niedziela, listopada 07, 2021

"Po drugiej stronie raju" Beata Zdziarska [Patronat medialny]

 


TYTUŁ  "Po drugiej stronie raju”

AUTOR Beata Zdziarska

 

DATA PREMIERY 26.10.2021

 

WYDAWNICTWO  Replika

 

ILOŚĆ STRON 288

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

Jedna decyzja, która w dany momencie wydaje się właściwa, potrafi zmienić nasze życie nie do poznania, poplątać plany i zniszczyć marzenia.

Ewa i Mateusz są małżeństwem, któremu nieźle się powodzi. Luksusowy apartament w centrum miasta, dwa samochody, dobra praca. Do szczęścia brakuje im właściwie tylko… szczęścia. Kiedy pewnego dnia postanawiają zawalczyć o nieco zetlałe uczucia między nimi, okazuje się, że los trzymał dla nich w zanadrzu coś, czego woleliby nigdy nie doświadczyć.MOJE ODCZUCIA

 

 

Ewa i Matusz wiodą na pozór poukładane życie, jednak brak im w związku szczęścia. Kiedy postanawiają o nie zawalczyć, los niespodziewanie zrzuca na nich ogromną bombę, z którą ciężko się pogodzić.

Jedna decyzja, która w danym momencie wydaje się właściwa, potrafi przeobrazić nasze życie nie do poznania, poplątać nasze plany i marzenia. To, co znane, oswojone, przestaje istnieć.


Beata Zdziarska stworzyła powieść niezwykle prawdziwą, z bohaterami z krwi i kości. Całość została dobrze poprowadzona, nie brakuje tutaj emocji, przemyśleń bohaterów. Poznajemy myśli zarówno Ewy, Mateusza jak i Zofii. Każdy z tych bohaterów ma jakieś swoje słabości, nie jest idealny, ale to właśnie czyni ich niezwykle rzeczywistymi postaciami z którymi poniekąd każdy z nas mógłby się choć w niewielkim stopniu utożsamić.
Zofia to kobieta, która gdyby mogła przychyliłaby nieba każdemu. Ma ogromne serce i potrafi wspierać innych.
Mateusz kocha swoją pracę, dlatego ciężko mu się pogodzić z tym, z czym przyjdzie mu się mierzyć.
Ewa to kobieta, której postępowania czasem nie rozumiałam. Rozdarta pomiędzy własnymi emocjami czasem raniła najbliższe osoby.

Fabuła powieści toczy się swoim rytmem, nie pędzi jakoś szalenie do przodu. Niemniej wciąga nas już od samego początku. Autorka porusza w swojej powieści ważne tematy takie jak nieuleczalna choroba, opieka nad starszymi osobami czy też podejmowanie trudnych decyzji. Żaden z tych tematów nie jest łatwy, jednak Beacie Zdziarskiej udało się to przedstawić w realny sposób.

W życiu tak naprawdę nigdy nie możemy być wszystkiego pewni w 100 %. Czasem jedna chwila potrafi zmienić bieg życia nie do poznania. To co było naszą codziennością, nasze marzenia i pragnienia zostają zepchnięte na dalszy tor, gdyż bolesna świadomość tego co nas spotkało nie pozwala nam na dalsze cieszenie się z tych rzeczy.
Tak naprawdę ciężko ocenić postępowanie bohaterów, gdyż nigdy nie wiadomo jak my sami zachowalibyśmy się w ich sytuacji. Ludzie dokonują wyborów, które czasem są dobre, czasem złe.


Czas nie zna przystanków, nie zwolni, nie zawróci, nie da nam drugiej szansy. Czy nie lepiej skupić się na tym, co jest, co będzie?


Autorka opisuje w swojej powieści problem z którym jak się okazuje zmaga się wiele osób na świecie. Opisuje bowiem chorobę o której prawdę powiedziawszy wcześniej nie słyszałam. Chorobę, która tak naprawdę zabiera nam normalność, radość życia. Chorobę, która zmusza do całkowitych poświęceń, którym nie zawsze wszyscy są w stanie sprostać. Cieszę się, że ten temat został poruszony w tej pozycji, bo choć niezwykle ciężki to zmusza do własnych refleksji.

Po drugiej stronie raju to powieść do bólu prawdziwa, w której zawarta została cała paleta emocji. Historia trudna, ale jakże nam potrzebna. Pozwala inaczej spojrzeć na pewne sprawy, wręcz zmusza nas do własnych przemyśleń. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger