środa, lutego 01, 2017

Zapowiedź "Cień burzowych chmur"PREMIERA: 14.02.2017Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż mój blog Czytaninka objął patronatem medialnym książkę Cień burzowych chmur Edyty Świętek.
Cień burzowych chmur to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi Spacer Aleją Róż, traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych.
Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle.

Jest rok 1949.
W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamożni gospodarze, którzy od dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa – Pawłowskich, a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy. Pomiędzy głową rodziny, Bronisławem, a Bartłomiejem Marczykiem, bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB, dochodzi do konfliktu. Marczyk poprzysięga zemstę. Na skutek reformy rolnej Szymczakowie tracą gospodarstwo będące owocem pracy kilku pokoleń. We wsi zostaje utworzona spółdzielnia rolnicza, której zarząd obejmuje Bartek. Mężczyzna zaprowadza własne porządki, uprzykrzając życie ograbionej z majątku rodzinie. Z braku perspektyw Bronek postanawia szukać szczęścia w świecie. Porzuca dotychczasowe życie rolnika i podejmuje pracę przy budowie Nowej Huty. Po pewnym czasie dołącza do niego młodsza siostra Julia, uciekająca przed nienawiścią Marczyka.I co sądzicie o książce? Czy zapowiedź zachęca Was do przeczytania? Zdradzę Wam, że ja już jestem po lekturze i jestem nią oczarowana. 

8 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu. Ja jestem już dawno po lekturze tej książki, ale ciągle tkwię pod jej wielkim urokiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie :) Ja również po lekturze, cudowna.

   Usuń
 2. Gratuluję patronatu! A na książkę chętnie zapoluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację patronowego sukcesu! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu Grażynko. Ta powieść jeszcze przede mną ale od dłuższego czasu już jestem bardzo zachęcona....napisana przez jedną z ulubionych naszych autorek no i saga ,które uwielbiam .....i będzie 5 części jak się dowiaduję.Wierzę ,ze spacer Aleją Róż....to będzie wyjątkowa "uczta duchowa" i nie tylko....

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger