poniedziałek, lutego 07, 2022

"Ice Queen" Riva Scott [PRZEDPREMIEROWO]

 

TYTUŁ  "Ice Queen”
 

AUTOR Rivia Scott

 

DATA PREMIERY 09.02.2022

 

WYDAWNICTWO  Kobiece

 

ILOŚĆ STRON 336

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

NA LODZIE CZUJĄ SIĘ PEWNIE. CZY W MIŁOŚCI PODWÓJNY AXEL WYJDZIE IM RÓWNIE MISTRZOWSKO?

Hailey Queen to prawdziwa królowa lodu. Zapalona łyżwiarka, dla której nie liczy się nic poza przygotowaniem do zawodów. W przeszłości została głęboko zraniona przez bliskie osoby, teraz najpewniej czuje się na śliskiej tafli, nad którą panuje za pomocą naostrzonych płoz. Gdy jej partner ulega wypadkowi, Hailey nie ma wyjścia – musi szybko znaleźć zastępstwo, aby zdążyć z przygotowaniami do udziału w eliminacjach. Nikt nie nadaje się lepiej do tego zadania niż Tyler Jackson. Kiedyś razem trenowali. Kiedyś łączyło ich także coś znacznie więcej niż sport…

Tayler Jackson porzucił łyżwiarstwo figurowe na rzecz hokeja. Ogólnie rzecz biorąc, rzucanie wychodzi mu całkiem nieźle, co potwierdzić może niejedna dziewczyna z okolicy. Teraz chciałby pomóc Hailey i wspólnie z nią trenować. Jednak łyżwiarka nie chce o tym słyszeć i ma ku temu całkiem poważne powody. Czy zdeterminowanemu hokeiście uda się roztopić lód w sercu Ice Queen?
MOJE ODCZUCIA

 

Książkę tę znajdziemy wśród nowości na TaniaKsiazka.pl

Hailey Queen jest łyżwiarką, która najpewniej czuje się na lodzie, na którym przemienia się w prawdziwą królową lodu. Kiedyś została skrzywdzona przez bliskiej jej osoby, dlatego śliska tafla jest miejscem w którym czuje się najpewniej. Gdy partner Hailey ulega wypadkowi, ta musi szybko znaleźć mu zastępstwo. Problem w tym, że tylko Tayler się do tego nadaje. Tayler Jackson z łyżwiarstwa przerzucił się na hokeja. W przeszłości przyjaźnił się z Hailey, dlatego teraz chciałby jej pomóc i z nią trenować, jednak ona nie chce się zgodzić. Czy zatem Taylerowi uda się roztopić lód w sercu naszej Ice Queen?

Lubię książki, w których to właśnie sport odgrywa ważną rolę, a tutaj zdecydowanie tak jest. Riva Scott stworzyła powieść, w której to emocje widoczne są na pierwszym planie. Miłość i uczucia, które tłumią w sobie bohaterowie są mocno widoczne, chociaż oboje nie od razu chcą się do tego przyznać. Jak długo można jednak oszukiwać własne serce?

Hailey to niezwykła dziewczyna, która niejedno już przeszła w swoim życiu. Zraniona przez najbliższe jej osoby, umiejscowiła swoje serce głęboko w lodzie. Jej serce jest pokiereszowane, choć na co dzień skrywa to pod maską normalności. Tylko jak długo człowiek jest w stanie skrywać własne emocje? Wszystko ma przecież swoje granice wytrzymałości. Nasza Ice Queen cały czas kocha Taylera, choć nie chce tego po sobie pokazać. Przynajmniej z początku. Od piątego roku życia byli najlepszymi przyjaciółmi, dopóki pewne wydarzenie tego nie zmieniło. Po tym serce Hailey zostało roztrzaskane na milion drobnych kawałków. I choć udawała obojętność względem tego chłopaka, serca nie mogła oszukać.

Poddałam się i odwzajemniłam uścisk. Wtedy po moich policzkach popłynęły łzy, zdradzieckie paskudy wylewały się ze mnie niczym rwący potok i moczyły bluzę chłopaka. Po raz kolejny, gdy mój świat się walił, on był przy mnie, trzymał mocno i nie pozwolił mi się rozpaść na miliony maleńkich kawałeczków. Głaskał mnie po plecach i szeptał słowa pocieszenia.

Tayler to przystojny i dobrze zbudowany chłopak, który kocha zimną taflę lodu i grę w hokeja. Niegdyś był najlepszym przyjacielem Hailey, teraz pomimo że ona stara się nie zwracać na niego uwagi, tak naprawdę wciąż nie jest mu obojętna i zrobiłby wszystko, aby była szczęśliwa. Dlatego, kiedy jej partner ulega kontuzji, postanawia z nią występować. Myśli, że właśnie w ten sposób ją odzyska, ale czy na pewno?

Riva Scott napisała powieść, która pokazuje nam, że nie warto tłumić w sobie uczuć, najlepiej jest mówić otwarcie to, co się czuje, bo wtedy człowiekowi jest lżej na sercu. Miłość to piękne uczucie, które potrafi przetrwać długie lata, jeśli jest prawdziwe. Mamy tutaj obraz miłości, która po drodze napotyka przeszkody i tylko od naszych bohaterów zależy czy zdołają je pokonać. Oprócz miłości jest też pokazane wielkie serce do sportu, w tym przypadku do jazdy figurowej na lodzie oraz do hokeja.

Ta nasza relacja była, lekko mówiąc, niezdrowa. Dwa kroki w przód i dziesięć w tył – tak dalej być nie mogło. Jeśli miało nam się udać, musieliśmy wyznaczyć granice, musieliśmy zacząć na sobie polegać. Czy nie na tym polega prawdziwy związek?

Czytanie tej pozycji było dla mnie przyjemnością. Wspólnie z bohaterami przeżywałam ich lepsze i gorsze momenty. Postacie zostały dość dobrze wykreowane. Autorka posługuje się lekkim językiem, przyjemnym dla czytelnika. Kiedy zaczęłam czytać nie mogłam przerwać, więc od razu przeczytałam do końca. Takie wciągające powieści właśnie lubię.

Ice Queen z księgarni TaniaKsiazka.pl to historia dwójki młodych ludzi, którzy kochają się nad życie, jednak jak to ludzie, często popełniają też błędy, które oddalają ich od siebie. Oboje skrywają uczucia względem siebie, ale z sercem nie sposób wygrać. Bowiem prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszystko. Gorąco polecam!Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger