sobota, marca 05, 2022

"Kontrakt na miłość" Katarzyna Mak

 TYTUŁ  "Kontrakt na miłość”
 

AUTOR Katarzyna Mak

 

DATA PREMIERY 23.02.2022

 

WYDAWNICTWO  Niegrzeczne Książki

 

ILOŚĆ STRON 243

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

UWAŻAJ, NA CO SIĘ ZGADZASZ. CZASEM OD JEDNEJ UMOWY MOŻE ZALEŻEĆ O WIELE WIĘCEJ, NIŻ ZAKŁADAJĄ ZAWARTE W NIEJ POSTANOWIENIA…

Nie wszyscy potrafią mężnie stawić czoła przeciwnościom losu. Zdecydowanie nie potrafił tego były partner Nataszy, który zostawił ją samą z ciężko chorym dzieckiem. Zderzenie z rzeczywistością było brutalne, mimo to Natasza znalazła w sobie siłę, by zawalczyć o zdrowie syna. Jedyną szansą na uratowanie mu życia jest leczenie w Los Angeles. Wyjeżdżają wspólnie, a kobieta podejmuje pracę jako sprzątaczka. Kiedy niespodziewanie zostaje zwolniona, musi czym prędzej znaleźć sobie dochodowe zajęcie…

Collin jest usposobieniem sukcesu. Ten bogaty producent filmowy zdaje się prowadzić idealne, pełne uciech życie. Ale czy za tymi pozorami nie kryje się bolesna tajemnica? Kiedy Collin przypadkiem spotyka Nataszę, składa jej kontrowersyjną propozycję – w zamian za hojne wynagrodzenie kobieta ta ma pozostawać do jego pełnej dyspozycji. Zaczyna się między nimi rozwijać relacja tak intensywna i pełna skrajnych emocji, że oboje wkrótce znajdą się na krawędzi szaleństwa.MOJE ODCZUCIAKsiążka Kontrakt na miłość jest nowością naTaniaKsiazka.pl

 

Jak ja dawno nie czytałam nic od Kasi, a przecież w międzyczasie wydała tyle książek. Będę musiała nadrobić. Miło było więc, ponownie spotkać się z jej twórczością.

Natasza znalazła się w trudnej sytuacji, po tym jak jej były partner zostawił ją samą z chorym dzieckiem. Wyjeżdża z synem do Los Angeles, bo jedynie tam jest nadzieja na jego leczenie. Natasza robi co może, żeby jakoś związać koniec z końcem, choć jest jej ciężko to zrobić. Kiedy niespodziewanie zostaje zwolniona z jednej pracy, musi sobie znaleźć inną.
Collin jest producentem filmowym, za którym oglądają się wszystkie kobiety. Jego życie na pozór wydaje się idealne, ale tak naprawdę skrywa w sobie tajemnicę. Kiedy całkiem przypadkiem spotyka Nataszę składa jej dosyć nietypową propozycję, na którą ta przystaje. Z każdym kolejnym dniem zaczyna się w nich rodzić uczucie, ale Collin nie chce tego do siebie dopuścić. Czy ich miłosne uniesienia doprowadzą ich na skraj szaleństwa?

Posłuchałam – ale nie dlatego, że podpisałam umowę; sama tego chciałam. Pragnęłam tego faceta jak żadnego innego. Czasem mnie wkurzał i miałam ochotę posłać go do diabła, ale chwilami, zupełnie jak przed chwilą, pragnęłam zarzucić mu ręce na szyję i zacząć go całować.

W przypadku książek Kasi, uwielbiam to, że pochłaniają mnie bez reszty. Tak było również i tym razem. Historia Nataszy i Collina była niezwykle emocjonująca, a ja z zapartym tchem śledziłam losy tej dwójki, przy okazji mocno im kibicując.
Niedomówienia, skrywanie tajemnic, to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Natasza rozpoczęła znajomość z Collinem od kłamstwa, co niezwykle ciążyło jej na sumieniu. On nie mógł się do końca pogodzić z tym, czym ona się zajmowała. Prawda była taka, że oboje żyli w złudnych iluzjach i wzajemnych wyobrażeniach. Dokąd ich to zaprowadziło? Koniecznie sprawdźcie sami.

Autorka niewątpliwie pokazuje nam, że literatura erotyczna wcale nie musi być wulgarna, wręcz przeciwnie, można ją napisać subtelnie i z wyczuciem. Stara się nam uświadomić, iż dobry seks, tak naprawdę nie istnieje bez miłości, bo cóż takiego mogą wnieść do życia przygody na jedną noc? Kiedy się kocha i obdarza drugą osobę prawdziwym uczuciem, wtedy czerpie się z tego niemałą satysfakcję i przyjemność.

Mówił, że miłość uskrzydla, ale nawet najdoskonalszy lotnik musi wzbijać się w powietrze z rozwagą, by nie spłonąć w żarze słońca. Mówił, że najpiękniejsze uczucie wymaga poświęceń, kompromisów i niezwykłej dbałości o każdy szczegół. Niepielęgnowane umiera.

Świetna kreacja bohaterów. Natasza to kobieta z charakterem, która mimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje i ma swój honor. Kiedy jej ciężko, nie chodzi i nie błaga o pomoc innych, sama stara się zaradzić problemom. Ona może nie jeść, nie mieć nowych ubrań, tylko dlatego, aby zapewnić swojemu synowi dobrobyt. Dla niego jest w stanie zrobić wszystko, dosłownie. Widać, że kocha go bezgranicznie. Za namową znajomej próbuje zarobić pieniądze w niezbyt typowy sposób, ale szybko dociera do niej, że to nie dla niej.
Collin to przystojny mężczyzna, któremu niczego w życiu nie brakuje, oprócz bliskości drugiej osoby, ale do tego nie ma zamiaru się przyznawać. Może mieć każdego dnia inną kobietę dla własnych przyjemności. Dopiero spotkanie Nataszy coś w nim zmienia, przy niej czuje się inaczej, a z każdym kolejnym dniem spędzonym z nią odkrywa, że jego serca na nowo zaczyna kochać.
To dwójka niezwykle wybuchowych bohaterów, z którymi nie sposób się nudzić. Ich ciągłe domysły, wzajemnie niedopowiedzenia wciąż wywołują w nich sprzeczki. Ale podobno kto się czubi, ten się lubi. Czy zatem znajdą w sobie siłę, aby w końcu szczerze porozmawiać?

Podobała mi się ta powieść, szkoda tylko, że tak szybko się skończyła, bo ja chętnie bym jeszcze czytała i czytała. Katarzyna Mak zabiera nas w świat, w którym pożądanie miesza się z uczuciem. W świat, w którym nasza bohaterka jest piękną, aczkolwiek niezwykle skromną osobą.
Muszę jeszcze wspomnieć, że w powieści pojawia się Lubiszyn, miejsce, które jest mi niezwykle bliskie. Jest także Lubno, znajome mi miejsce.  

Kontrakt na miłość
z księgarni TaniaKsiazka.pl
to historia, która zabierze was do innej rzeczywistości, w której nie zawsze wszystko układa się tak jakbyśmy chcieli. To również historia pokazująca nam, że jeśli się czegoś bardzo chce, wszystko można osiągnąć. Gorąco polecam.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger