niedziela, lipca 01, 2018

Autorski cykl wakacyjny
Elżbieta Ceglarek – urodziła się 26.04.1965 r. w Zgorzelcu. Od wielu lat mieszka w Bełchatowie. Z wykształcenia nauczycielka, a obecnie dyrektor jednego z bełchatowskich przedszkoli. Ma dorosłą córkę, która od początku uwierzyła w jej talent. Książka powstała w latach 2011–2015. Podczas pracy nad publikacją autorce towarzyszyły zarówno twórczość Anny German i Wojciecha Kilara, jak i wielka radość z pisania.
Dziwne sploty wydarzeń w życiu autorki, bardzo dobre opinie na temat książki, namowy przyjaciół sprawiły, że książka ujrzała światło dziennie. urodziła się 26.04.1965 r. w Zgorzelcu. Od wielu lat mieszka w Bełchatowie. Z wykształcenia nauczycielka, a obecnie dyrektor jednego z bełchatowskich przedszkoli. Ma dorosłą córkę, która od początku uwierzyła w jej talent. Książka powstała w latach 2011–2015. Podczas pracy nad publikacją autorce towarzyszyły zarówno twórczość Anny German i Wojciecha Kilara, jak i wielka radość z pisania.
Dziwne sploty wydarzeń w życiu autorki, bardzo dobre opinie na temat książki, namowy przyjaciół sprawiły, że książka ujrzała światło dziennie.1. Kiedy jest najlepszy czas dla pisarza na odpoczynek? Letnie wakacje, a może ferie zimowe?

Uważam, że każdy czas jest dobry na odpoczynek, o ile w ogóle ma się czas. Osobiście wolę jednak wakacje. Łatwiej wówczas gdzieś wyjechać, pozwiedzać, poleniuchować na plaży…

2. Gdzie chciałaby Pani spędzić swoje wymarzone wakacje?

Nad morzem. Kocham morze. Najbardziej Bałtyk, ale mogłabym też odpocząć za granicą.


3. Jakie 3 książki zabiera Pani ze sobą na wakacje?


W tym roku, jeśli tylko uda mi się wyjechać zabiorę Edytę Świętek. Pierwszą część już przeczytałam. Wezmę więc dwie następne, a resztę przeczytam po powrocie do domu. Taki mam plan. Zobaczymy czy do się go zrealizować.


4. Jakie 3 książki poleciłaby Pani swoim czytelnikom na okres wakacyjny? ( nie można podać książki swojego autorstwa 😉)

Na wakacje dla moich czytelników poleciłabym zapewne moje własne książki ;) Cóż jeśli dalej mam wybierać to  polecam Marzenę Rogalską, Hannę Cygler, Marię Czubaszek.


5. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, co chciałaby Pani mieć ze sobą? (max. 5 rzeczy) 

Na bezludnej wyspie potrzebowałabym zapałki i świeczkę, książki, jakieś słodycze, namiot, ciuchy na przebranie…


6. Preferuje Pani wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?


Lubię się wylegiwać na plaży, ale czynny wypoczynek też by się przydał.
 
7. Z bohaterami z jakiej książki chciałaby Pani spędzić wakacje?


Mogłabym spędzić wakacje z bohaterami książki „Napisz do mnie” – L. Liszewskiej. Nigdy nie byłam na Mazurach, a jej bohaterowie często tam bywają. Poza tym kocham Warszawę, a część akcji tej powieści dzieje się w stolicy.

Do każdej litery z wyrazu WAKACJE dopisz skojarzenia z latem


Wakacje:
 W – wolność, A – aparat fotograficzny, K – kwiaty, A – adresy do znajomych, C – czosnek w pizzy, J – jeziora, E – kran telewizora, gdy zabraknie pogody. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger