niedziela, marca 19, 2023

"Promotor" Monika Magoska-Suchar

 TYTUŁ  "Promotor”

CYKL  Symfonia zmysłów (tom 1)
 

AUTOR Monika Magoska-Suchar

 

DATA PREMIERY 08.03.2023

 

WYDAWNICTWO  Niegrzeczne książki

 

ILOŚĆ STRON 331

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
PORUSZYŁ W NIEJ STRUNĘ, O KTÓREJ ISTNIENIU NIE MIAŁA POJĘCIA

Stella Adano to studentka elitarnej uczelni muzycznej Accademia Nazionale di Santa Cecilia. Ma niezwykły talent do gry na wiolonczeli. Kiedy jednak na jej drodze staje ekscentryczny profesor Cesare Elaclaire, okazuje się, że najwyraźniej wcale nie jest tak zdolna, jak jej się do tej pory wydawało. A może genialny, ale także pełen mrocznych sekretów nauczyciel celowo stawia przed nią wymagania niemożliwe do spełnienia?

Pokręcona relacja uczennicy i profesora od samego początku skazana jest na niepowodzenie – zakazany romans w murach akademii nie ma prawa skończyć się dobrze. Zwłaszcza jeśli doprowadzają do niego nie tylko wspólna miłość do muzyki i wielka namiętność, ale też wielowarstwowe intrygi i podstępne plany.

On ma prestiż, władzę i doświadczenie, ona – talent, urok i niepohamowany temperament. Ich spotkanie będzie jak huragan, a przecież to dopiero pierwsze takty…

KSIĄŻKA PRZEZNACZONA DLA DOROSŁYCH.
MOJE ODCZUCIA

 

 

Książka Promotor jest nowością na TaniaKsiazka.pl

 

Stella Adano to wybitnie uzdolniona studentka, która pięknie gra na wiolonczeli. Zamknięta przez swojego ojca w złotej klatce musi mu się pod każdym względem podporządkowywać. Nie może imprezować, mieć znajomych, chłopaka, bo jej ojciec nie wyraża na to zgody.
Cesare Elaclaire to profesor, który przez najbliższy czas będzie uczył Stellę. Już pierwszego dnia robi z niej pośmiewisko przed jej znajomymi podważając to, czy naprawdę jest taka świetna w swojej grze.
Ona najpierw czuje do niego niechęć, ale później z każdym ich kolejnym spotkaniem budzą się w niej emocje nad którymi powoli traci kontrolę.
Skąd z dnia na dzień nowy profesor znalazł się na jej uczelni? Czy pojawił się tam z jakiegoś konkretnego celu? Dlaczego upokarzanie uczennicy sprawia mu tyle przyjemności? I jak zakończy się ich pokręcona relacja?

Twórczość Moniki Magoskiej-Suchar miałam już okazję kiedyś poznać, więc byłam ciekawa co tym razem dla nas napisała. Na wstępnie pragnę zaznaczyć, że książka ze względu na swoją treść przeznaczona jest dla dorosłych. Ze względu na styl autorki, książkę czyta się szybciutko. Jeśli chodzi już o samych bohaterów to miałam mieszane uczucia. Z jednej strony mnie intrygowali, natomiast z drugiej irytowali swoim zachowaniem. Zwłaszcza Stella, która momentami była tak naiwna i łatwowierna, że ciężko było w to uwierzyć. Zaślepiona mrocznym charakterem swojego profesora zapominała o całej otaczającej ją rzeczywistości. Nawet jego niejednokrotne chamskie zachowanie potrafiła mu wybaczać. Nie widziała, że on celowo ją prowokował i zrobił sobie z niej uległą kobietę, która wykonałaby każdego jego polecenie. Poza tym to całkiem miła dziewczyna, która tak po prawdzie przez swojego ojca maestro nie miała własnego życia.
Sam profesor to niezwykle cwany, ekscentryczny i pewny siebie mężczyzna, który za wszelką cenę dąży do wyznaczonego sobie celu. Kieruje nim chęć zemsty za swoje krzywdy z przeszłości. Nie jest jednak do końca świadomy, że sam może wpaść we własne sidła. Czy chęć zemsty przeważy nad rodzącym się uczuciem?

Ciemność i jasność od zawsze stanowiły dwie równorzędne siły rządzące światem. Ja byłam jasnością, on mrokiem. Dlatego tak mnie pociągał, dlatego do mnie pasował. A ja pasowałam do niego…

Pomiędzy  naszymi bohaterami wybuchnie niejeden pożar, który będzie ciężko ugasić. Oboje bowiem są dość temperamentnymi bohaterami, choć początkowa postawa Stelli niezbyt na to wskazuje. Niemniej sam profesor otworzy w niej nowe doznania i uczucia, sprawi, że odnajdzie samą siebie i w końcu będzie potrafiła się sprzeciwić nawet własnemu ojcu. Zakazany romans pomiędzy uczennicą, a profesorem nie może wróżyć niczego dobrego. Ona jest jasnością, on mrocznością, przyciągają się i odpychają niczym magnes. Ale czy ich związek ma szansę przetrwać? Czy nie jest z góry skazany na niepowodzenie?

W książce nie brakuje scen erotycznych, które były gorące, niemniej zabrakło mi w nich czegoś subtelnego. Czasem odnosiłam również wrażenie, że w samej książce jest za mało treści, a zbyt dużo działania. Polubiłam Tita, którego zdecydowanie było mi tutaj za mało, za to Gianniemu najchętniej sama zrobiłabym krzywdę. Historia nie jest może jakoś specjalnie porywająca, niemniej czyta się ją przyjemnie.

Zakończenie tej historii mnie zaskoczyło, więc chętnie sięgnę po kolejny tom, gdy już się ukaże, by dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy naszych bohaterów.

Promotor z księgarni TaniaKsiazka.pl to historia o zakazanej relacji pomiędzy uczennicą a profesorem pełna erotycznych uniesień i sprzecznych doznań. Historia, która pokazuje, że czasem nawet chęć zemsty da się zastąpić czymś innym. Jeśli lubicie takie historie, koniecznie przeczytajcie.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger