niedziela, maja 14, 2023

"Kim będę, kiedy dorosnę?" Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY / PRZEDPREMIEROWO]

 TYTUŁ  "Kim będę, kiedy dorosnę?”
 

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 15.05.2023

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 12

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
Zabawne rymowanki, które wypełniają tę przepięknie ilustrowaną książeczkę, w lekki i przyjemny sposób wprowadzą najmłodszych czytelników w świat dorosłych zawodów. Czym zajmuje się leśniczy? Kiedy należy udać się do fizjoterapeutki? W jaki sposób pomoże hydraulik? Czego szuka archeolog? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej bajce.   MOJE ODCZUCIA

 

 

Ogromnie lubię pozycje Marka Marcinowskiego, gdyż każda z nich pozwala uczyć się malcom czegoś nowego, a przy okazji spędzić miło przy tym czas. Tym razem dzieciaki mają okazję poznać różne zawody i tego czego one dotyczą.

Przypomnijcie sobie swoje czasy młodości, kiedy każdy z nas zastanawiał się kim będzie, gdy dorośnie. Ciekawe ile z tych deklaracji się spełniło? Ja chciałam zostać weterynarzem, jednak nim nie zostałam. Niemniej zwierzęta są mi bardzo bliskie. Niemniej od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę pójść do Technikum Hodowli Koni i tak właśnie zrobiłam.

Małe dzieci nie do końca zdają sobie jeszcze sprawę z tego, co to oznacza być np. hydraulikiem, archeologiem czy też leśniczym. Ale dzięki pozycji Autora i jego krótkim rymowankom się o tym dowiedzą. Marek Marcinowski bowiem w całkiem krótkim, a przede wszystkim jasnym przekazie informuje malców czym zajmuje się osoba wykonywująca dany zawód. Dodatkowo piękne ilustracje wykonane przez Lidię Rózio pozwalają im to sobie urzeczywistnić. Logiczne jest to, że małe dzieci często nie rozumieją co tak naprawdę robią dorośli i dlaczego właśnie to.

Kran przecieka, rura zatkana?
Trzeba wezwać tego Pana!
To hydraulik. On pomoże Ci w potrzebie:
Uszczelkę wymieni i w rurze pogrzebie.


Każdy zawód wymaga własnej profesji oraz poświęcenia. Ważne jest, abyśmy w życiu robili to, z czego naprawdę czerpiemy satysfakcję. Dobrze jest zatem już od młodych lat uświadamiać swoje pociechy na czym polega wykonywanie poszczególnych zawodów, gdyż w ten sposób dziecko będzie mogło powolutku zastanowić się nad tym, czym samo chciałoby się w przyszłości zajmować.

Bajka na końcu posiada pomysły na wspólny czas, które można wykorzystać, aby jeszcze bardziej uświadomić swoje dzieci o możliwości wykonywania różnych zawodów.

Kim będę, kiedy dorosnę? To kolejna świetna bajka, dzięki której nasze Malce uświadomią sobie jak ważną rolę odgrywa wielu ludzi wykonujących różne prace. Gorąco polecam.   
Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger