poniedziałek, września 17, 2018

"Master" Magda Skubisz [PATRONAT]


TYTUŁ  "Master"

AUTOR Magda Skubisz

DATA PREMIERY 11.09.2018

WYDAWNICTWO  Videograf SA

ILOŚĆ STRON 232
OCENA  4/6

OPIS
Czwarty tom cyklu Magdy Skubisz, czyli powieść o młodzieży, ale niekoniecznie dla młodzieży.

Master ma kupę szmalu i nietypowych przyjaciół, wraz z którymi uczęszcza do drugiej klasy ogólniaka. Nieprzystosowana społecznie Luśka cierpi na trądzik i depresję, Burak to chłopak ze wsi, chronicznie woniejący obornikiem, a Katarzyna – zwana Rybą, za sprawą skłonności do wysokoprocentowych trunków – zmaga się z kryminalną przeszłością swoich rodziców, którzy odsiadują wyrok za przemyt.MOJE ODCZUCIA

Myślę, że w młodości każdy z nas popełniał mnóstwo błędów za które nie raz przyszło nam słono zapłacić. I jak każdy z młodzieży miał swoją elitę znajomych. Nasi bohaterowie różnią się pod każdym względem, zarówno charakteru jak i stanu życia. Jedni są bogaci, drudzy ubodzy. Niektórzy myślą, że jeśli mają szmal to mogą wszystko za niego kupić. Niestety tak nie jest, bo tak naprawdę pieniądze nie dają szczęścia, liczy się tylko to jakimi jesteśmy ludźmi my sami.
Nasza historia opowiada o młodzieży. Czytając o bohaterach każdy z nas może sobie przypomnieć swoje czasy szkolne, i niektóre głupie pomysły na zaczepki szkolnych nauczycieli. Może jedyne co nas różniło, to to, iż nasi rodzice nie puszczali nam płazem naszych wybryków, chociaż w sumie to zależy od podejścia danego rodzica. W tej historii dzieje się wiele, nawet bardzo wiele. Autorka zadbała o to, abyśmy nie mieli czasu nawet na odrobinkę nudy. Swoim bohaterom tak zaplanowała akcję, iż sami śledzimy ją z zapartym tchem zastanawiając się co tym razem wymyślą nasi młodzieńcy.
Wania trafia na wolność i od razu knuje intrygi. Haskala odwiedza jego żona i sporo namiesza między nim i Kaśką. Ktoś zostanie uprowadzony, a przyjaciele będę próbować tę osobę uwolnić. No, a zakończenie? Kompletnie się takiego nie spodziewałam.
- Widzisz, Rybko, człowiek całe życie dąży do harmonii, wyrównania energii, rekompensaty za doznane krzywdy. Ciska się, walczy, wychowany przez wiarę i religię, liczy podświadomie na sprawiedliwy podział zysków: byłem dobry, niech będzie mi dobrze, byłem zły, niech mnie los ukarze. I przeważnie kończy nabity w butelkę, bo to tak nie działa. Życie nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Bóg nie daje po równo. Dla jednych jest rozrzutny, dla innych skąpy, ale dla wszystkich jednakowo złośliwy. […] Żyjemy w stadzie, drżymy przed stadem, a umieramy w samotności, prawda, jaki paradoks…?
Magda Skubisz pisze ciekawie i zachęca czytelników, by uważnie śledzili jej tekst. Potrafi intrygować, ale również i wzruszać. Jej powieści nie brak żywej akcji i ciekawych bohaterów. Nie zawsze będzie słodko, ale w życiu tak już jest, że raz jest lepiej a raz gorzej. Dzięki lekkiemu stylowi autorki, czyta się przyjemnie i szybko.
Pieniądze, co one mogą zrobić z człowiekiem? Czy ktoś, to wyczuje nosem możliwość zarobienia ładnej sumki w prosty sposób, będzie w stanie sprzedać nawet własne dziecko? Czy miłość zawsze jest łatwa i prosta, a może ma kręte ścieżki? Dlaczego człowiek nie zauważa tego co obok niego od razu? Żeby się o tym wszystkim przekonać, musicie przeczytać tę książkę.
Master to dynamiczna akcja opowiadająca o losach młodzieży, która boryka się z własnymi problemami. Czasem zbaczają z dobrze obranej drogi i wstępują na tę złą. To historia o młodzieńcach, których możemy spotkać na każdym kroku wokół siebie. Zachęcam do przeczytania.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger