sobota, lipca 15, 2017

"Panda i duchy" Jon J. Muth
*Tytuł: "Panda i duchy"
*Autor: Jon J. Muth
*Wydawnictwo: Debit
*Rok wydania: 2017
*Ilość stron: 40


*Ocena: 4/6
*Opis:

Halloween. Drzewa mienią się ognistą czerwienią. Uradowane dzieci przebierają się w kolorowe kostiumy. A za każdym rogiem czekają na nich niespodzianki i tajemnice!

Addy, Michael i Karl zebrali mnóstwo łakoci. Ale to nie koniec zabawy. Ich dobry przyjaciel Tafla, panda olbrzymia, ma dla nich jeszcze specjalną niespodziankę. Tajemniczy ktoś opowie im przedziwną historię, historię, która wprawi w zdumienie każdego czytelnika.

„Panda i duchy” to wyjątkowa i mądra książka dla czytelników w każdym wieku, zilustrowana przez autora żywymi akwarelami i wytwornymi rysunkami tuszem, w której świat współczesny przeplata się mądrością starożytnych nauk zen.
*Moje odczucia:Pomimo iż jestem już dorosła, zobaczywszy piękną okładkę tejże bajki, postanowiłam ją przeczytać i napisać kilka słów o niej. W moim życiu zawsze dominowały zwierzęta, dlatego też z chęcią sięgnęłam po bajeczkę o Pandzie.

Bajka opowiada o dwoistości ludzkiej natury. Autor odwołuje się do starożytnych nauk zen, które zapewne dla wielu z Was są zagadką. Akcja toczy się podczas Halloween, ale to nie on odgrywa tutaj istotną rolę. Po Halloween wszyscy zbierają się wspólnie i tajemniczy ktoś opowiada historię, która wprowadzi w zdumienie każdego czytelnika. Po jej przeczytaniu nasunie się wiele pytań, przede wszystkim czy jest jedna czy też dwie Senjo?
Książeczka zawiera przepiękne ilustracje, które przyciągają uwagę czytelnika - z całą pewnością nie tylko tego najmłodszego. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to do czcionki, która moim zdaniem powinna być ciut większa. W niektórych miejscach jest ciemne tło i czarna czcionka, którą może być trudno odczytać. Ilość tekstu nie jest ogromna, w sam raz dla dzieci. Myślę, że książka bardziej nadaje się dla trochę starszych maluchów, gdyż całkiem małe mogą mieć problem ze zrozumieniem przesłania jakie w sobie niesie. Niemniej jest to ciekawa pozycja.
Panda i duchy to niezwykle kolorowa książeczka, która przykuje uwagę każdego malca. Tekstu nie ma za wiele, więc dziecko tym bardziej powinno spokojnie przebrnąć przez całość zawartości. Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję


1 komentarz:

  1. Moim zdaniem ilustracje są na swój sposób przerażające. Ja na pewno nie dałabym tej książeczki dzieciom poniżej 5 roku życia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger