poniedziałek, maja 31, 2021

"We krwi" Agata Czykierda-Grabowska

 TYTUŁ  "We krwi”

AUTOR Agata Czykierda-Grabowska

 

DATA PREMIERY 25.11.2020

 

WYDAWNICTWO  BM Design

 

ILOŚĆ STRON 284

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS
 

Miłość bez wzajemności jest bolesna. Trudno jest jednak o niej zapomnieć.

Adrian liczył na ognisty wakacyjny romans, jednak Hania pozostała odporna na jego urok. Nim skończą się wakacje, ich drogi rozchodzą się i żadne z nich nie wierzy, że spotkają się ponownie. Wracając do Wrocławia, czerpie ze studenckiego życia pełnymi garściami i aby zapomnieć o dziewczynie, która rozpaliła jego zmysły, wikła się w romans bez zobowiązań.

Chłopak nie wie, że Hania ukrywa prawdziwe uczucia. I również stara się zapomnieć. Dziewczyna oddaje się całkowicie swojej pracy i gdy wydaje jej się, że wyrzuciła z myśli niepokornego Adriana, ten nieoczekiwanie ponownie staje na jej drodze.

Czy iskra, która pojawiła się między nimi w wakacje, jest w stanie zamienić się w pożar?

Czy da się zapomnieć o kimś, kto wciąż krąży w twoich żyłach?MOJE ODCZUCIA

 

 Idealna książka dla kobiet na TaniaKsiazka.pl

Adrian poznając Hanię myślał że to będzie ognisty wakacyjny romans. Kończą się wakacje, a ich drogi się rozchodzą. Adrian jednak nie może zapomnieć o dziewczynie, więc czerpie z życia pełnymi garściami i wikła się w romans bez zobowiązań.
Hania tak naprawdę również nie może zapomnieć o chłopaku, więc wpada w wir pracy.
Los ponownie stawia ich na swojej drodze. Czy zatem tym razem będzie inaczej? Czy oboje dają się porwać uczuciu?

Agata Czykierda-Grabowska stworzyła lekką i przyjemną w odbiorze powieść o miłości, którą czyta się szybciutko. Podobało mi się to, jak bohaterowie potrafili wzajemnie się przekomarzać udając, że w ogóle nic do siebie nie czują. Jednak miłość to podstępne uczucie, którego tak naprawdę nie można długo trzymać w ukryciu. Czasem przebyte wydarzenia zmuszają nas do zachowania dystansu, gdyż obawiamy się ponownego zranienia. Czasem oceniamy kogoś przez pryzmat innej osoby, co potrafi być krzywdzące. Bywa i tak, żeby komuś zaufać potrzebny jest czas. Nie zawsze wszystko to, co sobie wmawiamy okazuje się prawdą.

Rozstaliśmy się trzy godziny temu, a ja już za nim tęskniłam i wcale nie czułam potrzeby zaprzeczania temu faktowi. Tak było. Miałam go już we krwi. Krążył w niej jak niezbędny do życia tlen. Potrzebowałam go.


Bohaterowie wykreowani przez autorkę są wyraziści, namacalni, a jednak mimo to przez pierwszą połowę książki kompletnie nie czułam emocji bohaterów, które w drugiej połowie pokazały się z nawiązką. Tego zdecydowanie mi tutaj zabrakło i to jest jak dla mnie lekki minusik tej powieści, gdyż ja muszę czuć emocje bohaterów na własnej skórze. Pod koniec powieści pojawił się dreszczyk grozy, który był największym atutem tej książki.
Adrian pod wpływem Hani zmienia się. Staje się dojrzalszy praz zaczyna dostrzegać inne, ważniejsze priorytety w życiu. Zależy mu na tej dziewczynie, dlatego angażuje się w to całym sercem.
Hania najpierw zdystansowana z każdym kolejnym spotkaniem Adriana zaczyna wierzyć, że jego intencje są czyste. Powoli otwiera się przed nim, ukazując mu rąbek swojej przeszłości.

To wszystko stworzyło idealny obraz, który ścisnął mnie za serce. To jej małe mieszkanko, te skromne pragnienia i plany na przyszłość… jej strach przed zaangażowaniem i walka z samą sobą, żeby mnie do siebie dopuścić. To wszystko uderzyło we mnie nagle i bez ostrzeżenia. Zrozumiałem, że nie tylko byłem w niej zakochany. Ja chciałem być częścią tego wszystkiego.


Jeśli wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia, ta pozycja jest zdecydowanie dla was. Taka w sam raz na jeden wieczór, który możecie miło spędzić czytając tę historię. Nie jest to lektura wymagająca, wnosząca do naszego życia coś szczególnego. Taka po prostu miła lektura.

We krwi to historia i miłości, która ma przed sobą wyboistą drogę. Zapracowanie na zaufanie, zdobycie serca drugiej połówki, odrobina intrygi oraz niebezpieczeństwa, tego możecie się tutaj spodziewać.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger