poniedziałek, kwietnia 24, 2017

"52 Kolory Życia, tom II" Magdalena Kozioł
*Tytuł: "52 Kolory Życia, tom II"
*Autor: Magdalena Kozioł
*Wydawnictwo: Pociąg do natury
*Rok wydania: 2016
*Ilość stron: 111


*Ocena: 4/6
*Opis:


52 Kolory Życia II Tom to kontynuacja historii o Sally i jej miłości. Książka zawiera 7 wyjątkowo barwnych rozdziałów, które pokazują budzące się uczucie pomiędzy główną bohaterką a Jackiem - żonatym policjantem. Sally popada w moralne dylematy i nie wie, jak ma postąpić. Chcąc podążyć za głosem serca, musi przystąpić do miłosnego trójkąta. Rozsądek zapala jej czerwone światło, ale okoliczności i wydarzenia układają się wbrew rozumowi. Intuicja i pragnienie odgrywają ważną rolę w drugim tomie, ale to Sally ostatecznie zdecyduje, jakie kolory zaprosi do swojego życia.

*Moje odczucia:

Po przeczytaniu I tomu, byłam strasznie ciekawa dalszych losów Sally, więc czym prędzej sięgnęłam po kolejny tom. Autorka po raz kolejny wniosła do mojego życia wiele barw przez co czasem sama zastanawiam się, które z nich goszczą lub gościły w moim życiu.

Sally, zawsze wiedząca czego chce, tym razem ma mętlik w głowie. Już sama nie wie co ma zrobić. Wie, że ma narzeczonego, ale coś ją ciągle popycha ku Jackowi. Jak widać, nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad naszym sercem, czasem coś podświadomie pchnie nas w innym kierunku. Bywa, że jedno spojrzenie może zmienić całe nasze dotychczasowe życie.

Magdalena Kozioł pisze emocjami, które przelewają się nie tylko na bohaterów jej książek, ale również na nas czytelników. Otrzymujemy tutaj niejaki romans, ale są również poboczne wątki kryminalne, które dodają książce animuszu.

Ile razy w Waszym życiu mieliście dylematy moralne? Ile razy zastanawialiście się, czy aby na pewno słusznie postępujecie? Czy to, co robicie nie przyniesie swoich konsekwencji? Przyznaję, że w swoim życiu miałam kilka takich dylematów. Wychodzę jednak z założenie, że lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało. Ludzie dorośli są świadomi swoich wyborów, więc muszą nauczyć się również przyjmować ich konsekwencje.

Książka zawiera 7 rozdziałów, czyli także 7 kolejnych barw życia. Tym razem są to: granat, fiolet, burgund, szafir, czekolada, bursztyn oraz czerwień. To niewiarygodne jak wiele kolorów posiada nasze życie, często jednak sami nie potrafimy ich dostrzegać. A każde wydarzenie z naszego życia możemy przypisać danemu kolorowi.

W II tomie wiele się dzieje, a to co zasługuje na uwagę, to fakt, iż autorka nie skupia się tylko na wątku miłosnym Sally i Jacka, ale także na ich życiu osobistym, rodzinnym. Bohaterowie pomimo swoich czynów, mają zakodowane w głowie, że w domu ktoś na nich czeka.

52 Kolory Życia Tom II to książka, w której nasza bohaterka stara się odnaleźć drogę do własnego szczęścia. Po drodze pojawiają się dylematy moralne, które gryzą sumienie bohaterki, ale mimo wszystko idzie ona za radą serca. To książka z przesłaniem i wieloma emocjami. Polecam.

W chwili obecnej książki nie są nigdzie dostępne. Stały się białymi krukami.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję autorce.


2 komentarze:

  1. Dziękuję za piękną recenzję i czas poświęcony dla mojej twórczości :) Serdeczne polecam kolejne tomy ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger