poniedziałek, maja 08, 2017

Zapowiedź "Łąki kwitnące purpurą"PREMIERA: 23.05.2017Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż mój blog Czytaninka objął patronatem medialnym książkę Łąki kwitnące purpurą Edyty Świętek.
Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle.


Dynamicznie wzrastająca najmłodsza dzielnica Krakowa ciągle jeszcze przypomina miasto rodem z dzikiego zachodu. Pomiędzy nowymi domami, przeludnionymi barakami i terenami budowlanymi kwitnie hazard, a sprawiedliwość bywa wymierzana na własną rękę. Za dnia wznoszone są domy, kina, szpital oraz szkoły, natomiast nocami w mrocznych zaułkach czają się przestępcy oraz prostytutki. Nad głowami mieszkańców, niczym mityczny miecz Damoklesa, wisi groźba wybuchu kolejnej wojny. Oto Nowa Huta lat 50. – siedlisko socrealistycznego absurdu, w którym rozrastająca się rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca w świecie.
Bronek nie może odnaleźć szczęścia w małżeństwie i wciąż tęskni za Bogumiłą. Do miasta przyjeżdża Andrzej, aby z dala od Pawlic uporać się z rozpaczą po tragicznie zmarłej Agacie. Julia z przestrachem odkrywa, że jest obserwowana przez tajemniczego mężczyznę o podejrzanym wyglądzie. W dodatku pewnego dnia na nowohuckich łąkach robotnicy natrafiają na makabryczne znalezisko…


Przeczytaj fragment - klik


Niebawem zabieram się za lekturę, myślę, że będzie to przyjemnie spędzony czas. A czy wy również wybierzecie się na Spacer Aleją Róż?1 komentarz:

  1. Przede wszystkim gratuluję patronatu i cieszę się, że patronujesz tak kuszącej pozycji. Już sam "Spacer Aleją Róż" sprawia, że czuję jakąś tkliwość, budzi emocje :) Czekam na recenzję i chętnie sama się przekonam, co znajdę w tej powieści.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger