środa, maja 03, 2017

"Córka Fanny Hill" Janet Cherrie

*Tytuł: "Córka Fanny Hill"
*Autor: Janet Cherrie
*Wydawnictwo: Replika
*Rok wydania: 2017
*Ilość stron: 320


*Ocena: 4/6
*Opis:


Powieść inspirowana książką Pamiętniki Fanny Hill,
opowiada o losach córki jednej z najsłynniejszych literackich kurtyzan.

Po przedwczesnej śmierci rodziców pięcioletnia Laura Hill trafia pod opiekę stryja swojego ojca. Ten zapewnia jej doskonałe wykształcenie, które uzupełnia niezwykłą urodę dziewczyny, umożliwiając jej, pomimo bardzo skromnego majątku, udany start w życie.

Pewnego dnia dorosła już Laura otrzymuje zaproszenie od swojego dalekiego kuzyna, który zaproponował, aby uczyła jego syna rachunków. W majątku krewniaka Laura zostaje wciągnięta w świat rządzący się własnymi prawami, pełen układów i miłosnych gier, gdzie pomaga kuzynowi w zdobyciu koncesji Kompanii Wschodnioindyjskiej na handel z Indiami. Cel ten osiąga bynajmniej nie rozmowami…


*Moje odczucia:


Janet Cherrie napisała mocną powieść erotyczną, w której nie ma jakiś wulgaryzmów, lecz są opisy scen erotycznych oddanych ze smaczkiem. Mogłabym zatem powiedzieć, że to klasyk w swoim wydaniu. Autorzy często spalają się na opisach scen uniesień miłosnych, a tutaj autorka zrobiła to z doskonałym wyczuciem i umiarem. Nie spotykamy się z gwałtami, brutalnym zachowaniem, lecz mamy przyjemność delektować się doskonałymi opisami erotyzmu między dwojgiem ludzi. Tutaj autorka zarobiła wielkiego plusa.

Laura to postać jak dla mnie trochę kontrowersyjna. Na początku jako osierocona dziewczynka wydaje się być idealna, dobrze się uczy, odbiera wykształcenie. Jednak kiedy jako dorosła kobieta przyjeżdża do swojego kuzyna, wszystko zmienia się o 360 stopni. Zostaje wciągnięta w świat, który rządzi się swoimi prawami, gdzie seks jest na porządku dziennym i nie można bez niego żyć. Czasami postępowanie Laury mnie irytowało.

Akcja toczy się w XVIII -wiecznym Londynie. Dlatego w powieści występują zamożni mieszczanie, poważani binzesmeni, panienki lekkich obyczajów, służące, lokaje, kucharki oraz wielcy uczeni tego okresu. Większość akcji dzieje się właśnie w Londynie, lecz momentami przenosimy się na wsie, by potem znów powrócić do Londynu.

Niewątpliwie były to czasy, gdzie wszyscy uwielbiali miłosne gierki, a igraszek im nie brakowało. Ludzie rzadko bywali wierni swoim partnerom, korzystali z przyjemności ile się dało.To co negatywnie mnie zaskoczyło to reakcja Tima na odkrycie swojego pochodzenia. Prawdę powiedziawszy tutaj spodziewałam się całkiem innej reakcji, a tymczasem jej w ogóle zabrakło. Poniekąd po Timie spłynęła ta wiadomość jak kropla deszczu po szybie. Zabrakło tutaj realizmu, gdyż w normalnym świecie taka informacja wywołałaby burzę, a może i rozpętała piekło. Nikt normalny nie przyjmuje tak ważnej decyzji z takim spokojem jak nasz bohater.

Skupiając się jednak na tym, iż powieść ta jest powieścią pornograficzną, muszę przyznać, że pod tym względem nie mam autorce nic do zarzucenia. Niewątpliwie nie jest to jednak powieść, która może spodobać się każdemu czytelnikowi.


Córka Fanny Hill to doskonale napisana pod względem erotycznym powieść, w której Ci, którzy lubują się w tym gatunku, znajdą wiele elementów, które ich zachwycą. Brak wulgaryzmów, doskonałe sceny miłosnych uniesień dodają tej lekturze smaczku. Zachęcam do przeczytania tych, którzy lubują się w tym właśnie gatunku.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję2 komentarze:

 1. Nie jestem do końca przekonana, czy to powieść dla mnie. Z drugiej jednak strony uwielbiam takie klimaty i chyba jednak spróbuję zapolować na ową powieść :)

  Pozdrawiam,
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy sięgnę po ten tytuł. Nie jestem fanką erotyków. Klimat książki podejrzewam, że też by mi nie odpowiadał.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger