sobota, maja 22, 2021

"Ekoliski. Misja ratowania Ziemi" Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY/PRZEDPREMIEROWO]

 
TYTUŁ  "Ekoliski. Misja ratowania Ziemi”

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 25.05.2021

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 32

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planty równie pięknej i przyjaznej do życia jak Ziemia, dla której działalność człowieka staje się coraz większym zagrożeniem. Rozważania nad kosmiczną przeprowadzką uświadamiają bohaterom, jak unikatowa jest nasza planeta. O Ziemię warto troszczyć się cały czas – poprzez dobre nawyki i drobne gesty. Ekoliski wzywają do działania, zanim będzie za późno!MOJE ODCZUCIA

 

 

Bajki nie muszą być tylko bajkami. Mogą bowiem łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzisiejsza pozycja taka właśnie jest, nie tylko pozwoli spędzić miło czas, ale skłoni czytelnika i jego odbiorcę do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami dotyczącymi naszej Ziemi.

Miłka i Miłek, dwa urocze Ekoliski zabierają Zuzię i Wojtusia w podróż po Układzie Słonecznym, aby wspólnie z nimi odnaleźć równie przyjazną planetę co Ziemia, na której mogliby zamieszkać ludzie. Podróż ta jest niezwykle interesująca i pouczająca, nie tylko dla samych dzieci, ale również i dla nas. Dzieciaki odbywając kolejno podróże po planetach, same dochodzą do wniosku, że nasza Ziemia jest niezwykła i powinniśmy o nią dbać, gdyż na żadnej innej planecie nie można zamieszkać.

- Czyli nasza Ziemia to jedyne dla nas miejsce. Nie można się po prostu spakować i z niej wyjechać. Koniecznie musimy o nią zadbać – rzekł rezolutnie Wojtuś.
- Wróćmy zatem na Ziemię – poprosiła Zuzia, zmęczona już podróżą i zmianą temperatur.
- Taki był cel naszej wędrówki, drogie dzieci. Zobaczyłyście, że nie ma w pobliżu drugiej takiej planety jak Ziemia, więc nie warto niszczyć miejsca na którym mieszkacie – powiedziała Miłka i machnęła ogonem.


Marek Marcinowski w lekki i przyjemny sposób pokazuje czytelnikom, że w głównej mierze to my sami musimy zadbać o naszą planetę, aby nie pogarszać jej stanu i abyśmy mogli cieszyć się życiem na niej. Dlatego za sprawą dwóch uroczych lisków stara się zmobilizować nas, abyśmy zaczęli działać już teraz. Stara się nam również uświadomić, że to starsi powinni wpajać swoim dzieciom od małego jak należy dbać o wiele istotnych spraw, aby nie pogarszać panujących warunków na Ziemi.
Miłka i Miłek starają się nam uświadomić, jakie zagrożenia czyhają na przyrodę, i jak możemy im zaradzić, chociaż w minimalnym stopniu.

Bajki z morałem są niezwykle potrzebne, aby rodzice mogli swoim pociechom, już od wczesnych lat młodości wpajać co jest dobre, a co złe oraz to, że na wiele czynników mamy wpływ my sami. Pokazujmy zatem jak oszczędzać prąd, segregować śmieci, dbać o przyrodę. To niezwykle ważne.

Nasza bajka została wydana w przepiękny sposób. Zdobią ją przepiękne ilustracje, które działają na wyobraźnię i uprzyjemniają czytanie tej pozycji. Dzieci oraz dorośli na pewno będą zachwyceni. Dodatkowo znajdziemy w niej Ekozadania, które mogą wykonać wasze dzieci oraz Ekoquiz, który możecie wykonać wspólnie.  

Ekoliski. Misja ratowania Ziemi to niezwykle ciekawa pozycja w literaturze dziecięcej, która przekazuje ważne informacje oraz uczy swoich odbiorów wielu ważnych spraw dotyczących naszej planety. Polecam.  


Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger