poniedziałek, czerwca 21, 2021

"#pierdolamento" Kasia Mruklik-Iglińska [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "#pierdolamento”

AUTOR Kasia Mruklik-Iglińska

 

DATA PREMIERY 07.05.2021

 

WYDAWNICTWO  AlterNatywne

 

ILOŚĆ STRON 68

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

Życie Kasi to istne pierdolamento. Jeśli chcesz wiedzieć, co to znaczy, po prostu weź tę książkę do ręki i czytaj. Absurd goni absurd. Na szczęście w sytuacjach, gdy nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, nasza bohaterka wybiera to pierwsze. I Ty ubawisz się do łez.

Zobacz jak wygląda (nie)zwykłe życie (nie)typowej kobiety, zmagającej się z (nie)codziennymi sprawami. Praca, dom, mąż, a nawet dziecko – w drodze – to… pikuś. Byle nie dać sobie wejść na głowę, bo w niej też… pierdolamento.MOJE ODCZUCIA

 

 

Życie Kasi to istne pierdolamento. Absurdy, zabawne sytuacje, praca, życie towarzyskie, ranki w ciemno itp. Jednym słowem sytuacje, które każdego dnia dotykają nas wszystkich. Każdy ma więc takie swoje własne pierdolamento. Po przeczytaniu tej pozycji zrozumiecie o co chodzi i się ze mną zgodzicie.

Autorka w prosty i jasny sposób opisuje sytuacje ze swojego życia, które niejednokrotnie będą nas bawić do łez. Niektóre z nich są tak absurdalne, że można by nie uwierzyć w ich istnienie. A jednak, czy nam samym nie przydarzały się dziwne sytuacje? Sytuacje w których czasem nie wiadomo było czy się z nich śmiać czy lepiej płakać. Naszej bohaterce również zdarzały się takie sytuacje, ona jednak zawsze suma sumarum wybierała śmiech. Śmiech to zdrowie, więc lepiej śmiać się niż chorować.

W życiu nauczyłam się, że bardzo trzeba dbać o równowagę. Nie można byle komu i byle czemu dać się z niej wyprowadzić, bo większość z tych spraw absolutnie nie zasługuje na ani jeden malutki zszargany nerwik. My, Polacy, mamy skłonności do wpędzania się w kompleksy i do zazdrości. Bardzo niezdrowej zazdrości.


W życiu jak wiadomo różnie bywa, raz lepiej raz gorzej. Najważniejsze jest to, aby zachować jako tako względną równowagę. Czasem niektóre osoby potrafią nas z niej wyprowadzić i to ich satysfakcjonuje. Dlatego tak ważne jest, aby do wszystkiego podchodzić na luzie, nie dać zszarpać sobie nerwów. Pewnie sytuacje nie są warte tego, aby psuć sobie na nich zdrowie. Niezwykle ważne jest również wyrażanie własnego zdania. Po prostu zawsze trzeba być sobą i mówić głośno o tym co się myśli. Niektórym to się może nie spodobać, ale czy to takie ważne? Czy warto przejmować się opinią osób, które tak naprawdę nic wiele o nas nie wiedzą? Raczej nie.

Ta mała, niepozorna książeczka pokazuje nam, że człowiek całe życie uczy się na własnych błędach. Każde doświadczenie kształtuje nas i wpływa na nasze dalsze życie. Dzięki doświadczeniom, potrafimy inaczej spojrzeć na pewne kwestie.

Czas płynie, a pierdolamento toczy się dalej. Każdy z nas ma swoje pierdolamento. Sytuacje w życiu bywają różne, raz lepsze, raz gorsze. Najważniejsze jest to, by we wszystkim znaleźć naukę i wyciągnąć wnioski. Podchodzić do życia z uśmiechem.


#pierdolamento to niezwykle ciekawa pozycja, która wielokrotnie wywoła uśmiech na naszej twarzy. Opisane historie to nic innego jak samo życie. Życie, które potrafi nas zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie. Koniecznie przeczytajcie.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger