sobota, września 23, 2017

"Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy" Katarzyna Majgier [AUDIOBOOK + PATRONAT]*Tytuł: "Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy"
*Autor: Katarzyna Majgier
*Czyta: Joanna Gajór
*Wydawnictwo: StoryBox.pl
*Rok wydania: 2017
*Ocena: 4/6
*Opis:


Trzeci tom znakomitej serii przygodowej!

Czereśniakowie boją się, że ich dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, starają się więc – z pomocą ochroniarza – kontrolować każdy ich ruch. W tej sytuacji trudno szukać odpowiedzi na nurtujące Magdę pytania, bo wymaga to śledztwa w terenie. Jeszcze trudniej utrzymać w sekrecie dotychczasowe odkrycia. Zwłaszcza że nie wiadomo komu z otoczenia można zaufać. Na dodatek na horyzoncie pojawia się nowa postać – tajemnicza guwernantka z Paryża…
Czy wszystkie tajemnice pałacu w Niewiadomicach zostaną wreszcie wyjaśnione?
*Moje odczucia:


Bohaterowie występujący w audiobooku są różnorodni, każdy z nich ma swój charakterek, który nadaje im swoistą charyzmę. Jednych można polubić bardziej, drugich mniej. Niezwykle ciekawą postacią, aczkolwiek wtykającą wszędzie nos jest postać Trzmiela, który jest bardzo utalentowany. Wydaje się, że żadne cyfry nie mają dla niego tajemnic, a jego mózg działa niczym komputer. Jako, że sama uwielbiam matematykę od razu przypadł mi do gustu. Matematyka udowodni nam tutaj, iż może być kluczem do rozwiązania wielu zagadek.


Akcja toczy się niezwykle dynamicznie, co chwilę coś się dzieje, odkrywamy kolejne zakamarki pałacu i niezwykłe historie. Nie sposób się nudzić, słuchając tego audiobooka, który wciąga już od samego początku, dodatkowo zawiera w sobie wiedzę z historii. Czeka nas tutaj wiele zagadek, choć nie wszystkie uda nam się rozwiązać, aczkolwiek na pewno będziecie próbowali to zrobić.

Idealna pozycja dla młodych adeptów uwielbiających przygody. Gwarantowane wciągające historie, chwile, które wywołają u odbiorców uśmiech na twarzy, liczne łamigłówki, które poruszą wszystkie szare komórki do pracy. Ale pojawią się również i chwile trwogi. Myślę, że każdy będzie zadowolony z tej pozycji.

Jak to bywa w starych pałacach zazwyczaj skrywa się tam wiele tajemnic. Takie miejsca posiadają wiele lokalizacji, które nie tylko wzbudzają w nas ciekawość, ale czasem potrafią również i przerazić. Jednak chęć poznania wszystkiego samemu, sprawia, iż dążymy krok po kroku, by odkryć je wszystkie, nawet wtedy, gdy trzęsiemy się ze strachu.  

Lektorem jest tutaj Joanna Gajór. Jej głos jest przyjemny w odbiorze, miło się słucha audiobooka. Czasem zabrakło mi jednak podkreślenia danych sytuacji, tych emocji, które lektorka powinna przekazać nam jako odbiorcy. Niemniej nie przeszkadza to aż tak w odbiorze treści.

Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy to niezwykle ciekawy audiobook, którym będą zachwyceni zarówno Ci młodsi jak i starsi odbiorcy. Nie ma możliwości, by się przy nim nudzić, gdyż nasze umysły będą działać na najwyższych obrotach rozwiązując wiele łamigłówek. Polecam.
Za możliwość wysłuchania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję1 komentarz:

  1. Pierwszy raz słyszę, ale bardzo mnie zaciekawiłaś. :) Z największą przyjemnością poznam rodzinną młodzież z tym audioookiem, bo brzmi to na bardzo wartościową rzecz. Fajnie też, że głos czytającego dobrze się komponuje, bardzo nie lubię kiedy czytający jest źle dobrany do czytanej treści, to chyba taka moja główna bolączka gdy chodzi o wykonanie audiobooków!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger