sobota, maja 09, 2020

"Biznesowa miłość" Elżbieta Ceglarek [PATRONAT MEDIALNY]
TYTUŁ  "Biznesowa miłość"

CYKL Dom z kryształu (tom 2)

AUTOR Elżbieta Ceglarek

DATA PREMIERY 07.05.2020

WYDAWNICTWO  Literackie Białe Pióro

ILOŚĆ STRON 174
OCENA  5/6

OPIS


Nasza bohaterka – Dagmara – w końcu zaczyna cieszyć się w pełni z życia. Ma u swego boku mężczyznę, który adoruje ją na każdym kroku i zapewnia o swoich uczuciach. Mężczyznę, który traktuje ją z należytym szacunkiem. Daga w końcu wychodzi na prostą.
Elżbieta Ceglarek napisała powieść, która daje nam nadzieję na to, że nawet po nieszczęśliwych chwilach w naszym życiu, mogą przyjść te piękne; tak jak po każdej burzy wychodzi słońce. Bo każdy z nas zasługuje na to, aby być szczęśliwym i w pełni korzystać z każdej chwili. Autorka uświadamia nam również, że nie warto nikogo pochopnie oceniać, że nie ważne, co mówią inni, ważne jest to, co czujemy my sami. Biznesowa miłość to historia, od której nie sposób się oderwać, z bohaterami, którzy mają swoje wady i popełniają błędy, jednak właśnie dzięki temu, ta historia jest prawdziwa. Gorąco zachęcam Was do przeczytania!

Grażyna Wróbel,  czytaninka.blogspot.com 

Czekałam na finał historii Dagmary z wielkim przejęciem i ciekawością,  czy kobieta da sobie szansę na szczęście i spokojne życie. Intrygująca,  wciągająca i emocjonalna opowieść o tym, jak życie potrafi zaskakiwać i pisać nieoczywiste scenariusze. Polecam! Bardzo! 

Agnieszka Krizel, Recenzje Agi
MOJE ODCZUCIA

Wracamy do losów Dagmary, która w końcu odeszła od swojego strasznego męża. Trochę to trwało nim się na to zdecydowała, ale najważniejsze, że to co złe ma już za sobą. Teraz stara się odnaleźć własne szczęście i spokój. Wciąż jest adorowana przez kilku mężczyzn, ale zdecydowała się wybrać jednego z nich. Powoli wspólnie z nim stara się stworzyć związek i rodzinę. Choć nie zawsze jest to łatwe, bo czasem ich zachowania są trochę dziecinne. Do tego wujaszek Dagi jest przeciwny temu wybrakowi i wciąż stara się odwieść ją od tego wyboru. Dagmara ma jednak własne zdanie i słucha głosu swego serca. W końcu to jej życie i ma prawo dokonywać własnych wyborów.

Człowiek szczęśliwy dzieli się szczęściem z innymi. Nie warto tkwić w toksycznym związku, który nas zabija i robi to powoli, lecz skutecznie. Nie trzeba się oszukiwać, nie trzema wmawiać, że robi się to dla dzieci, bo tak nie jest.

Elżbieta Ceglarek w swojej powieści stara się nam udowodnić, że każda kobieta, która odejdzie od męża tyrana, ma prawo ułożyć sobie życie od nowa. Ma prawdo cieszyć się każdą chwilą, czerpać z życia pełnymi garściami, a przede wszystkim, ma prawo znowu się zakochać. Nie każdy mężczyzna jest taki sam. To, że ktoś nas skrzywdzi nie musi oznaczać, że ktoś inny zrobi to samo. Każdy ma inne podejście do życia i do pewnych spraw. Wiadomo, że nasza bohaterka ma wiele dylematów i obaw, czy postępuje słusznie, czy znowu nie będzie czasem cierpiała. Ale to normalny odruch kobiety, która została doświadczona przez życie. Dlatego też, Dagmara z odrobiną dystansu podchodzi do życia i tego co ono jej oferuje. Jest ostrożna, ale nie odmawia sobie tego, na co ma ochotę. Wierzy, że teraz wybrała właściwie, że nie będzie znowu cierpiała. Wierzy, że w końcu będzie szczęśliwa.

Wspólnie z bohaterką kroczymy przez jej życie. Stajemy się naocznymi świadkami jej lepszych i gorszych chwil. Przeżywamy razem z nią wszystkie przygody. Patrzymy jak z cichej i szarej myszki przemienia się w kobietę pewną siebie, wiedzącą czego chce. Kobietę, która potrafi jasno postawić swoje zdanie w danej sprawie. Kobietę, która ma wielkie serce pełne miłości. I muszę przyznać, że na tę przemianę całkiem przyjemnie się patrzyło.

Byłam wiatrem na odkrytej przestrzeni, a Sebastian – moim falochronem. Byłam falą wdzierającej się na pokład, a Sebastian – ratownikiem, który nie pozwalał zatopić okrętu,  wreszcie byłam szybą, przez którą udało się Sebastianowi przebić, aby dotrzeć do moich głębin. Jego postanowiłam wpuścić w swój intymny świat, jemu ufałam. Kochałam go bez granic.

Historia napisana przez autorkę wciąga już od pierwszych chwil. Czyta się szybko, gdyż została napisana prostym językiem. Fabuła powieści to samo życie. Z całą pewnością znajdziemy tutaj momenty, które staną się bliskie nam samym, gdyż być może sami przeżyliśmy coś podobnego w naszym życiu. Historia ta daje nam nadzieję na to, że nawet po nieszczęśliwych chwilach mogą nastać te piękne, tak jak po każdej burzy wychodzi słońce. Bo każdy z nas zasługuje na to, aby być szczęśliwym. I, że nie warto oceniać kogoś, wcale go nie znając. Każdy zasługuje na to, aby dać mu szansę. Ważne jest w tym wszystkim to, aby nas taka osoba nie zawiodła.

Życie trzeba łapać w dłonie niczym motyle i uwieczniać w pamięci ulotne chwile.

Biznesowa miłość to książka o odnajdywaniu własnego szczęścia w swoim życiu. To historia, która pozwala nam uwierzyć, że mimo złych doświadczeń, mamy prawo zaznać jeszcze i tych dobrych. Książka, którą przyjemnie się czyta i która pozwala wierzyć, że w życiu zawsze wszystko się jakoś ułoży. Gorąco polecam.Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce oraz 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger