środa, października 06, 2021

"Gorzki smak marzeń" Aneta Krasińska [Patronat medialny/Premierowo]

 


TYTUŁ  "Gorzki smak marzeń”

CYKL  Smak marzeń (tom 2)

 

AUTOR Aneta Krasińska

 

DATA PREMIERY 06.10.2021

 

WYDAWNICTWO  Jaguar

 

ILOŚĆ STRON 304

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Druga część dylogii obyczajowej Słodki smak marzeń

Czy Laurze uda się odzyskać wewnętrzną równowagę po tragedii, jaka ją spotkała?

Świat Laury rozpada się na milion odłamków. Kobieta nie może otrząsnąć się po stracie i gdy nie ma już nadziei na odnalezienie sensu życia, nieoczekiwanie na horyzoncie pojawia się pewna trudna nastolatka, która wmawia wszystkim, że należy do rodziny Wolfów. Początkowo nikt jej nie wierzy, ale pełna determinacji Nicole zrobi wszystko, by wyrwać się z rodzinnego piekła.
Dążąc uparcie do celu, Nicole naraża na niebezpieczeństwo i siebie, i Laurę. A gdy znajduje się na skraju wyczerpania nerwowego, samotność i brak zrozumienia ze strony dorosłych doprowadzają ją do wielce ryzykownego zachowania.
Poznając bliżej sytuację dziewczyny, Laura odnajdzie w sobie pokłady uczuć, które zaskoczą ją samą. Niełatwe relacje z Nicole nauczą ją cierpliwości, pokażą, że odwaga i bezkompromisowość mogą zmienić nawet najbardziej beznadziejną sytuację. Kobieta i nastolatka będą przeżywać we wzajemnej relacji upadki i wzloty, co powoli im lepiej poznać siebie i swoje potrzeby. Zrozumieją, jak istotne jest budowanie więzi emocjonalnych z drugim człowiekiem, ale też dostrzegą, jak łatwo stracić to, co się naprawdę liczy.

MOJE ODCZUCIA

 

 

Laura traci swojego ukochanego i nie może sobie poradzić z tą stratą. Z dnia na dzień jej stan się pogarsza, a ona sama zaczyna sięgać po alkohol. Kiedy nie widzi już sensu dalszego bytu w jej życiu pojawia się Nicole, nastolatka, która mówi że należy do rodziny Wolfów. Nicole pragnie wyrwać się z rodzinnego piekła, a jej nadzieją staje się Laura.

Poranek przywitał ją mgłą. Odruchowo wyjrzała przez okno i natychmiast odwróciła wzrok, karcąc się za swoją głupotę. Jednak widok, który utkwił jej w pamięci, przyciągnął jej spojrzenie. Powoli się obróciła i teraz z zainteresowaniem spojrzała na splątane pasma mgły otaczające wysokie górskie szczyty. Tak bardzo ich nienawidziła, a jednocześnie nie mogła oderwać od nich oczu. Przerażał ją ich ogrom i potęga, ale miały też w sobie jakiś nieodgadniony magnetyzm, jakąś moc, z którą nie była w stanie walczyć.


Książka od samego początku do końca jest przepełniona emocjami. Nie brak tutaj ludzkich dramatów, cierpienia i walki o przetrwanie kolejnego dnia. Aneta Krasińska po raz kolejny w swojej twórczości porusza ważne tematy o których trzeba głośno mówić. Nieradzenie sobie ze stratą bliskiej osoby, popadnięcie w alkoholizm, brak perspektyw na dalsze życie, trudne życie nastolatki, dramaty dotykające młodych osób, wołanie o ratunek. To wszystko znajdziecie w tej pozycji.
Wykreowane postacie to ludzie tacy jak my sami, borykające się z wieloma przeciwnościami losu. Laura to kobieta o wielkim sercu, którą pokochacie całym sercem. Kochała Igora całym sercem, więc nic dziwnego, że po jego stracie nie może sobie poradzić i trochę się gubi. Pomimo chwilowego upadku, to kobieta o niezwykłej intuicji. Pojawienie się w jej życiu Nicole daje jej siłę i motywację, aby otrząsnąć się z żałoby i znów zacząć żyć.
Nicole to dość tajemnicza dziewczyna nosząca na sobie ubrania w kolorze czarnym. Ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć od których za wszelką cenę stara się uciec. Nie jest jej łatwo. Jedyną osobą, której zaczyna ufać jest Laura.

Zarówno Laura jak i Nicole każdego dnia poznają się lepiej i dowiadują się o sobie coraz więcej. To właśnie dzięki Nicole, Laura odnajdzie sobie w sobie siłę, by walczyć o to, co jest w życiu ważne. Zrozumie jak ważne jest budowanie wzajemnych więzi emocjonalnych oraz jak łatwo jest stracić w życiu coś cennego.

Aneta Krasińska znana jest z tego, że nie boi się poruszać trudnych tematów w swoich książkach. I za to cenię je najbardziej, gdyż otwierają czytelnikom oczy na wiele ważnych aspektów.
Są w życiu każdego człowieka takie chwile, w których sobie kompletnie nie radzi, ma ochotę się poddać. Poproszenie o pomoc w chwilach kryzysu nie jest powodem do wstydu. Wręcz przeciwnie, to oznaka odwagi i przyznania się do własnej słabości. Ważne, aby w chwilach kryzysu mieć obok siebie prawdziwych przyjaciół na których zawsze można liczyć.

Autorka stara nam się również uświadomić, abyśmy nie lekceważyli wołania o pomoc przez drugą osobę, gdyż brak wyciągniętej ręki może czasem doprowadzić do tragedii. Nie bądźmy zatem obojętni, reagujmy, spróbujmy pomóc w miarę możliwości. Nigdy nie wiadomo czy my sami też nie będziemy potrzebowali kiedyś takiej pomocy.

Książka naszpikowana jest emocjami od początku do samego końca. Kiedy zacznie się ją czytać nie można się od niej oderwać. I choć przez większość książki spotykać się będziemy z ludzkimi dramatami, to pojawi się również płomyk nadziei, który pozwoli nam uwierzyć, że jeszcze może zaświecić dla nas słońce.

Gorzki smak marzeń to historia ukazująca życie kobiety cierpiącej, szukającej ukojenia i odnalezienia sensu istnienia. Ta książka to istny wulkan emocji. Polecam!Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger