piątek, maja 29, 2020

Autorzy o zwierzętach - Karolina Klimkiewicz



Karolina Klimkiewicz - urodziła się 24 sierpnia 1989 roku w Oleśnicy. Prywatnie mama i żona. Z zawodu socjoterapeutka oraz pedagog. Od 2016 roku studentka psychologii i doktorantka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Głównie pracuje z młodymi ludźmi, wspierając ich i motywując. Kocha czytać książki, spędzać czas z rodziną i herbatę z cytryną. Jej motto życiowe to: „Padłeś? Powstań i walcz! Dopóki żyjesz nie możesz się poddać”.



1. Czy wyobraża Pani sobie życie bez zwierząt? 
Nie. Uważam, że zwierzęta mają w sobie magię, mądrość, dobro i intuicję, której nam ludziom brakuje. Możemy bardzo wiele się od nich nauczyć. 
2. Ile zwierząt miała Pani w swoim życiu?
5.
3. Zwierzę jest dla mnie…
Przyjacielem, powiernikiem, wsparciem, członkiem rodziny. 
4. Ludzie często uważają, że zwierzęta nie mają duszy. A jakie jest Pani zdanie na ten temat?
Gdy byłam mała notorycznie oglądałam bajkę „Wszystkie psy idą do nieba” i mocno w to wierzyłam, prawda jest taka, że do dziś trzymam się tego poglądu. Uważam, że zwierzęta są zbyt dobre i bezinteresowne, żeby nie posiadać duszy.


5. Co sądzi Pani o Fundacjach ratujących zwierzęta?

Uważam, że są potrzebne i dobrze, że ludzie o dobrych sercach, chcą pomagać zwierzętom, które same nie mogą o siebie walczyć. 
6. Załóżmy, że jest Pani świadkiem sytuacji, w której ktoś krzywdzi zwierzę. Jak Pani reaguje?
Chciałabym wierzyć, że obroniłabym zwierzaka i postawiła się sprawcy. Nie byłam jednak nigdy w takiej sytuacji, więc nie wiem co bym zrobiła. Czasami to nie jest takie proste, mimo, że wydaje się oczywiste. 
7. Pani ulubione zwierzę to?
Pies.
8. Jakie zwierzę według Pani byłoby najlepszym bohaterem książki?
Myślę, że każde. Wytwórnie filmowe udowodniły, że nawet ślimak może być świetnym bohaterem opowieści. Dlatego, uważam, że tutaj jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia autora. Każde zwierzę ma w sobie „artystyczny” potencjał. 
9. Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ja zgadzam się z tym w 100 %, a Pani?
Ja też. Nigdy nie zdradzi, kochane odwzajemni miłość, nie wyjawi naszych sekretów, gdy wracamy do domu pierwszy nas wita, lojalny i oddany. Prawdziwy przyjaciel. Trzeba jednak pamiętać, że warto mu odwzajemnić tym samym 😉 



10. Jakie zwierzę według Pani jest najbardziej fotogeniczne i dlaczego?
Myślę, że każdy właściciel zwierzaka, powie że właśnie jego pupil wychodzi najlepiej na zdjęciach. Trochę jak z dzieckiem „moje najpiękniejsze” i chyba właśnie o to w tym chodzi, żeby nasza rodzina uważała nas za kogoś najlepszego i wyjątkowego. Ja osobiście uwielbiam psy rasy samoyed i uważam, je za bardzo fotogeniczne. 

Serdecznie dziękuję Autorce za poświęcony mi czas.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger