niedziela, lipca 16, 2023

"Złoty bilet. Sezon 1" Monika Serafin [Patronat medialny]

 


TYTUŁ  "Złoty bilet. Sezon 1”
 

AUTOR Monika Serafin

 

DATA PREMIERY 12.07.2023 (e-book)

 

WYDAWNICTWO  Nie  Powiem

 

ILOŚĆ STRON 348

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
W tym sezonie seulski klimat, drama i k-pop rozgrzeją wszystkich do czerwoności.

Utalentowany i pożądany Lim Joon nagle staje się bohaterem skandalu, który negatywnie odbija się na jego wizerunku. Agencja odnotowuje spadek sprzedaży płyt, biletów na koncerty oraz gadżetów z podobizną idola, a w internecie nie przestaje huczeć od plotek.

Specjaliści od PR opracowują plan na uratowanie promocji i popularności Joona: organizują prywatne spotkanie z fanami w jego willi. Wziąć w nim udział może każdy, kto zakupi nowy krążek piosenkarza i znajdzie pod plakietką Złoty Bilet. Jest oczywiście pewien haczyk. Przepustek do świata mężczyzny wyprodukowano wyłącznie piętnaście, po czym umieszczono je w losowo wybranych sklepach na terenie całego kraju.

Niespodziewanie jeden z nich trafia w ręce Shin Minseo – dziewczyny, która ledwie kojarzy nazwisko bożyszcza nastolatek i, o zgrozo, nie należy do jego fanklubu!
MOJE ODCZUCIA

 


Bycie idolem wiąże się z całkowitym pozbawieniem prywatności. Tam gdzie pojawia się ktoś sławny, zawsze jest rozchwytywany przez swoich fanów. Taka osoba tak naprawdę nie ma życia osobistego, bo co by nie zrobiła to zaraz może pojawić się w sieci czy też gazecie. Takim osobom szczególnie nie służą wszelkie skandale, które mogą im bardzo zaszkodzić. Nasz główny bohater Lim Joon właśnie staje się bohaterem takiego skandalu, który może zaważyć na jego być albo nie być. Wszyscy w koło są na niego wściekli za to co zrobił i jak się zachował. Teraz rozmyślają jak z tego wybrnąć. Wpadają na genialny plan zorganizowania spotkania idola z fanami umieszczając piętnaście złotych biletów na cały kraj w jego krążkach. Przypadkowo jeden z takich biletów trafia w ręce Shin Minseo – dziewczyny, która kompletnie go nie zna i nie należy do jego fanów. Co takiego wydarzy się na tym spotkaniu?

Monika Serafin stworzyła powieść, w której przedstawia nam Lim Jonna i jego niezwykłe talenty. To jak wygląda jego świat od wewnątrz i jak radzi sobie ze swoimi fanami. Bycie kimś sławnym potrafi mu jednak przysporzyć też kłopotów. Nasz idol nie jest jednak taki idealny jak przedstawiają go jego fani. Skrywa pewien sekret, który ciąży mu na sumieniu już od dawna. Jego ujawnienie mogłoby mu przysporzyć wielu kłopotów, a z całą pewnością zakończyć jego karierę. Ktoś bardzo chce, aby tak się właśnie stało… bowiem Lim otrzymuje wiadomości (sam nie wie od kogo), w których ktoś przypomina mu o tym, co się wtedy wydarzyło. Czy uda mu się uchronić skrywaną tajemnicę i nie pozwolić jej ujrzeć światła dziennego?

Nie wchodził do tej Sali od bardzo dawna, więc nie wiedział, czego się spodziewać. Bał się tego, co mógł tam zastać. Bał się spotkania z rzeczywistością, a jeszcze bardziej z przeszłością.


Ciekawą, intrygującą bohaterką jest również Shin Minseo, dziewczyna, która wszystkie swoje marzenia odłożyła na bok, aby zatroszczyć się o swojego brata i siostrę, kiedy to najpierw zniknął z ich życia ojciec, a później również matka. Czasem ledwo wiąże koniec z końcem, ale jej duma nie pozwala poprosić o pomoc. Sama chce się z wszystkim uporać. Pracuje w kawiarni, której właścicielką jest cudowna starsza kobieta. Kiedy jej siostra (zagorzała fanka Lim Jonna) odmawia przyjęcia prezentu w postaci Złotego Biletu, sama postanawia z niego skorzystać, udając się na spotkanie w wyznaczonym dniu i czasie. Co da jej poznanie osobiście idola, którego tak naprawdę nie zna i który nie robi na niej takiego wrażenia jak na pozostałej czternastce szczęśliwców?

Pomysł na fabułę jak najbardziej ciekawy. Z zapartym tchem czytałam o losach bohaterów, a już najbardziej intrygowało mnie kto pragnie ujawnić sekrety naszego idola. Muszę przyznać, że momenty dramy wyszły Autorce świetnie, a zakończenie zaskoczyło mnie totalnie, gdyż kompletnie się go nie spodziewałam. Kreacja bohaterów też niczego sobie. Podobało mi się to, że Lim pomimo swojej sławy, potrafił wciąż być normalnym człowiekiem i woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Polubiłam też bardzo postać Shin Minseo, bo ta dziewczyna ma w sobie to coś, co trudno opisać słowami, a jednak sprawia to, że uśmiech czytelnikowi sam się pojawia, gdy tylko o niej pomyśli. Irytowała mnie za to jej siostra Minji, której zachowanie czasami wołało o pomstę do nieba. Niemniej uważam, że wszyscy zostali dobrze przedstawieni i świetnie odegrali swoje role.

Życie pisze dla nas różne scenariusze i nigdy tak naprawdę nie wiemy co może spotkać nas kolejnego dnia. Czasem nasze własne marzenia muszą zostać odłożone na „półkę”, abyśmy mogli zająć się tym co w życiu najistotniejsze. Zapominamy o sobie, własnych przyjemnościach, bo obok nas są Ci, którym musimy zapewnić godny byt.

Wcale tego nie chciała. Została wyrwana ze świata błogiej nieświadomości o trudach życia i brutalnie wrzucona w rzeczywistość. Powierzono jej obowiązki, które ją przygniatały.
Była jeszcze młoda, a jej głowę cały czas zaprzątało pytanie: co jeśli…?


Zastanawiacie się pewnie, czy spotkanie Minseo z wielką sławą przyniesie im obu coś dobrego? Czy dziewczyna, która nie będzie zwracać uwagi na Joona, sprawi, że to on zwróci uwagę na nią? Żeby się tego dowiedzieć, koniecznie musicie przeczytać tę powieść.

Złoty bilet. Sezon 1 to historia pokazująca nam, że własne zachowanie potrafi wpędzić nas czasem w kłopoty i że życie idola niekoniecznie zawsze musi być takie wspaniałe. Ale to również historia pokazująca, że dla niektórych rodzina zawsze staje na pierwszym planie, często zapominając o własnych przyjemnościach. Zachęcam do przeczytania.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce oraz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger