niedziela, marca 13, 2022

"Two Dirty Souls" Anna Langner

 
TYTUŁ  "Two Dirty Souls”
 

AUTOR Anna Lagner

 

DATA PREMIERY 09.03.2022

 

WYDAWNICTWO  Niegrzeczne książki

 

ILOŚĆ STRON 363

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

DO KAŻDEGO PRZEBRANIA MOŻNA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ. TYLKO DUSZA ZAWSZE POZOSTAJE NIEPOKORNA.

Jax Dowell jest synem najbardziej wpływowego człowieka w okolicy. Bogaty, rozpuszczony, przekonany o swojej wyższości – cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dziewczyn w miasteczku. Solą w oku jego i jego ojca jest podupadający warsztat Hektora Navarreza. Dowell senior od dawna planuje go wykupić i w ten sposób przejąć monopol na usługi naprawcze w rejonie. Jax wpada więc na pomysł, że uwiedzie najmłodszą z córek konkurenta, aby za jej pośrednictwem przekonać go do sprzedaży warsztatu. Problem w tym, że Skipper Navarrez nie jest w jego typie, ale czego się nie robi, by wspomóc biznes ojca…

Z czasem Jax ze zdumieniem odkrywa, że nie może zapomnieć o zielonych oczach, które za każdym razem patrzą na niego z pogardą i nienawiścią, o rudych włosach wystających spod wytartej bejsbolówki i drobnym ciele ukrytym pod workowatymi ubraniami roboczymi. Najmłodsza z panien Navarrez, niepozorna chłopczyca, wydaje się całkowicie odporna na jego urok, a ponieważ jej delikatne dłonie dzierżą ciężki klucz francuski, Jax musi być bardzo ostrożny w jej towarzystwie.  MOJE ODCZUCIA

 


Książka jest nowością na TaniaKsiazka.pl

Z twórczością Anny Langner tak naprawdę spotykam się pierwszy raz, ale niewątpliwie jej styl pisania przypadł mi do gustu. Historia wciągnęła mnie wystarczająco mocno, abym przeczytała książkę przy jednym podejściu.

Jax Dowell to bogaty, zarozumiały dupek, który ma wszystko podane na tacy. Dziewczyny same pchają mu się do łóżka, choć on traktuje je niczym przygodę. Jedyną, która stawia mu opór (a która jest mu potrzebna do zrealizowania planu) jest Skipper Navarrez, chłopczyca pracująca w warsztacie ich konkurencji. Ojciec Jaxa od dawna ma chrapkę, aby wykupić ten warsztat. Między dwójką tych młodych osób, ciągle dochodzi do słownych spięć i utarczek, a przy tym widać, że mimo tego mocno między nimi iskrzy. Jak to wszystko się zakończy? Kto wygra, a kto przegra tę bitwę?

Wyrzuty sumienia mają to do siebie, że dopadają cię tym częściej, im bardziej próbujesz odpokutować swoje winy.

Kiedy dorastasz i wychowujesz się w rodzinie, w której nie doświadczasz uczuć, a traktowany jesteś z pogardą, wszystko się w tobie buntuje, bo nie takiego życia dla siebie chciałeś. Ale to nie od nas zależy w jakiej rodzinie się rodzimy i kim są nasi rodzicie. Nie możemy brać odpowiedzialności za ich czyny, ale często bywa tak, że mimo wszystko jesteśmy od nich uzależnieni przynajmniej do osiągnięcia wieku pełnoletniego. W takiej rodzinie przyszło żyć zarówno Skipper jak i Jaxowi, z tym, że on miał podane wszystko na tacy, a jej przyszło walczyć o każdy kolejny dzień.

Jax to zarozumiały dupek, który nie potrafi traktować dziewczyn z należytym szacunkiem. Myśli, że jak ma pieniądze, wypasioną brykę to wszystko mu wolno i żadna mu się nie oprze. Niejednokrotnie miałam ochotę stanąć tuż obok niego i skopać mu dupsko. Dopiero jego późniejsza przemiana sprawiła, że trochę zyskał w moich oczach.

Skipper to dziewczyna, którą pokochałam od razu. Za jej waleczne serce, zadziorność i cięte riposty, którymi potrafiła usadzić niejednego wygadanego faceta. Mała, ale waleczna, dziewczyna ze smykałką do mechaniki, która w warsztacie mogłaby spędzać całe dnie. Skipper to bohaterka, która skradła moje serce i nie raz wywołała uśmiech na mojej twarzy. Oj chciałabym w moim życiu spotkać taką dziewczynę i zobaczyć jak niejednego chłopakowi uciera nosa. To mogłoby być ciekawe doświadczenie.

Ta dwójka jest niczym wulkan, który nigdy nie wiadomo, kiedy może wybuchnąć. Jeden drugiemu pragnie pokazać, kto tu będzie rządził i dominował. Ale pod maską twardzieli oboje skrywają zranione serca pełne uczuć. Jak długo dadzą radę z nimi walczyć?

Ludzie uwielbiają szufladkować innych, nawet jeśli twierdzą, że jest inaczej. Wsadzamy kogoś w określone ramy, oceniamy tylko na podstawie kilku cech. To popierdolone.
Autorka napisała niezwykle wciągającą historię z ciekawymi zwrotami akcji. Tutaj nic nie można było przewidzieć, bo Anna Lagner doskonale zadbała o to, aby zmieniać koleje losu bohaterów. Może historia nie jest jakaś wywołująca refleksje, jednak zabiera nas w ciekawy świat doświadczeń, ludzkich żądz i pragnień. Nie obędzie się również bez ciemnych typów, którymi są zarówno jej ojciec jak i jego. Rodzinne tajemnice mocno dają się im we znaki. Nie zawsze potrafią sobie poradzić z tym, co ich spotyka.
Zdaję sobie sprawę, że książka nie każdemu może się spodobać, ale ja lubię takie czarne charakterki, które wywołują we mnie ogrom emocji. Powieść zawiera w sobie sporo wulgaryzmów oraz okrucieństwa, które albo znajdą swoich zwolenników, albo przeciwników. Całość czyta się niezwykle szybko, a autorka umiejętnie lawiruje fabułą, niejednokrotnie zwodzi nas na manowce.

Two Dirty Souls z Księgarni TaniaKsiazka.pl to historia z wątkiem hate-love, w której bohaterowie zagwarantują nam sporą dawkę emocji. Wybuchy, nieporozumienia, wzajemne skakanie sobie do gardeł oraz skrywane tajemnice. Jeśli lubicie tego typu historie, koniecznie przeczytajcie tę pozycję.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger