sobota, grudnia 08, 2018

"Kobiety nieidealne. Magda" Magdalena Kawka, Małgorzata HaylesTYTUŁ  "Kobiety nieidealne. Magda"

AUTOR Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

DATA PREMIERY 21.08.2018

WYDAWNICTWO  Replika

ILOŚĆ STRON 384
OCENA  5/6

OPIS
To nie jest polska Bridget Jones ani polski Seks w wielkim mieście. To jest nasze własne, kobiece, babskie, pisane tu i teraz, żywym językiem, wypełnione niebanalnymi dialogami jak ze scenariusza najlepszego filmu o kobietach, niekoniecznie tylko dla kobiet.

Drogie Czytelniczki, oddajemy w Wasze ręce historię pełną niedoskonałości, słabości, potknięć, upadków i wzlotów. Zrodziła się z naszej przyjaźni, a napisałyśmy ją dla Was. Bohaterki tej powieści istnieją naprawdę, jesteśmy nimi my wszystkie: Ty, Twoja przyjaciółka, sąsiadka, matka, nauczycielka Twojego dziecka, Twoja dentystka i wszystkie kobiety, które codziennie spotykasz. Zamyślone, smutne, porzucone, ale również te szczęśliwie zakochane, szalone, niekonsekwentne, zwariowane, poważne, zdystansowane. Młode, starsze, miłośniczki trampek i te, które na co dzień biegają w szpilkach. Te walczące z nadwagą i te, którym zdarza się wypić za dużo wina. Przemądrzałe i niepewne siebie. Jednym słowem: kobiety nieidealnie wyjątkowe.

Gosia Hayles
Magda Kawka


MOJE ODCZUCIA

Muszę przyznać, że czytanie tej książki sprawiło mi wiele radości. To co w niej urzeka to to, iż Autorki nie idealizują swoich bohaterek czyniąc je jakimiś księżniczkami, tylko uwydatniają ich wszystkie wady i zalety. To historia o kobietach takich jak my same, czyli jak same Autorki piszą „kobietach nieidealnie wyjątkowych”.

Zawsze się zastanawiałam w jaki sposób można pisać książkę w dwie osoby, czy one nie pogubią wątków, nie pomylą postaci. Ale jak widać wszystko jest możliwe. Z przyjemnością stwierdzam, że tutaj nawet nie poznać dwóch różnych stylów Autorek, gdyż całość świetnie się komponuje. Do tego niezwykle realne postacie i historie z życia wyjęte.
O czym jest książka? O czterech przyjaciółkach oraz ich lepszych i gorszych chwilach w życiu. Każda z nich boryka się z innym problemem, ale mimo to łączy je jeden cel: chcą kochać, być kochane oraz być szczęśliwe. W końcu każdy z w życiu zasługuje na odrobinę szczęścia. Wiadomo, że miewają gorsze chwile, potrafią się pokłócić, ale mimo wszystko łączy je niebywała nić przyjaźni. Przyjaźni, która jest w stanie przetrwać wszystko. W tej części w głównej mierze skupiamy się na Magdzie. To kobieta, która zdradziła męża, po czym jej kochanek ją porzucił zostając ze swoją żoną. Przyjaciółki namawiają ją na założenie konta na portalu randkowym, na co ta w końcu przystaje. Czy pozna tam jakiegoś tajemniczego, wartego uwagi mężczyznę?
Przychodzi taki moment, że się zaczynasz zastanawiać nad swoim życiem, nad tym, gdzie jesteś, co zrobiłeś, co po sobie zostawisz…
Tę książkę czyta się niezwykle przyjemnie, a uśmiech z twarzy mało kiedy znika. Powieść jest napisana lekkim językiem, posiada niebanalne dialogi, a do tego nietuzinkowe bohaterki, których nie sposób nie polubić. Każda ma swój cel do którego stara się dążyć. Jak to w życiu bywa, nie wszystko układa im się tak jakby chciały, ale czy w naszym życiu nie jest podobnie? Ile to razy nie byłyśmy z czegoś zadowolone? Ile razy narzekałyśmy na mężczyzn? Pewnie niezliczoną ilość razy.
Magdalena Kawka oraz Małgorzata Hayles napisały historię do bólu szczerą i prawdziwą, która chwyta za serce. Myślę, że wielu z nas może odnaleźć cząstkę samej siebie w tej powieści. Będąc obserwatorką poczynań naszych bohaterów, śmiało mogę stwierdzić, że w życiu nic nie jest idealne, a zwłaszcza my sami. Człowiek uczy się całe życie na własnych błędach, ale dzięki temu z każdym kolejnym dniem staje się silniejszym człowiekiem.
Już dawno doszłam do wniosku, że w życiu trzeba świętować chwile. Nie czekać na szczęście, nie gonić za spełnieniem. Po prostu i zwyczajnie zauważać to, co tu i teraz.
Kobiety nieidealne. Magda to lekka i zabawna historia czterech przyjaciółek, które choć nie są idealne i popełniają każdego dnia jakieś drobne błędy, starają się iść na przód z podniesionym czołem wierząc, że wszystko może się udać. Ta historia daje wiarę w lepsze jutro. Zachęcam do przeczytania.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger