poniedziałek, maja 23, 2022

"Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m." Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m.”

CYKL Podróże Julki i Krzysia (tom 2)
 

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 20.05.2022

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 32

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
W czasach, gdy aktywność fizyczna przegrywa starcie z wszechobecnymi ekranami laptopów i tabletów, niniejsza książka zaprasza na wyprawę w góry! Młodzi czytelnicy  będą towarzyszyć Julce, Krzysiowi i ich rodzicom w zdobywaniu kolejnych szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Lekkie, zabawne, a jednocześnie pouczające historyjki okraszone kolorowymi ilustracjami pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata i zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania czasu. Próba skompletowania Korony Gór Polski będzie fascynującą przygodą!

MOJE ODCZUCIA

 

 

Wracamy do przygód Julki i Krzysia, które mieliście okazję już poznać na łamach mojego bloga. Tym razem wspólnie z małymi bohaterami oraz ich rodzicami wybierzemy się w przeróżne górskie miejsca, które tworzą Koronę Gór Polskich. Muszę przyznać, że sama nie miałam o nich do tej pory zielonego pojęcia, więc książeczka ta nie jest tylko doskonałym okryciem dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Wybrałam się w niejedną podróż z Julką i Krzysiem zapoznając się z ciekawymi informacjami i wyobrażając sobie widoki, które podziwiali nasi mali odkrywcy. Góry to miejsce, które budzi respekt i dlatego wybierając się w nie powinniśmy jasno trzymać się pewnych zasad. Jakich? O tym możecie przeczytać w tej pozycji.

Marek Marcinowski w lekki, zabawny, ale także pouczający sposób pokazuje nam, że dzieci nie muszą siedzieć tylko i wyłącznie przed ekranami (co ostatnio czynią najczęściej), ale mogą aktywnie spędzać czas, a przy okazji uczyć się. Uświadamia nas również, że czasem trzeba zrezygnować z wybranego celu, aby nie narażać własnego zdrowia. Bo jak zapewne wiecie, góry potrafią być niebezpieczne, a pogoda w nich może zmienić się diametralnie w bardzo krótkim czasie. Dlatego wybierając się w górską wyprawę Zasze powinniśmy mieć ze sobą coś ciepłego do wypicia, do zjedzenia oraz ciepłe ubranie.

Kolejny punkt z listy gór należących do Korony Gór Polski został zaliczony, a dzieci zdobyły cenne doświadczenie, że czasem lepiej jest się wycofać, niż podejmować zbyt wielkie ryzyko.

Nasza książeczka została ładnie wydana, a w środku znajdziecie ilustracje autorstwa Mariusza Hołoda, które nadają jej charakteru. Oprócz tego książka została zaopatrzona w zasady górskich wędrówek, poradę, quiz oraz zadania na wolny czas, czyli wszystko to, co pozwoli waszym pociechom miło spędzić czas.
Julka i Krzyś nie zawsze byli przekonani czy sobie poradzą, ale to rodzice byli dla nich oparciem i przykładem do naśladowania. To właśnie oni uczyli ich jak ważne jest bezpieczeństwo, i że wszystkie przeciwności są do pokonania, jeśli tylko tego się pragnie.

Korona Gór Polski to kolejna ciekawa pozycja autora, która znajdzie uznanie wśród odbiorców. Wybierzmy się w podróż wspólnie z bohaterami, by zdobywać kolejne szczyty górskie i uczyć się ciekawostek na ich temat. Gorąco polecam!Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger