poniedziałek, września 03, 2018

"Pucked" Helena HuntingTYTUŁ  „Pucked”

AUTOR  Helena Hunting

DATA PREMIERY 30.05.2018

WYDAWNICTWO  Szósty Zmysł

ILOŚĆ STRON  454

OCENA  3+/6
OPIS

Mając za przyrodniego brata słynnego zawodnika NHL, Violet Hall doskonale wie, jak wiele gwiazd hokeja posiada reputację playboya. Dlatego nie jest zainteresowana legendarnym kapitanem drużyny, Alexem Watersem, ani jego ładniusią, poobijaną buźką i twardym jak skała szcześciopakiem na brzuchu. Jednak kiedy Alex zmienia błędne przeświadczenie Violet dotyczące niskiego poziomu intelektualnego u hokeistów, staje się dla niej kimś więcej niż tylko gorącym ciałem z pasującą do niego twarzą.
Cierpiąc z powodu pomyłki w ocenie, Violet odkrywa jak dobrze Alex radzi sobie z kijem hokejowym, który ma w spodniach. Wierzy, że magiczna, pełna orgazmów noc z Alexem jest właśnie tym, czym jest: jednorazową przygodą. Jednak Alex zaczyna do niej wydzwaniać, pisać SMS-y i e-maile oraz wysyłać ekstrawaganckie i dziwaczne prezenty. Nagle zbyt trudno jest go ignorować, a jeszcze trudniej nie lubić.
Problem w tym, że media przedstawiają Alexa jako stuprocentowego podrywacza, a Violet nie ma ochoty brać udziału w jego grze.

MOJE ODCZUCIA

Cóż, muszę przyznać, że mam mieszane uczucia odnośnie tej lektury. Z jednej strony czyta się ją lekko i przyjemnie, ale z drugiej zabrakło mi w niej emocji. Co prawda są opisywane wielokrotnie, jednak nie  mogłam odczuć ich na własnej skórze. Nie zdarza mi się to zbyt często, a jednak w tym przypadku tak właśnie było. Nie zabrakło za to momentów przy których pokładałam się ze śmiechu, tutaj autorce udało się to doskonale. Mamy mnóstwo scen erotycznych, ale nie poczułam tego dreszczyku i głębokiego wzdychania spowodowanego właśnie nimi. Ogromna ilość słów kutas po prostu momentami mnie już nudziła.

Alex Waters to z całą pewnością postać którą można by schrupać. Bez problemu mogłam sobie wyobrazić jego wizerunek i gorące ciało na które polowało mnóstwo kobiet. Sportowcy z reguły mają to do siebie, że są niezłymi okazami na których miło zawiesza się oko. Podobało mi się to, że autorka nie zrobiła z niego idealnego bohatera, lecz takiego z małymi ryskami. Nie zabrakło w nim opiekuńczości i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu. To mężczyzna, którego mogłabym spotkać w realnym życiu.
Violet Hall to z kolei gorąca kobieta, która za żadne skarby nie chce mieć już nic więcej wspólnego z hokeistami. Cóż… jednak serce nie sługa. W jej życie wtargnie przystojniak, który nie da się tak łatwo spławić. I choć ona będzie grała twardą na zewnątrz, to wierzcie mi, że w środku jest krucha niczym lód. To kobieta trochę dziwaczna, czasami z nietypowymi powiedzonkami, jednak da się ją lubić.
Helena Hunting stworzyła przezabawną powieść, podczas której momentami będziemy zrywać boki. Pokazała nam, że nie można wszystkich sportowców mierzyć jedną miarką. Ludzie często przypisują innym coś, czego oni tak naprawdę nie robią. Bo czemu by nie przyczepić wszystkim sportowcom przypinki: playboy? A jednak, każdy jest indywidualny, co możemy zobaczyć w tej powieści. Nie należy pochopnie oceniać drugiej osoby, dopóki nie będzie nam dane osobiście jej poznać. Ludzie nie zawsze są takimi jakich ich widzimy. Swoje prawdziwe oblicze skrywają głęboko w sercu.
Człowiek w imię sławy czasem potrafi zrobić wszystko, a nawet poświęcić miłość ukochanej osoby. Szkoda tylko, że budzi się ze snu dopiero po popełnionym błędzie. Miłość potrafi zwyciężyć wszystko, podobno. Czy zatem Alexowi uda się odzyskać swoją ukochaną po tym, jak publicznie ją upokarza?
Nawet nie próbujemy dotrzeć do sypialni. Uprawiamy seks na podłodze. Jest intensywny i pełen pasji i chcę, żeby tak zostało między nami. Chcę go pragnąć z taką samą niezaspokojoną potrzebą już zawsze. Ale namiętność kiedyś w końcu gaśnie i tym, co podtrzymuje ogień, jest ciepły, delikatny płomień miłości.
Pucked to powieść, którą będzie się wam przyjemnie czytało. Jeśli lubicie książki zabarwione erotyzmem pomieszanym z humorem, to jest to pozycja dla was. Gorące ciała sportowców i ich nieujarzmione charakterki tylko przyciągają do siebie kolejne czytelniczki.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger