sobota, października 01, 2022

"Lonely Heart" Mona Kasten

 TYTUŁ  "Lonely heart”

CYKL  Scarlet Luck (tom 1)
 

AUTOR Mona Kasten

 

DATA PREMIERY 27.07.2022

 

WYDAWNICTWO  Jaguar

 

ILOŚĆ STRON 400

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
 

Rosie nie może uwierzyć, że będzie mogła przeprowadzić wywiad z grupą Scarlet Luck dla swojej internetowej audycji radiowej. Nie tylko śledzi od lat działalność zespołu, ich piosenki towarzyszyły jej również w najtrudniejszych momentach życia. Fascynuje ją szczególnie Adam, perkusista, w dużym stopniu dlatego, że wiadomo o nim jedynie, że od lat nie toleruje bycia dotykanym – przez nikogo.

W końcu zespół pojawia się w małym studiu Rosie – a wszystko kończy się jedną wielką klapą. Wywiad musi zostać przerwany, a w sieci zalewa Rosie fala hejtu. Kiedy dochodzi nawet do tego, że zostaje zaatakowana na ulicy przez fanki zespołu, Scarlet Luck zapraszają ją na swój koncert, jako znak, że chcą zostawić całą tę sprawę za sobą. I nagle Rosie stoi powtórnie przed Adamem. Adamem, w którego oczach dostrzega niewyobrażalny ból – i do którego nie wolno jej się zbliżyć, nie wolno go dotknąć ani przytulić…MOJE ODCZUCIA

 

 

Rosie ma swoje małe, niezależne studio, w którym prowadzi swoje show, przeprowadzając wywiady z muzykami. Kiedy po wielu próbach jej prośbę pozytywnie rozpatruje zespół Scarlet Luck nie posiada się ze szczęścia. Jest zafascynowana perkusistą Bestią o którym wie tylko tyle, że nie pozwala się nikomu dotknąć. Ten wywiad miał być dla Rosie spełnieniem marzeń, a okazał się totalną klapą. Wywiad został przerwany, a Rosie zalana falą hejtu.
Pewnego dnia ponownie staje twarzą w twarz z Adamem, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że zbliżenie się do niego będzie niemożliwe…

Jako, że poznałam już twórczość Mony Kasten, z wielką chęcią sięgnęłam po kolejną książkę autorki, zastanawiając się czym tym razem mnie zaskoczy. Otrzymałam całkiem przyjemną, aczkolwiek nie pozbawioną ludzkich dramatów historię, której tak naprawdę nie potrafiłam odłożyć na bok. Całkowicie dałam się jej ponieść i mocno kibicowałam naszym bohaterom.

Rosie to niezwykle sympatyczna dziewczyna, która całe swoje serce oddaje własnemu show, które jak mówi jest całym jej życiem. Muzyka towarzyszy jej od dawna, zawsze sumiennie przygotowuje się do przeprowadzanych wywiadów. Scarlet Luck to jej ulubiony zespół, któremu tak naprawdę towarzyszy od samego początku jego istnienia. Wie o członkach zespołu niemalże wszystko. Ich piosenki niejednokrotnie towarzyszyły jej w trudnych momentach życia.

Muzyka była tym, co mnie definiowało.
Muzyka była jedyną moją miłością, która nigdy mnie nie zawiodła.
Muzyka była dla mnie wszystkim.

Adam (Bestia) to perkusista zespołu Scarlet Luck. Kocha grę, swój zespół i zatracanie się w muzyce, jednak nienawidzi tłoku i dotyku kogokolwiek. Ma za sobą jakieś traumatyczne przeżycia, które go odmieniły. Nie dopuszcza do siebie nikogo, ciężko z nim rozmawiać, a pojawiające się ataki paniki, nie przynoszą mu niczego dobrego. W głębi serca to niesamowity chłopak.

Ich pierwsze wspólne spotkanie nie wypada najlepiej. Rosie kompromituje nie tylko siebie, ale także Adama. I choć nie miała z tym nic wspólnego, cały hejt został wylany właśnie na nią. Hejt z którym nie potrafi sobie poradzić. Niby ma u swojego boku przyjaciółkę Kaylę, ale czy jej uczucia względem niej są prawdziwe? Czy to nie ona przyczyniła się czasem do katastrofy, która dotknęła Rosie? Czy Rosie może naprawdę jej bezgranicznie ufać?

Mona Kasten pokazuje nam świat znanych gwiazd i to z czym wiąże się ich kariera. Jak wiele czasu muszą poświęcać na rzeczy na które tak naprawdę nie mają ochoty, żeby ich wizerunek nie ucierpiał. Pokazuje nam również życie dziewczyny, która z pasją robi to co kocha, a mimo wszystko życie potrafi jej rzucić kłody pod nogi. Świetna kreacja bohaterów, którzy są różnorodni pod każdym względem, a jednak czasem znajdują w sobie jakieś podobieństwa. Mamy tutaj obraz ludzi, którzy czasem mierzą się z własnymi demonami, choć nie zawsze im się to udaje. Czasem trzeba schować po prostu dumę do kieszeni i poprosić o pomoc. Nie ma w tym nic złego.

- Można posiadać wszystkie pieniądze świata. Kupić sobie wszystko, czego się zapragnie, a i tak czuć się źle. Psychika tak nie funkcjonuje. Nie możesz oczekiwać, że dzięki sukcesom, i jedynie dzięki nim, już na zawsze pozostaniesz szczęśliwy. Musisz znaleźć długofalowy sposób, żeby sobie z tym radzić, bo jeśli nadal będziesz ignorował swoje uczucia, pewnego dnia cię dopadną. I wtedy będzie tylko gorzej. Nie ma nic złego w tym, że szuka się pomocy, i wydaje mi się, że każdy ma do tego prawo. Ty też.

Komunikacja międzyludzka nie zawsze jest łatwa. Czasem pewne wydarzenia wpływają na to, że mamy w sobie jakąś blokadę z którą nie potrafimy sobie poradzić. Na odległość poprzez wiadomości czy też rozmowy telefoniczne nie sprawia nam to kłopotu, ale kiedy przychodzi stanąć twarzą w twarz z rozmówcą, wtedy rodzi się panika z którą nie potrafimy sobie poradzić. Rosie i Adamowi udało się nawiązać niezwykłą przyjaźń poprzez takie wiadomości i rozmowy, ale czy wytrzymają tę presję, kiedy w końcu staną ponownie twarzą w twarz?

Autorka zabiera nas w świat, w którym każde z emocji będą towarzyszyły nie tylko naszym bohaterom, ale również nam czytelnikom. Dzięki tej historii na jakiś czas przeniesiemy się w świat show biznesu, aby poznać go od środka z wszystkimi wadami i zaletami włącznie.

Muszę przy tej pozycji wspomnieć o pięknym wydaniu, które mnie po prostu zachwyciło. Twarda oprawa, ale najpiękniejsze są wewnętrzne ozdobniki oraz pomalowane boki książki.

Lonely heart to historia, która raz zabierze nas w cudowne momenty, ale to także historia, która nie raz roztrzaska nasze serce na drobne kawałeczki. Zachęcam do przeczytania.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger