piątek, maja 20, 2022

"Ucieczka" A. November [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "Ucieczka” (e-book)
 

AUTOR A. November

 

DATA PREMIERY 16.05.2022

 

WYDAWNICTWO  November Publishing

 

ILOŚĆ STRON 78

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
 

Skylar dowiaduje się, że ojciec postanawia wydać ją za znienawidzonego mężczyznę, nie siedzi z założonymi rękoma i zaczyna działać. Jedynym rozwiązaniem, jakie przychodzi kobiecie do głowy, jest ślub z kimś innym, dlatego musi dostać się jak najszybciej na Alaskę, gdzie za odpowiednią sumę znajdzie sobie męża – na wczoraj.
Wynajmuje pilota, snuje plany na przyszłość, ale los jak zwykle bywa przewrotny. Kiedy Skylar poznaje Nicka Baarsa, wszystko się zmienia. Zagrożenie powodzenia jej misji i rodzące się uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi spowoduje chaos, a czasu jest coraz mniej. Co spotka tę odważną dziewczynę i czy dotrze do upragnionego celu?MOJE ODCZUCIA

 

 

Skylar jest zmuszona do ucieczki, gdyż jej ojciec chce ją wydać za dużo starszego mężczyznę, aby ubić z nim interes. Ona nie ma zamiaru się na to godzić, więc wpada na pomysł, aby uciec na Alaskę i ożenić się z jakimkolwiek mężczyzną. Wdraża swój plan w działanie, ale nie przewiduje, że po drodze mogą wystąpić jakieś komplikacje. Wynajmuje pilota, którym jest Nick Baars, niezwykle przystojny mężczyzna. Za jego sprawą wszystko się zmienia, a między tą dwójką rodzi się uczucie. Jakie przygody czekają ich po drodze? I czy Skylar dopnie swego ucierając nosa swojemu ojcu?

Co byście powiedzieli na lekturę pełną wrażeń, dobrego humoru i absurdów? Lubicie się dobrze bawić, a przy tym pośmiać? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po tę lekturę.
A. November dopiero debiutuje w tym rodzaju literackim, więc to pierwsza komedia spod jej ręki. Z całą pewnością są tutaj lekkie niedociągnięcia, jednak mimo to wyszło całkiem fajnie. Ja osobiście dobrze się bawiłam czytając o przygodach Skylar. To niezwykle odważna kobietka, która jest w stanie zrobić wszystko, aby tylko uwolnić się od rozkazów jej ojca. Czasem jej pomysły mnie przerażały i wydawały się wprost nierealne, innym razem znowu mnie zaskakiwała pozytywnie swoim myśleniem. Jedno jest pewne, nie sposób się z nią nudzić.

Pomimo tego, że niektóre wydarzenia zawarte w tej opowieści wydają się mało realne, to uważa to za całkiem fajną pozycję. Kto powiedział, że musimy czytać tylko to, co może mieć odwzorowanie w normalnym świecie? Czasem warto dać się ponieść wyobraźni i wybrać w nieznane.

Namiętność i żar, jaki nagle powstał między nimi, zapoczątkował coś, z czego jeszcze oboje nie zdawali sobie sprawy. Smakował jej, a ona oddawała mu się całkowicie. Kręciło się jej w głowie, ale to uczucie, którego właśnie doświadczała, było jak tęsknota za prawdziwym domem, za szczęściem i za normalnością. Za jedyną i szczerą miłością. I właśnie tego słowa się wystraszyła.
W tej pozycji znajdziemy całkiem zabawne przygody, ale nie obędzie się również bez chwil grozy, bowiem pamiętajcie, że Skylar ucieka przed swoim ojcem, ochroniarzami i potencjalnym kandydatem na jej męża. Możecie sobie wyobrazić, że nagle wasz ojciec chce was wydać za wiele lat starszego od was mężczyznę? W dodatku bez waszej zgody. Też bym chyba zaczęła uciekać, no może nie na Alaskę, ale gdzie pieprz rośnie na pewno.
Autorka serwuje nam również romantyczne momenty, ociekające erotyzmem, zabawne dialogi oraz nietuzinkowych bohaterów. Tutaj jedne kłopoty gonią kolejne rodząc coraz to nowsze absurdy.

Pokiwała głową ze zrozumieniem. Nie mogła zrobić nic, żeby zapobiec tragicznemu finałowi. Nie mogła nawet krzyczeć; jedyne, co mogła, to patrzeć i czekać na to, kiedy zderzą się z ziemią. Miała nadzieję, że nie czekała ich śmierć, bo nie dopuszczała do siebie takiej możliwości.

Autorka posługuje się lekkim, prostym językiem, który jest miły w odbiorze, więc nie ma problemu z czytaniem. Doskonała dawka dobrego humoru, ciekawe przygody bohaterów i całkiem przyjemny epilog, tego możecie się tutaj spodziewać.

Ucieczka to komedia pełna pomyłek podczas której mamy zagwarantowany dobry humor i niezwykle interesujące wydarzenia. Przygotujcie się na spotkanie między innymi z misiem i rysiem, a także na wiele innych przygód. Zachęcam do przeczytania!Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce.

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger