poniedziałek, listopada 15, 2021

"Psia chata" Ewa Letachowicz

 
TYTUŁ  "Psia chata”

 

AUTOR Ewa Letachowicz

 

DATA PREMIERY 15.10.2021

 

WYDAWNICTWO  Novae Res

 

ILOŚĆ STRON 188

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
 

PIESKI ŚWIAT JEST PEŁEN PRZYGÓD, O JAKICH NIE ŚNILIŚCIE

 

Czym jest pieskie szczęście? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, koniecznie odwiedźcie Tajemniczy Dom! Poznacie tutaj pięć niesamowitych psiaków, które opowiedzą Wam o swoich najbardziej szalonych przygodach. Chcecie się przekonać, w jaki sposób zwierzęta pocieszyły smutnego Szczeniaka, który martwił się swoim białym futerkiem? Jakie zagadki rozwiązało Psie Biuro Detektywistyczne? A może chcecie posłuchać do snu Opowieści z trzciny i tataraku? W tej krainie nie brakuje fantastycznych historii, które sprawią, że spojrzycie na świat oczami swoich czworonożnych przyjaciół!MOJE ODCZUCIA

 

 

Dzisiaj dla odmiany mam dla was kilka słów o pozycji dla dzieci, a mianowicie o przygodach psich bohaterów. Psia chata to opowieść o domu, w którym znajduje się cała zgraja zwierzęcych przyjaciół, bo oprócz psów są też i koty. Głównym narratorem w tej historii jest w większości pies Lungo, który będzie opowiadał wam różne historie.
Pomiędzy tymi historiami poznamy również różne Opowieści z trzciny i tartaku do snu.

Życie piesków może być niezwykle ciekawe, nie zawsze wszystko jest dla nich zrozumiałe o czym sami wam opowiedzą. Oprócz różnych ciekawych i przyjemnych historii, zostaną opowiedziane również te mniej przyjemne, jak życie w schronisku, porzucenie przez właściciela czy odejście psiego przyjaciela. Wśród tych historii odnajdziecie ogrom ciepłych słów, ale także i morały. Dzieci nauczą się, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z  wieloma obowiązkami oraz ogromem emocji. Bowiem każdy zwierzak chce kochać i być kochany.

- I wciąż marzyłem o domu. Bo dom to nie ściany i dach. Dom to miejsce, gdzie czujesz się bezpieczny i kochany. Dom to przyjaciele, ludzie, którzy cię kochają i dbają o ciebie. Dom to rodzina, którą się kocha i jest się jej częścią… - wyjaśnił.


Książka została wyposażona w ilustracje wykonane przez Piotra Letachowicza, które bardzo dobrze komponują się z treścią. Są wyraziste, kolorowe i bez wątpienia oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Czcionka w tej pozycji jest dość duża, więc czytanie nie powinno sprawiać kłopotu. Rozdziały nie są długie, a sami bohaterowie niezwykle ciekawi. Z całą pewnością ta książka znajdzie zainteresowanie wśród dzieci, które kochają zwierzęta.

Psia chata to książka, która pozwoli waszym dzieciom miło spędzić czas. Zabierze ich w świat, w którym poznają nie tylko psie i kocie przygody, ale po drodze również spotkają inne zwierzęta m.in. bobry, jeże, misie czy też wiewiórkę. Polecam.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger