wtorek, października 31, 2017

"Pan Wilk tam i z powrotem" Jarosław Wilk

*Tytuł: "Pan Wilk tam i z powrotem"
*Autor: Jarosław Wilk
*Wydawnictwo: Prowizja
*Rok wydania: 2017
*Ilość stron: 314


*Ocena: 5/6
*Opis:


* Rok 2015. Wrocław. Pewien mężczyzna poddaje się operacji, która na zawsze ma odmienić jego życie.

* Koniec lat 90. Pewna nastolatka wysiada z pociągu na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Jeszcze tego samego wieczoru zostanie prostytutką.

* Czasy starożytne. Okolice rzeki Styks. Pewien rzeczny przewoźnik znudzony swoją pracą postanawia się wybrać na urlop.

* Warszawa. Okupacja. Pewna dziewczynka z przerażeniem patrzy na płonące getto. Świat, który zna, przestaje istnieć.

* Rok 2049. Pewna kobieta wznosi toast nad grobem mężczyzny.

* Wyspa na Morzu Andamańskim. Obecnie. Pewien mało poczytny autor zaczyna tworzyć kolejną powieść.

Wszystko to znalazło się w najnowszej książce Jarosława Wilka, tworząc nierozerwalny łańcuch zdarzeń jednej opowieści.


*Moje odczucia:


Jarosław Wilk znany jest ze swojego niebanalnego stylu pisarstwa, ze swojej prostoty i ogromnego poczucia humoru. Jego trzecia książka znacznie różni się od dwóch pozostałych. Nie ma już w niej tak wielkiego ogromu seksu, pieprzenia i tych spraw. Tutaj autor stawia na emocje, które biorą górę nad wszystkim innym.
Po dwóch pierwszych częściach, myślałam, co mogę zastać w trzeciej. Jednak muszę przyznać, że to co zastałam, kompletnie odchodzi od schematu, który sobie wyobraziłam. W poprzednich częściach poznajemy Pana Wilka jako samca Alfa, który doskonale wie, jak zdominować każdą kobietę. W tej części powoli wymięka, choć nadal wie, jak postępować z kobietami.

Wilk poddaje się operacji, która ma odmienić jego życie na zawsze. Podczas narkozy nawiedza go kot Mruk, którego mieliśmy już okazję wcześniej poznać. Nie pojawia się on jednak bez powodu, ma na celu uświadomić pewne rzeczy Wilkowi, by pojął sens niektórych poczynań i zrozumiał co w życiu jest najważniejsze.

Autor funduje nam czytelnikom niezwykłą przygodę, podczas której sami będziemy mieli chwile zadumy i przemyśleń. To nie puste historyjki, które nic nie wnoszą do naszego życia. To historie, dzięki którym będziemy się śmiać, wzruszać oraz wkurzać. Autor oprócz teraźniejszości, przenosi nas w przeszłość oraz przyszłość. Wędrówki w przeszłość mają na celu pomóc zrozumieć Wilkowi, czego powinny go nauczyć. Często będąc zabieganymi, nie zauważamy sensu pewnych sytuacji, dopiero powtórne spojrzenie na nie, uświadamia nam to, czego wcześniej nie zauważaliśmy.
Jak na Jarosława Wilka przystało powieść ocieka wulgaryzmami, pojawiają się  też sceny erotyczne, ale autor przede wszystkim stawia w swoich powieściach na szczerość. Nie koloryzuje, nie wymyśla niestworzonych rzeczy, lecz ukazuje nam prawdziwe życie - takim jakim jest. Główny bohater nie jest idealny, lecz na pewno prawdziwy.


Miłość, samotność to to, do czego człowiek często nie chce się przyznać. Wilk twierdzi, że nie potrafi już nikogo pokochać, boi się kolejnego zawodu, lecz w głębi serca pragnie mieć kogoś u  boku którego mógłby być szczęśliwy i wieść normalne życie. Samotność nie służy nikomu z nas, nawet Wilkowi, który zawsze doskonale sobie radził sam.

Wiele wątków występujących w powieści, zafunduje nam niezwykłe przygody i wiele wrażeń. Nie sposób nudzić się przy tej książce. Dzięki niebanalnemu stylowi autora, brniemy przez każdą kolejną stronę niczym pędzący wiatr. Jeśli autor chciał nas zaskoczyć swoją trzecią powieścią, z całą pewnością mu się to udało.


Pan Wilk tam i z powrotem to niebanalne historie przedstawione przez autora, które wywołują w nas, czytelnikach mnóstwo emocji. To jak niezwykła podróż rollercoasterem, nigdy nie wiesz, czego masz się spodziewać. Autor przedstawia nam świat z męskiego punktu widzenia, często obnażając się przed nami z własnych uczuć. Polecam, zwłaszcza, jeśli lubicie szczere i prawdziwe historie o życiu.Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i ambasadarowania serdecznie dziękuję autorowi.
2 komentarze:

  1. Muszę przyznać, że książka rysuje się bardzo ciekawie! Lubię takie łączenie wielu wątków, z chęcią sięgam po pozycje które mają w sobie coś nowego i świeżego :)

    booklicity.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielowątkowość i emocjonalność bardzo zachęca mnie do sięgnięcia po tę książkę.:)
    kocieczytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger