wtorek, maja 23, 2023

"Drugie życie Leny" Elżbieta Ceglarek [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "Drugie życie Leny”
 

AUTOR Elżbieta Ceglarek

 

DATA PREMIERY 14.04.2023

 

WYDAWNICTWO  Literackie Białe Pióro

 

ILOŚĆ STRON 276

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
Czy na schodach urzędu miasta można znaleźć miłość życia? Wydawałoby się to niedorzeczne. A jednak.

Gdy nieznajomy mężczyzna ratuje ją przed upadkiem, możliwość spędzenia z nim choćby kilku minut więcej wydaje się Lenie zbyteczna. Powoli jednak ulega urokowi przystojniaka w średnim wieku i daje się zaprosić na kawę, a następnie na spotkanie. Jednak bagaż życiowych doświadczeń skutecznie odstrasza ją przed nowym związkiem. Lena zwyczajnie boi się zaufać. Czy przystojny doktor zyska zaufanie Leny? Czy zdoła odkryć przyczynę jej zmiennych nastrojów i wymusić na niej walkę o własne zdrowie oraz ich wspólne szczęście?

Historia o miłości, która nadaje życiu sens.
MOJE ODCZUCIA

 

 

Lena poznaje w niezbyt sprzyjających okolicznościach doktora, który ratuje ją przed upadkiem. I choć ona nie ma zamiaru spędzać z nim więcej czasu, w końcu ulega jego namowom i godzi się na kawę. Marcin nie daje się łatwo zbyć i w końcu umawiają się na spotkanie. Z każdym kolejnym spotkaniem Lena przekonuje się jak fajnym facetem jest doktor, jednak ona boi się zaufać. Czy Marcinowi uda się skraść serce oraz zaufanie naszej Leny?

Czy wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Że człowiek jest w stanie zakochać się w kimś, kogo widzi pierwszy raz na oczy? Czy jedno spojrzenie może zmienić bieg naszego życia?
Lena z całą pewnością się tego nie spodziewała, tym bardziej, że od samego początku nie chciała ulec Marcinowi. On jednak był uparty i mocno trzymał się swojego postanowienia. Kiedy ujrzał pierwszy raz Lenę, jakby strzelił w niego piorun, od tej pory myślał tylko i wyłącznie o niej. Jako doktor okazał się też świetnym obserwatorem i zauważył ciążące dolegliwości Leny namawiając ją na udanie się do ginekologa.

Lena to postać dość skryta. Ma za sobą niedane małżeństwo i traumatyczne przeżycia, które wciąż kładą się na niej cieniem. W pełni oddaje się swojej pracy, którą wprost uwielbia. Od wielu lat stroni od mężczyzn, gdyż przez jednego została już skrzywdzona. Na ogół to ciepła, serdeczna i uprzejma kobieta, którą da się lubić.

– Musisz wiedzieć, drogie dziecko, że bagaż doświadczeń nosimy ze sobą zawsze, niezależenie, gdzie uciekniemy. Ciągnie się za nami do końca życia. Nie wymażesz złych wspomnień. Dopóki się z tą prawdą nie pogodzisz i nie zaakceptujesz jej, nie będziesz mogła dalej normalnie żyć. Nie zawrócisz Wisły kijem. Nie wymażesz przeszłości gumką.


Marcin, który jest ginekologiem, wydaje się być facetem idealnym. Ma w sobie niezwykłe pokłady cierpliwości, jest troskliwy oraz opiekuńczy, ale przede wszystkim, jeśli mu na czymś zależy to łatwo się nie poddaje.

Nie myślcie sobie, że Elżbieta Ceglarek napisała uroczą, przesłodzoną miłosną historię, bo wcale tak nie jest. Otóż to co zawiera ta powieść to samo życie, które raz prowadzi nas w doliny, by potem znowu wynieść na wyżyny. Pokazuje nam, że nie ma ludzi idealnych i każdy z nas popełnia mniejsze lub większe błędy. Ale też każdy z nas zasługuje na szczęście, nie ważne, jak wcześniej potoczyło się nasze życie. Nie możemy bać się iść spokojnie po chodniku oczekując najgorszego. W życiu ważne jest poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim akceptacja samego siebie. Nie musimy być idealni, robić wszystkiego najlepiej, ważne jest, abyśmy robili wszystko w zgodzie z samym sobą.

Autorka w swojej powieści pokazuje nam zmagania z kobiecą chorobą jaką jest endometrioza, choroba o której nie wszyscy zapewne wiedzą, a tym bardziej czym się objawia. O swoje zdrowie trzeba dbać, o czym przekonuje się sama bohatera, która trochę je zlekceważyła. Niemniej to również historia o odbudowywaniu zaufania do mężczyzn, odnajdywaniu własnego szczęścia oraz o ponownej szansie na miłość.

Powieść została przedstawiona z punktu widzenia Leny, dzięki czemu lepiej poznajemy jej rozterki, chwile radości oraz załamania. Historia nie należy do tych łatwych, gdyż przedstawia trudne przeżycia, zapewne bliskie niejednej z nas. Jak sami dobrze wiemy, choć planujemy wiele we własnym życiu, to ono i tak często obiera swój własny tor.

Dopóki żyjemy, ciągle jesteśmy narażeni na jakiś poplątany los, który gdzieś na nas czyha i nigdy nie odpuszcza. Czasami jest dla nas łaskawszy, innym razem nie taki, jakiego byśmy się spodziewali. Częściej płyniemy z prądem, bardzo rzadko próbujemy pod prąd. Większość życia raczkujemy zaledwie, a tylko czasami udaje się nam wstać i na wyprostowanych nogach iść do przodu.


Drugie życie Leny
to historia poruszająca wiele ważnych spraw, pokazująca nam obraz kobiety zranionej, która stopniowo zaczyna na nowo ufać, żyć i odnajdywać własne szczęście. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce oraz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger