piątek, grudnia 21, 2018

"Zdrowiej Polsko!" Teresa Sadowska

TYTUŁ  "Zdrowiej Polsko!"

AUTOR Teresa Sadowska

DATA PREMIERY 18.06.2018

WYDAWNICTWO  Warszawska Firma Wydawnicza

ILOŚĆ STRON 99
OCENA  4/6

OPIS

Czy wiosna czy lato czy jesień czy zima
Każdy myśli o zdrowiu gdy choroba już trzyma
A ja jestem zdrowa i to sukcesu połowa
Myślę zawsze o sobie jak o zdrowym człowieku
Który ma dużo ruchu nie zażywa leków
fragment wiersza (piosenki) 
MOJE ODCZUCIA

Chyba każdy z nas doskonale wie jak ważne w jego życiu jest zdrowie. Bez niego człowiek źle się czuje, mniej gości uśmiech na twarzy. Nasza autorka pisze o zdrowiu wierszem w bardzo przyjemny sposób. Nie zniechęca nas do jakiś rzeczy lecz w swoich wierszach próbuje nam uświadomić co może nam pomóc, a co zaszkodzić. Jak ważnie są niektóre aspekty naszego życia, aby nie szkodzić zdrowiu, lecz mu pomagać.

Zapewne niejedna osoba się zdziwi, kiedy np. w wierszu ze swoją grupą krwi odkryje ciekawostki dotyczące swojego zdrowia. Czym może się odżywiać, a czego powinna unikać. Przytoczę tutaj fragmenty wiersza z moją grupą krwi:
Będziesz zdrów nie jadając mięsiwa żadnego Tak się składa że właśnie dla Twej grupy są zdrowe Najzwyklejsze surówki warzywno-owocowe Możesz robiąc je mieszać zupełnie do woli Posypując imbirem kurkumą (bez soli) […] Pamiętaj że tylko dla Twej grupy jest zdrowa Każda kawa i herbata * też aloesowa Zdrowotna jest bezsprzecznie herbata * zielona A czarna niewydzielaczom tylko dozwolona


Bardzo się ucieszyłam, że kawa mi nie szkodzi, gdyż nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia kawy.

Jak widać, wiersze mogą okazać się przydatne i można z nich czerpać niezwykle ważne informacje. Teresa Sadowska napisała nawet wierszowe przepisy na Polski Mazurek, Polską szarlotkę czy też Makowce.

Być może dzięki tym wierszom osoby, które bagatelizują sobie własne zdrowie, otworzą oczy i zrozumieją jak bardzo sami mogą sobie szkodzić. Niestety prawda jest taka, że ludzie zaczynają je doceniać zazwyczaj w momencie, kiedy jest na to już za późno. A jeśli mamy zdrowie, mamy tak naprawdę wszystko, a przede wszystkim ciągły uśmiech na twarzy.

Znajdziemy tutaj też kilka wierszyków dla dzieci, które już od młodych lat uczą o zdrowiu. Dobrze jest wpajać właściwe zasady żywienia już od małego, gdyż w późniejszym wieku wychodzi to nam tylko na dobre.

Zdrowiej Polsko! to ciekawa pozycja, w której wiersze traktują o zdrowiu, czyli o tym, czego najbardziej nam trzeba w życiu. Koniecznie przeczytajcie i dowiedzcie się czegoś o sobie samych.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger