czwartek, sierpnia 24, 2017

"Maski zła" Iwona Banach [AUDIOBOOK + PATRONAT]

*Tytuł: "Maski zła"
*Autor: Iwona Banach
*Wydawnictwo: StoryBox.pl
*Czyta: Magda Karel*Ocena: 5+/6
*Opis:

Każde miasteczko ma swoje tajemnice. Trzy morderstwa starszych kobiet dają początek skomplikowanemu śledztwu. Jaki proceder miał miejsce w tajemniczym instytucie? Co ukrywa miejscowa elita? Czy koszmary z przeszłości powrócą?

Maski zła to trzymający w napięciu thriller o toksycznych ludziach, dla których liczą się pieniądze, własne urojenia i chore ambicje.


*Moje odczucia:

Jakże ten audiobook okazał się miłą odskocznią od książek po które w ostatnim czasie sięgałam. Dawno nie słuchałam tak przepełnionego napięciem audiobooka. To powieść, która wpływa na psychikę czytelnika. Akcja toczy się szybko, bohaterowi są wyraziści i barwni, a jak na thriller przystało, nie zabrakło tutaj napięcia, grozy, strachu oraz paniki. Autorka dokonała mistrzostwa w tym gatunku.

Morderstwa trzech kobiet, próbowanie rozwikłania zagadki, co było ich przyczyną. Wygląda na to, że w mieście grasuje seryjny morderca, czy policjantom uda się go ująć? Do śledztwa zaczyna się mieszać również prasa. Młoda dziennikarka pragnie się wybić i odnieść sukces, jest w stanie wykorzystać w tym celu młodego policjanta.

W dzisiejszym świecie ludzie dla pieniędzy są w stanie zrobić wszystko. Nie liczą się ze zdaniem innych, tym, że niektórym wyrządzają krzywdę. Są tak zapatrzeni w siebie i czubek własnego nosa, iż potrafią staranować wszystko co stanie im na przeszkodzie, by osiągnąć wyznaczony sobie cel. Zastanówmy się zatem, czy tak właśnie powinno wyglądać nasze życie? Czy to powinna być ciągła pogoń za pieniędzmi i sukcesami zawodowymi? A gdzie w tym wszystkim miejsce na dom, rodzinę i uczucia?

Iwona Banach stworzyła trzymający w napięciu od początku do samego końca thriller. Nie sposób choć na moment przerwać słuchania jego treści. Fabuła została wykreowana na najwyższym poziomie. Są tajemnice, zagadki, które wspólnie z innymi pragniemy rozwiązać. Historia zaskakuje niemalże na każdym kroku, co się z tym wiąże, iż nie jest przewidywalna. Powieści towarzyszy ogromny ładunek emocjonalny. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, pozwalając nam wnikliwie dostrzec pewne sprawy.

Lektorką audiobooka jest Magda Karel, która moim zdaniem doskonale poradziła sobie ze swoją rolą narratora. Widać, że włożyła całe serce w swoją rolę, doskonale oddając emocje, które pojawiają się w danej chwili. Jej ton nie był jednobarwny, monotonny, wręcz przeciwnie, każda sytuacja została odpowiednio zaakcentowana.

Maski zła to doskonały thriller psychologiczny od którego nie sposób się oderwać. Jest mocny, wciąga oraz nie pozwala nawet na odrobinę nudy. Autorka spisała się rewelacyjnie, a jaką musiała mieć wyobraźnię tworząc takie dzieło. Polecam.


Za możliwość wysłuchania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu przekonać się do Audiobooków. :)

  Pozdrawiam. 💕💕

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj po nie sięgnąć ;) To najlepsza forma "czytania" książki, jeśli nie masz wolnych rąk ;)

   Usuń
 2. Jeśli to audiobook to lektor nie jest bez znaczenia. W tym przypadku lektorka dobrze się spisała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka świetnie wpisuje się w mój gust czytelniczy, więc z przyjemnością się z nią zapoznam.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger