poniedziałek, sierpnia 15, 2022

"Zmartwienie konika Chichotka" Ewelina Kaczmarek

 
TYTUŁ  "Zmartwienie konika Chichotka”

CYKL Baranek Tulinek (tom 1)
 

AUTOR Ewelina Kaczmarek

 

DATA PREMIERY 01.04.2022

 

WYDAWNICTWO  Ridero

 

ILOŚĆ STRON 30

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Konik Chichotek był o krok od spełnienia swego marzenia. Niestety, w jego głowie zaczęły pojawiać się niepokojące myśli: „Czy wielkie zęby nie będą przeszkodą, by występ na scenie stał się świetną przygodą?”.
Zmartwiony konik udał się więc do Baranka Tulinka po radę. Czy przyjaciel pomógł mu przezwyciężyć wstyd i strach? Czy marzenie Chichotka się spełni? O tym dowiecie się, gdy przeczytacie całą historię!

Książka uczy najmłodszych czytelników jak radzić sobie z kompleksami i odważnie kroczyć przez życie.MOJE ODCZUCIA

 


Dzisiaj przychodzę do Was z pozycją dla najmłodszych, która nie tylko pozwala miło spędzić czas, ale także niesie w sobie ważny morał.

Konik Chichotek to niesamowity komik, który dowcipami potrafi sypać niczym z rękawa. Bardzo chciał wystąpić przed publicznością, jednak w pewnym momencie dosięgło go zmartwienie, bowiem zastanawiał się, czy jego wygląd i wielkie zęby nie będą przeszkodą, by mógł się w pełni cieszyć swą przygodą. Udał się więc do swojego przyjaciela baranka Tulinka, który wytłumaczył mu, że nie ma się czym martwić, tylko powinien spełniać swoje marzenie.

Ewelina Kaczmarek w swojej książeczce zawiera bardzo ważny przekaz mówiący, że to nie wygląd ma znaczenie, lecz dobroć, którą każdy powinien mieć w sobie. Dla niektórych możemy bowiem wyglądać dziwnie, ale to nasze wnętrze tak naprawdę ma znaczenie, a nie to, co widać gołym okiem. Każdy z nas jest inny, inaczej wygląda, ale tak właśnie stworzyła go natura i z tym raczej nie da się nic zrobić. „Brzydota na zewnątrz” nie zawsze odzwierciedla wnętrze.

Autorka stara się nas uświadomić również, jak ważna jest akceptacja własnej osoby i wszystkich wad i zalet z tym związanych. Przez życie trzeba kroczyć z podniesionym czołem, mieć odwagę, aby spełniać własne marzenia, a nie chować się po kątach. Poddając się, potrafimy stanowić pożywkę dla tych, którzy uważają się lepszych od nas. Nie dajmy im zatem tej satysfakcji, pokażmy, że jesteśmy coś warci.

Historia konika nie jest długa, ale jakże ważna. Uczy nas pokonywać własne kompleksy i czerpać z życia pełnymi garściami. Życie mamy tylko jedno, dlatego nie powinniśmy marnować go na zbyteczne zamartwianie się. Jeśli każdy z nas zaakceptuje siebie samego, łatwiej będzie nam iść przez życie do przodu. Na pewne rzeczy nie mamy bowiem wpływu, dlatego tak ważne jest, aby dobrze czuć się we własnym ciele.

Zapomnij o troskach,
niepotrzebnych zmartwieniach.
Wielkość twoich zębów nie ma wcale znaczenia.
Bo wygląd każdego od natury zależy.
Dobroć to jedyna miara, jaką się mierzy.


Kama Towcik wykonała piękne ilustracje do naszej historii, które w pełni oddają zawarte w niej emocje. Są  kolorowe i przyciągają wzrok czytelnika.

Zmartwienie konika Chichotka to wartościowa pozycja dla najmłodszych pozwalająca uwierzyć w moc spełniania własnych marzeń i pozwalająca zaakceptować siebie samego takim jakim się jest. Zachęcam do przeczytania!


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję Autorce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger