niedziela, sierpnia 02, 2020

"Droga do ciebie" Kandi Steiner
TYTUŁ  "Droga do ciebie”

 

AUTOR Kandi Steiner

 

DATA PREMIERY 11.03.2020

 

WYDAWNICTWO  Kobiece

 

ILOŚĆ STRON 360

 

 

 

 

OCENA  5+/6

 

OPIS
 

 

Cooper wydawało się, że wie, co ją uszczęśliwia. Była to joga, ukochane książki i jej lekko zezowata suczka Kalo. Jednak, kiedy do baru, w którym pracuje, przyjeżdża przystojny nieznajomy, nagle okazuje się, że kompletnie nie wie, co mu odpowiedzieć. Wydawało się, że takie proste pytanie, jak co cię uszczęśliwia, wymaga równie prostej odpowiedzi.

Kiedy Pan Elegant proponuje jej podwózkę na drugi koniec Stanów, dziewczyna decyduje się na największą zmianę w życiu. Wyrusza z nieznajomym na poszukiwanie swojego szczęścia.

MOJE ODCZUCIA

 

Dwoje całkiem obcych sobie ludzi spotyka się, by wspólnie wyruszyć w podróż życia. Nie znając siebie, nie wiedząc czego mogą się spodziewać, całkowicie muszą sobie zaufać. Oboje z trudną przeszłością, tak naprawdę szukają drogi do siebie samych.

- Nie da się mieć jednej ulubionej książki. To tak, jakbym cię spytała o twoją ulubioną rękę.

Cooper od zawsze była zdana na samą siebie, rodzice uważali ją za błąd, do tego zmaga się ze swoją niepełnosprawnością. Pomimo tych problemów, to dziewczyna z energią i uśmiechem na twarzy.

Emery to przystojniak, który proponuje Cooper podróż życia w nieznane i z nieznanym. On sam zmaga się z depresją.

Co może wyniknąć z podróży z całkiem obcą osobą? Czy jest szansa, że oboje odnajdą swoje szczęście?

Czasem życie daje nam niezłego kopa, sprawia, że upadamy niemalże na dno. Ale przychodzi i taki dzień, który uświadamia nam, że przecież wszystko jest możliwe. Że z nie takich problemów podnosili się ludzie, że życie tak naprawdę jest piękne. I że każdy w końcu odnajdzie swoje miejsce i będzie szczęśliwy.

Autorka napisała cudowną powieść, który chwyta za serce. To nie tylko wątek romantyczny, ale poruszone ludzkie problemy w tej książce, zastanawiają czytelnika nad głębszym zastanowieniem się nad własnym życiem. Tak naprawdę niepełnosprawność nie musi oznaczać, że dotknięci nią muszą być ograniczeni. Można ją zaakceptować i nauczyć się z nią żyć, czego najlepszym przykładem jest Cooper. Przedstawiona zostaje również depresja.

Bardzo dobrze zostali wykreowani bohaterowie, którzy są idealnie nieidealni. To ludzie ulepieni z krwi i kości, doświadczeni i trochę pogubieni w swoim życiu, a przez to niezwykle realni.

Narrację poznajemy ze strony Cooper, jednak wtrącone są zapiski z pamiętnika Emery’ego, co uzupełnia całą powieść.

- Wydaje nam się, że znamy świat, ale widzimy ledwie sekundę z jego podróży.

To moje pierwsze spotkanie z autorką, a już ją pokochałam za styl pisania. Wszystko zostało dopracowane w każdym calu, a do tego jest cały wachlarz emocji, które czytelnik odczuwa na własnej skórze. Jak ja kocham to uczucie.

Droga do ciebie to historia dwójki młodych ludzi, których los stawia na swojej drodze. Razem wyruszą w podróż, by tak naprawdę odnaleźć drogę do samych siebie. Przed Wami książka obok której nie sposób przejść obojętnie, książka, która skłoni was do głębszego przeanalizowania sensu swego życia. Gorąco Wam polecam.

 

 

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję 

 

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger