?
Gdzie znaleźć pomoc, kiedy odchudzanie nie wychodzi?

Rozmowy z gośćmi – psychologiem, modelkami Plus Size, czytelniczkami – składają się na prawdziwą i złożoną opowieść o tym, że odchudzanie zaczyna się w głowie.

Danuta Awolusi dzieli się również sprawdzonymi przepisami, które są dowodem na to, że zdrowe jedzenie to jeden z przyjemniejszych sposobów utrwalania wielkich zmian.MOJE ODCZUCIA

Z Danutą Awolusi miałam okazję już się spotkać przy książce Odważona. Dziś po raz drugi stykam się z jej twórczością. Muszę przyznać, że po raz kolejny zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Poradniki mają to do siebie, że zazwyczaj każą Ci zrobić tak czy tak, naciskają na ciebie. Tutaj jest całkiem odwrotnie, nie ma presji, wymuszania, lecz przyjemne podejście, zrób tyle ile możesz. I w tym momencie poradnika nie odstawiamy na półkę, nie wściekamy się, że coś nam nie wychodzi, lecz z zainteresowaniem przeglądamy go dalej.

W owej książce Autorka zaprasza do rozmowy ludzi, którzy mają „wiedzę, doświadczenie i historie.” Pokazują nam one, że człowiek może dobrze czuć się w każdym ciele.

Paula kocha modę i pokazuje Polkom, że kobiecość tkwi nie w kształtach, ale w głowie.

Ludzie często myślą, że odchudzanie to wykonanie iluś tam ćwiczeń, zażywanie jakiś tabletek wspomagających odchudzanie czy coś w tym stylu. Mało kto patrzy na to, że odchudzanie to przede wszystkim nasza psychika. Danuta Awolusi właśnie to stara się nam uświadomić. W swojej najnowszej książce zadaje trudne pytania, a zarazem stara się znaleźć na nie odpowiedź. Wiadomo, że na proces odchudzania składa się wiele czynników. Ale dla chcącego nic trudnego. Każdy może zawalczyć o swoje ciało, o to, aby dobrze czuć się we własnym ciele. Najlepszym tego przykładem jest sama autorka.

No dobrze, człowiek się odchudzi, zmieni się jego ciało, ale co zrobić, jeśli nie potrafi go zaakceptować? Jeśli źle się czuje w swoim chudszym ciele? O tym również jest tutaj rozmowa. To ważne, aby umieć napisać książkę tak, aby nie sprawiła, że czytelnik po przeczytaniu kilku stron ma ochotę ją odłożyć na półkę.


Czym dzisiaj jest jedzenie? Siłą, ale też nadal swego rodzaju zagrożeniem. W dużej mierze je oswoiłam, ale wciąż nie potrafię w pełni zapanować nad tym, ile dla mnie znaczy. Trochę wygląda to tak, jakbym mówiła o narkotyku, prawda? Nic dziwnego. Jedzenie jest moim narkotykiem.

Całość jest pięknie wydana, zawiera mnóstwo zdjęć i jest kolorowa. Już samo to sprawia, że czytelnik ma ochotę po nią sięgnąć. No i zawiera w sobie sporo przepisów z których może skorzystać każdy z nas. Ja z całą pewnością niedługo z któregoś skorzystam, bo one nęcą, kuszą i sprawiają, że człowiekowi na samą myśl o nich cieknie ślinka.Odchudzanie zaczyna się w głowie  to ciekawy poradnik, w którym nie tylko autorka, ale i wiele innych ludzi opowiada nam o swoich doświadczeniach i przeżyciach. Dzięki tej pozycji, wielu z nas być może zmieni swoje podejście do ciała. Zrozumie, że tutaj też ważna jest nasza psychika. Zachęcam do przeczytania, gdyż naprawdę warto.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger