czwartek, grudnia 09, 2021

"Tymczasem gdzieś daleko stąd..." D. B. Foryś [PATRONAT MEDIALNY]

 
TYTUŁ  "Tymczasem gdzieś daleko stąd…”

AUTOR D. B. Foryś

 

DATA PREMIERY 30.11.2021

 

WYDAWNICTWO  Dom Wydawniczy D. B. Foryś

 

ILOŚĆ STRON 320

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

JAK WIELE TRZEBA POŚWIĘCIĆ, ŻEBY ZOSTAĆ BOHATEREM?

Fado ma jeden cel: stać się najodważniejszą z wojowniczek. Aby to osiągnąć, wyrusza w podróż po Krainie Pięciu Królestw. Od razu wpada w wir przygód i niebezpieczeństw, a jej najważniejszym zadaniem jest odnalezienie zaginionej królewny. I tu sprawa się komplikuje, bo dziewczyna tak naprawdę szuka samej siebie, czym zapoczątkowuje lawinę absurdów.

Czarna magia miesza się z białą, przeuroczy i bosko przystojny książę Kryszczjan opuszcza zamek, by wyruszyć w nieznane, a zły król kombinuje, jak zawładnąć światem. Wiedźma tworzy paskudne klątwy, echo podsłuchuje, z kolei syreny urządzają bitwy w pianie, podczas gdy piraci kradną, co się da, jak się da, gdzie się da i kiedy się da. Każdy sobie rzepkę skrobie. Nie ma zmiłuj!

Tymczasem gdzieś daleko stąd
to satyryczna komedia fantasy dla dorosłych i młodzieży. Nonsens goni nonsens, nawiązania do popkultury zdarzają się na porządku dziennym, a zbieżność osób i nazwisk zdecydowanie nie jest przypadkowa.

Zabawa właśnie się zaczyna.MOJE ODCZUCIA

 

 

D. B. Foryś potrafi zaskakiwać pod każdym względem. Odnoszę wrażenie, że czego by nie napisała to wszystko zawsze będzie dobrze odebrane. Może to jej niezwykłe poczucie humoru sprawia, że na samą myśl o tym, co też mogła wymyślić dla nas autorka uśmiecha mi się buzia? No dobrze, przyznaję, ja po prostu mam słabość do samej autorki i jej twórczości. Biorę wszystko jak leci. Ale przejdźmy do rzeczy.

Tym razem Dorotka ma dla nas satyryczną komedię fantasy, w której faktycznie nonsens goni nonsens. Świetnie się bawiłam podczas czytania tejże lektury. Nawet teraz po przeczytaniu na samo wspomnienie przygód Fado i Kryszczjana uśmiech sam pojawia się na buzi.

Fado to dziewczyna, która pragnie stać się bohaterką, jest to jej marzeniem. Pomimo swojej drobnej postury, jest  niezwykle odważna oraz pyskata. Nawet jeśli czegoś się boi, stara się tego nie okazywać. Jest rządna przygód i nie może długo usiedzieć w jednym miejscu.

Kryszczjan to niezwykle przystojny książkę, który pod przykrywką arkadiera wyrusza na poszukiwania zaginionej królewny Senerity, aby uchronić ją od złego.

Oboje spotykają się na swojej drodze. Ona niezbyt ufna od razu pokazuje swoje pazurki. Imponuje tym Kryszczjanowi, który zdradza jej, że ma misję do wykonania i zachęca ją by do niego dołączyła. Fado z lekką rezerwą, w końcu zgadza się. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że będzie poszukiwała sama siebie. Ale skąd biedna dziewczyna może o tym wiedzieć?

- Też cię lubię. – Fado z całych sił próbowała powstrzymać wstydliwy rumieniec. – Tylko że ty jesteś księciem, a ja zwykłą…
- To bez znaczenia – przerwał jej Kryszczjan. – Nasze pochodzenie niczego nie zmienia. Nie obchodzą mnie pieniądze i tytuły, ale to, co jest w naszych sercach. Jeśli zostaniemy razem, wszystko inne przestanie się liczyć. Uwierz mi.

Autorka zabiera nas w niezwykły świat Krainy Pięciu Królestw, gdzie spotkamy piratów, syreny, pegazy, magików, wiedźmę czy też wysłanników śmierci. Przygotujcie się na niezwykłe przygody, zagadki, które wspólnie z narratorem (czasem odrobinę szyderczym) będziecie próbowali rozwikłać. Czeka Was niejedna przygoda, walka ze złym królem Orionem, spotkanie z przebiegłą wiedźmą oraz ogrom czarów. W tej historii wszystko jest możliwe, nawet podróż w Zaświaty. Ach, jakże fajnie byłoby, gdyby i w naszym świecie można udać się spotkać z kimś za kim tęsknimy, a kogo nie ma już na tym świecie, prawda? Ale to właśnie lektura tej książki sprawi, że na jakiś czas przeniesiecie się w inny wymiar i doskonale będziecie się bawić. Jeśli jesteście ciekawi czy Fado, która tak naprawdę będzie szukała sama siebie (o czym nie wie) w końcu się odnajdzie, koniecznie sięgnijcie po tę magiczną powieść.

Foryś wykreowała świat pełen magii i różnych istot. Świat, w którym wszystko się może zdarzyć i w którym nie zabraknie emocji. Czytając tę książkę przeniesiecie się w inny wymiar, kompletnie w niego wsiąkając. Wierzcie mi, że wrócić do rzeczywistości będzie naprawdę trudno.
Postacie stworzone przez autorkę są barwne, pełne energii i chęci do dążenia do wytyczonego sobie celu. Wierzcie mi, że z nimi nie sposób się nudzić.

Tymczasem gdzieś daleko stąd… to świetna komedia fantasy, która zabierze was w niezwykły świat czarów, magii i bohaterów, z którymi niekoniecznie chcielibyście zadzierać. Koniecznie przeczytajcie tę pozycję.Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger