wtorek, lipca 05, 2016

Konkurs z "Napisani na ścianach" 
Zasady:

1. Polub profile organizatorek konkursu : Czytaninka oraz Zaczytana.
2. Dołącz do obserwatorów naszych blogów.
3. Polub, udostępnij (bądź zamieść baner o konkursie na blogu) i zaproś min.2 osoby do konkursu pod postem informującym o konkursie na fp (u Czytaninki bądź u Zaczytanej).
4. Odpowiedz na zadanie konkursowe wg. podanego wzoru.

ZADANIE KONKURSOWE:

Odpowiedz na pytanie: Czy warto sięgać po poezję?
 
 
Wzór zgłoszenia!

Zgłaszam się:
Obserwuję na blogu jako:
Obserwuję na fp jako:
Udostępniłam : (link)
Odpowiedź na zadanie konkursowe:
 
 
Życzymy wszystkim powodzenia!


Regulamin:

1.       Organizatorką konkursu są właścicielki blogów: Czytaninka oraz Zaczytana.
2.       Sponsorem nagrody jest Konrad Sikora.
3.       Konkurs trwa od 05.07 do 19.07 do godziny 23:59. Późniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.
4.       Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 7 dni od zakończenia konkursu.
5.       Nagrodą w konkursie są: 3 egzemplarze tomiku „Napisani na ścianach”.
6.       Laureat nagrody ma obowiązek podesłać w wiadomości prywatnej do Zaczytana lub Czytaninka  swój adres e-mail do trzech dni po wyłonieniu zwycięzcy, w celu wysłania nagrody. Jeśli do tej pory zwycięzcy się nie zgłoszą, wybierzemy inne osoby.
7.       Każdy uczestnik konkursu winien jest zapoznać się z regulaminem oraz zasadami konkursu. Zgłoszenie się w konkursie wyraża jednocześnie akceptację każdego punktu.Każdy uczestnik konkursu winien jest zapoznać się z regulaminem oraz zasadami konkursu. Zgłoszenie się w konkursie wyraża jednocześnie akceptację każdego punktu.
8.       KoLpooshkkKonkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).


8 komentarzy:

 1. Zgłaszam się!
  Obserwuję na blogu jako:  Patrycja Fornal
  Obserwuję na fp jako: Patrycja Fornal
  Udostępniłam : (link)
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1139743006081807&id=100001383551992

  Odpowiedź na zadanie konkursowe:

   Od najmłodszych lat spotykamy się z poezją przeznaczoną dla dzieci .Z sentymentem wspominamy chwile kiedy rodzice czy dziadkowie czytali nam przepiękne wierszyki . Po co to czynili?
  Zapewne dlatego by zahcęcić nas do czytania poezji w dorosłum życiu .
  Myślę, że warto czytać poezję, dlatego, ze rozwija ona naszą wyobraźnię . Otóż podczas czytania wierszy nasuwa nam się wiele myśli , wyobrażeń bo to właśnie jest jej zadaniem .
  Uczy nas takze logicznego myślenia i rozumowania, aby zrozumieć to co nam autor chce przkazać należy przemyśleć jego słowa , zastanowić się nad okolicznościami w jakich powstawał czytany utwór i wywnioskować jakie przesłanie się w nim kryje. 
  Poezja ponadto wzbogaca nasz język. Trzeba przyznać ,że większość słów człowiek zna z różnego rodzaju książek . Gdyby nie poezja ludzie nie nauczyliby się wrażliwości nie znaliby radosnych , refleksyjnych przeżyć . Poprzez czytanie poezji możemy się sprawniej wysławiać , nie mamy problemu w komunikowaniu się z innymi ludźmi . Kiedy człowiek ma bogate słownictwo może rozmawiać ze wszystkimi i na każdy możliwy temat .
  Poezja ma swoją role -rozwija wrażliwość, a co za tym idzie Pomaga nam spojrzeć na otaczający nas świat w inny , niecodzienny sposób . Często dzięki niej dostrzegamy to , co kiedyś było dla nas tajemnicą .


  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się:
  Obserwuję na blogu jako: magi18
  Obserwuję na fp jako: Magdalena Zając
  Udostępniłam : https://www.facebook.com/magdalena.zajac.1610/posts/10201745721522264?pnref=story
  Odpowiedź na zadanie konkursowe:
  Na pewno warto sięgać po poezję. Warto poznawać nowe gatunki, wiersze oraz poznać klasyki. To coś, co powinno się znać. Ale jeśli się nie polubi, to też nic się przecież nie dzieje. Nie dla każdego poezja jest czymś przyjemnym. I to też powinno się zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłaszam sie . Obserwuje na fbjako Barbara Pawlik a tutaj jako anonimowy bo nie moge sie zalogować . Poezje warto czytać bo dodaje skrzydeł jest inspirującą i wręcz zniewalająca kocham poezje i lubie dla siebie ja pisac ,pobudza wyobraźnie , upiększa nasze szare niekiedy zycie

   Usuń
 3. Zgłaszam się
  Obserwuję na blogu jako: Megami R.
  Obserwuję na fp jako: Magdalena Robert
  Udostępniłam : https://plus.google.com/117774752459485523095/posts/Duu4bmhMDSohttps://plus.google.com/117774752459485523095/posts/Duu4bmhMDSo
  Odpowiedź na zadanie konkursowe: Oczywiście, że warto sięgać po poezję! Sama od najmłodszych lat pragnęłam zostać poetką i wszystkim wokół to powtarzałam (nawet tym, którzy nie chcieli mnie już słuchać ;)). Jako dziecko byłam zafascynowana wierszami Brzechwy i Tuwima. Potem Szymborską, Herbertem, Miłoszem, Staffem. Moim zdaniem poezja jako jedyna pozwala uchwycić chwilę i nią zachwycić. Porównałabym ją do impresjonizmu w malarstwie. Liczy się co tu i teraz, uchwycenie i słowem odmalowanie piękna danego momentu i wzbudzenie zachwytu lub wywołanie emocji (choćby trwogi, smutku). Ponadto poezja rozwija wyobraźnię, wpływa na urozmaicenie słownictwa (i pozwala tworzyć nowe, bo w końcu w poezji "wszystko można"! Tak, tak, lubię też Białoszewskiego). Poezja uskrzydla, karmi duszę, jak chyba żadna inna dziedzina kultury. Co najważniejsze - nie jest jednoznaczna. Każdy może "wyciągnąć" z niej coś innego, zinterpretować na swój sposób i to jest najpiękniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkradł się jakiś błąd w linku. Tutaj wklejam go raz jeszcze: https://plus.google.com/117774752459485523095/posts/Duu4bmhMDSo

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 4. Zgłaszam się:
  Obserwuję na blogu jako: Beata Kandzia
  Obserwuję na fp jako: Beata Kandzia
  Udostępniłam : (link) https://www.facebook.com/beata.kandzia.52/posts/1819089671635787?pnref=story
  Odpowiedź na zadanie konkursowe:
  Myślę, że na pewno warto sięgać po poezję, ponieważ ona uwrażliwia i ubogaca naszą duszę, swoimi pięknymi słowami pozwala dostrzegać piękno otaczającego nas świata, wyzwala w nas uczucia i emocje oraz kształci, uczy i wychowuje, a także buduje nasz system wartości i daje wiele dobrych rad. Dzięki poezji poznajemy głębsze doznania i uczucia jej autora oraz nachodzą nas różne refleksje, składnia nas do przemyśleń i refleksji.
  Osobiście nie za bardzo może za poezją przepadam, ponieważ często bywa ona pisana językiem zawiłym i z metaforami czy półsłówkami, ale myślę, że to dlatego nie mam do niej takiego przekonania, że nie mam z nią aż takiego kontaktu i przydałby mi się właśnie tomik takiej dobrej poezji, bo mało ich u mnie na półeczce ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuje z fb Jako Barbara Pawlik Jestes niech cie dotknę , poczuje , usciskam nie nie moge dlaczego , dlaczego zaiste? Przeciez powietrza nie mozna objąć ni dotknąć . Mozna tylko nim zyc i oddychac Po poezje należy ciagle sięgać i czytać jest piekna i ja podziwiać mozna w zgodzie z nia zyc i samemu cos tworzyć wtedy milszy kazdy dzien

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger