wtorek, lutego 16, 2021

"Sekret rodu Oswaltów" Adam Puza [PATRONAT MEDIALNY]

 
TYTUŁ  "Sekret rodu Oswaltów”

 

AUTOR Adam Puza

 

DATA PREMIERY 27.01.2021

 

WYDAWNICTWO  AlterNatywne

 

ILOŚĆ STRON 182

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Jeśli byłeś kiedyś w Harford, z pewnością usłyszałeś o rodzinie Oswaltów, o ich bogactwie, ekscentryzmie… a przede wszystkim o tym, w jak tajemniczych okolicznościach zostali zamordowani.

Czasem historia lubi się powtarzać, a dawna zbrodnia staje się inspiracją dla kolejnego mordercy.

Aaron Whalen, uznany detektyw, zostaje przydzielony do śledztwa pozornie łączącego się ze sprawą Oswaltów. Jessica, młodziutka policjantka, z którą przyszło mu współpracować, daje z siebie wszystko, by zyskać uznanie partnera. Jednak znalezienie odpowiedzi na jedno pytanie powoduje, że pojawia się szereg kolejnych niewyjaśnionych okoliczności, a śmierć zaczyna gonić śmierć. Nawet dla Whalena to wydaje się zbyt wiele…

„Sekret rodu Oswaltów” to kryminał psychologiczny, w którym zbrodnia i śledztwo to jedynie tło prawdziwej tajemnicy, którą musi odkryć główny bohater. Czy istnieje sposób, by tego dokonać? Jak Whalen poradzi sobie z prawdą o przeszłości?MOJE ODCZUCIA

 

 

Aaron Whalen zostaje przydzielony do śledztwa, które pozornie łączy się ze sprawą zamordowania rodziny Oswaltów sprzed 15 lat. Jako partnerkę otrzymuje młodziutką policjantkę Jessicę. Morderstwo goni kolejne morderstwo, a tymczasem detektyw pozostaje bez żadnych poszlak. Wszystko wskazuje na to, że za dawnym zamordowaniem rodziny kryje się jakaś głębsza tajemnica. Nasz główny bohater będzie musiał dociec prawdy, co takiego wtedy właśnie się wydarzyło. Co się stanie, kiedy w końcu zmierzy się z prawdą z przeszłości?

Muszę przyznać, że autor debiutuje z mocnym przytupem. Jego kryminał psychologiczny wciąga już od pierwszych stron, wprost sprawia, że nie można się od niego oderwać. Wspólnie z detektywem będziemy starali się rozwikłać zagadkę wszystkich morderstw. Morderca jest okrutny, pozbawiony wszelkich skrupułów. Morduje z zimną krwią, a później pozbawia swoich ofiar palców. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że morderca Oswaltów siedzi za kratkami, tymczasem obecne morderstwa nawiązują metodą właśnie do niego. Co takiego łączy te wszystkie sprawy ze sobą? Czy detektywowi Whalen uda się dotrzeć do prawdy? Czy zdoła dotrzeć do tego, kto morduje, nim wydarzy się kolejne nieszczęście.

Cała ta sprawa wydawała mu się coraz bardziej niejasna. Morderca, kimkolwiek był, wciąż wodził go za nos i pozostawiał więcej pytań niż odpowiedzi.

Cała powieść napisana jest zagadką. Nie sposób odgadnąć o co w tym wszystkim chodzi, gdyż autor umiejętnie wikła nas w te wszystkie morderstwa, zaciera ślady i do samego końca nie pozwala odkryć, kim tak naprawdę jest morderca. Wspólnie z bohaterami będziemy próbowali odkryć jakiekolwiek tropy, które będą miały naprowadzić nas na ten właściwy. Kiedy na tropie pojawią się osoby, które coś odkryją, dziwnym  trafem spotka je nieszczęście. Tymczasem morderca psychopata będzie świetnie się bawił.

To był pierwszy raz, kiedy Aaron miał okazję zobaczyć Jasona. Strach, który towarzyszył mu wcześniej, w tej chwili zamienił się w całkowite przerażenie. Nigdy w życiu nie widział nikogo tak odbiegającego swym wyglądem od normalnych ludzi. Góra mięśni, zwierzęce spojrzenie jak u drapieżcy wbijającego właśnie kły w swoją ofiarę, bestialski i szyderczy uśmiech.

Możecie przygotować się na niezłą lekturę z rozlewem krwi. Z bohaterami, którzy są tajemniczy, o których niezbyt wiele wiemy. Zbrodnie i śledztwa, które najprawdopodobniej będą miały ze sobą coś wspólnego, a nasz detektyw będzie musiał do tego dotrzeć. Książkę czyta się niezwykle szybko, akcja powieści rozgrywa się błyskawicznie, a skrywana tajemnica tylko podsyca naszą ciekawość. Powieść intryguje, a przede wszystkim oddziałuje na psychikę.
Zakończenie tej historii kompletnie zaskakuje czytelnika i pozostawia go z własnymi przemyśleniami.

Bo czym tak naprawdę jest kodeks moralny? Dlaczego zdaniem różnych ludzi powinniśmy nazywać sprzeczne czyny tymi moralnymi? Dlaczego zdaniem jednej osoby morderstwo na mordercy jest moralne, a zdaniem innych już nie? Odpowiedź jest tylko jedna, Aaron. Ponieważ wszystkie te prawa są wymysłem człowieka. Dlatego to, co uważamy za dobre, a co za złe, zależy od miejsca, w którym stoimy.

Sekret rodu Oswaltów to doskonały kryminał psychologiczny w którym nic nie jest do końca wyjaśnione. Wszelkie poszlaki, dosyć szybko będą się zacierać, jedna śmierć będzie goniła kolejną. Czy ktoś będzie w stanie temu w końcu zaradzić? Czy prawdziwy morderca zostanie w końcu schwytany? Koniecznie przeczytajcie, aby się tego dowiedzieć.

 Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger