poniedziałek, marca 06, 2023

"Nieporządek świnki Malinki" Ewelina Kaczmarek [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "Nieporządek świnki Malinki”

 CYKL Baranek Tulinek (tom 2)
 

AUTOR Ewelina Kaczmarek

 

DATA PREMIERY 01.03.2023

 

WYDAWNICTWO  Children are important

 

ILOŚĆ STRON 32

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
Świnka Malinka nie przywiązywała większej uwagi do porządku. Nie przeszkadzały jej ani sterta naczyń w zlewie, ani sztywne od brudu skarpety.
Lecz pewnego razu bałagan przysporzył Malince nie lada kłopotu. W domowym rozgardiaszu zaginął ważny notesik. Bez niego świnka nie mogła urządzić urodzin. Na pomoc przyjaciółce ruszył baranek Tulinek.

Czy wspólnie odnajdą notesik
i uratują przyjęcie urodzinowe?
O tym przekonacie się,
gdy przeczytacie całą opowieść!

Książka uczy najmłodszych czytelników, dlaczego warto dbać o porządek, oraz pokazuje, jakie zgubne konsekwencje może powodować bałagan.
MOJE ODCZUCIA

 

 

Pozycje dla dzieci naprawdę potrafią być niezwykłe, gdyż nie dość, że przyciągają wzrok swoimi pięknymi ilustracjami to jeszcze zazwyczaj niosą w sobie jakiś morał. W przypadku dzisiejszej pozycji nie jest inaczej.

Ewelina Kaczmarek w swojej małej i niepozornej książeczce uczy najmłodszych, że warto dbać o porządek, gdyż wtedy zawsze można wszystko bez problemu znaleźć, a i człowiek lepiej się czuje w czystym pomieszczeniu, niż w bałaganie. Nasza tytułowa świnka Malinka to taka mała bałaganiara, której na początku wieczny bałagan w niczym nie przeszkadzał, aż do momentu, w którym zgubiła ważny notesik. I tutaj z pomocą przybywa jej nasz niezastąpiony baranek Tulinek. Pomaga śwince zrobić porządek oraz odnaleźć zgubę. A przede wszystkim zmienia jej podejście do utrzymywania porządku w domku.

Sprzątanie to tylko krótka chwila.
Porządek wokół życie umila.
Uśmiechy częściej na twarzach goszczą,
gdy wkoło wszystko błyszczy czystością.


Niniejsza pozycja to wartościowa pozycja, która już od najmłodszych lat wpaja dzieciom, że porządek to coś o co warto dbać. Nie dość, że można wtedy znaleźć wszystko czego się szuka, to przede wszystkim milej się mieszka, kiedy wokół jest czyściutko. Sprzątanie tak naprawdę nie zabiera strasznie dużo czasu, a jednak świadczy o nas samych.
Piękne ilustracje do książeczki wykonała Kama Towcik.

Moim zdaniem to jedna z tych pozycji po które maluchy chętnie będą sięgać. Nie zawierają zbyt wiele treści, ale ilustracje same w sobie dużo przekazują. Piękne, kolorowe rysunki na pewno przyciągną niejedno dziecko, które chętnie weźmie książeczkę do ręki i się z nią zapozna.

Nieporządek świnki Malinki
to krótka historia o śwince, której to baranek uświadomił jak ważne jest, aby w naszym życiu wszystko zawsze było na swoim miejscu i żebyśmy dbali o porządek. Polecam.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger