sobota, marca 12, 2022

"Chcę ci zaufać" Daria Rajda

 
TYTUŁ  "Chcę ci zaufać”
 

AUTOR Daria Rajda

 

DATA PREMIERY 25.02.2022

 

WYDAWNICTWO WasPos

 

ILOŚĆ STRON 306

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Co byś zrobiła, gdyby mąż wyznał Ci zdradę tuż po tym, gdy uprawiał z Tobą seks?

Natalia, pomimo późnej pory, postanawia odwiedzić przyjaciółkę, jednak ostatecznie nigdy do niej nie dociera. Po drodze jest świadkiem zdarzenia, którego zdecydowanie nie powinna była ujrzeć. Choć kobieta od razu się wycofuje, ktoś i tak podąża jej śladem. Z opresji ratuje ją tajemniczy, przystojny nieznajomy. Adrian jednocześnie przeraża, intryguje i pociąga dziewczynę. Ponadto sprawia wrażenie, jakby doskonale wiedział, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy.

Kim jest mężczyzna?
Jaki ma cel, pomagając Natalii?
Czy może być jednocześnie dobrym i złym facetem?MOJE ODCZUCIA

 

 

Takich powieści jak ta zdecydowanie trzeba mi więcej! Tak, tak i jeszcze raz tak.

Nie doceniałam losu i jego przewrotności – bowiem zawsze może być przecież gorzej. Gdy już wydaje ci się, że tak wiele w życiu przeszłaś i doświadczyłaś, że nic nie jest cię w stanie złamać – mylisz się. Zawsze znajdzie się coś gorszego, a ty będziesz zaczynała od nowa żmudny proces budowanie własnej pewności siebie i próbowała przystosować się do sytuacji.
Natalia wiedzie na pozór poukładane życie. Ostatnio nie układa się jej z mężem, który po ostatnim zbliżeniu wyznaje jej, że ją zdradził i odchodzi od niej. Natalia jest załamana i postanawia odwiedzić przyjaciółkę, aby z nią pogadać, jednak nie dociera tam, gdyż jest świadkiem czegoś, czego nie powinna widzieć. Z opresji ratuje ją tajemniczy mężczyzna. Ale to tylko początkuje jej kłopoty. Kim tak naprawdę jest Adrian? Jakie ma zamiary wobec Natalii?

Daria Rajda stworzyła niesamowicie wciągającą historię, która od początku do samego końca każe nam trzymać rękę na pulsie. Sensacja goni bowiem sensację, nie pozwalając nam na chwilę wytchnienia. Emocje, aż się wylewają poza karty powieści, a niezwykle ciekawe, ale i tajemnicze postacie tylko podsycają nasze zainteresowanie. Każda z nich została dobrze wykreowana, autorka nadała im odpowiednie cechy, które bez wątpienia określają ich stan ducha.
Natalia to na pozór twarda babka, która ma tendencje pakować się wiecznie w jakieś kłopoty. Nie jest osobą, której zawsze można rozkazywać, gdyż ona zawsze podąża własnymi ścieżkami. Na ogół jest sympatyczna, ale gdy trzeba potrafi pokazać pazurki.
Adrian to niezwykle tajemniczy, a zarazem przystojny mężczyzna, którego ciężko rozgryźć. Bardzo go polubiłam, a jego słowne potyczki z Natalią momentami rozbawiały mnie do łez. Podobała mi się ta jego tajemniczość i nieprzewidywalność.
Patrycja, najlepsza przyjaciółka Natalii, na którą ta zawsze może liczyć. Ale czy aby na pewno jest tym za kogo się podaje?

Pomysł na fabułę jak najbardziej udany. Autorka umiejętnie połączyła romans z wątkiem sensacyjnym, a w dodatku napisała to w taki sposób, że czytelnik naprawdę nie ma ochoty odkładać książki, ani na moment. Tak było w moim przypadku. Tak się wciągnęłam w losy Natalii i Adriana, że cały otaczający mnie świat przestał na jakiś czas istnieć. Ale takie historie właśnie lubię, które pozwalają mi choć na moment oderwać się od otaczającej mnie rzeczywistości i pozwolić przenieść w inny świat. 
W książce został poruszony również trudny temat porwań i handlu kobietami. Niestety takie rzeczy mają miejsca również w naszym świecie. I tylko możemy sobie wyobrazić przez co przechodzą te kobiety.

Istnieje takie uczucie, które spada na człowieka przynajmniej raz w życiu. Tłamsi go niczym cisza przed burzą. Bezpardonowo przedziera się do organizmu i krąży we krwi, powoli osłabiając, nękając i niszcząc. Wywołuje nieodparty lęk i przeczucie, że zaraz coś złego się wydarzy. Sprawia, że człowiek czuje się mały i przerażająco bezradny. Uczucie to powoduje, że wreszcie dociera do nas, iż to nie my jesteśmy centrum wszechświata; że wszystko, co mamy i czujemy, może zniknąć bezpowrotnie w jednej chwili. Nic bowiem nie trwa wiecznie.

Całość została napisana przystępnym językiem, czyta się niezwykle przyjemnie. Emocji, dreszczyku niepewności i ciągłej adrenaliny mamy tutaj pod dostatkiem. Niebezpieczeństwo, groźby i dociekanie prawdy, tego również możecie się tutaj spodziewać. Daria Rajda zabiera nas w niebezpieczny świat, w którym tak naprawdę nic nie jest do końca pewne. Komu można tutaj zaufać? Kto okaże się kłamcą? Tego dowiecie się już sięgając po tę powieść.

Chcę ci zaufać to niezwykła i porywająca historia, pokazująca nam, że w życiu nie można być niczego i nikogo pewnym, gdyż nigdy nie wiadomo co wydarzy się w następnej chwili. Ta lektura to istny rollercoaster, obok którego nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam!Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję Autorce oraz


 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger