sobota, kwietnia 15, 2023

"Say yes" Lucia Franco

 TYTUŁ  "Say yes”
 

AUTOR Lucia Franco

 

DATA PREMIERY 12.04.2023

 

WYDAWNICTWO  Niegrzeczne książki

 

ILOŚĆ STRON 205

 

 

 

 

OCENA  3/6

 

OPIS
MIAŁO BYĆ DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. ALE JEŚLI TO ZA MAŁO?

Aubrey swojego czasu złamała wszelkie reguły. James miał być tylko jednym z wielu, kolejnym klientem, z którym nie połączą jej żadne uczucia. Zamiast tego zaryzykowała i wpadła głęboko do jego świata i… serca. Był wszystkim, czego kiedykolwiek pożądała. Teraz jednak okazuje się, że on chce znacznie więcej.

PRAGNIE UCZYNIĆ JĄ SWOJĄ ŻONĄ.

Problem w tym, że Aubrey nie wierzy, że małżeństwo mogłoby zbliżyć ich jeszcze bardziej. W końcu James miał już kiedyś żonę i ten związek nie skończył się dobrze. Czy warto naprawiać coś, co nie jest zepsute? Jedyne, czego ukochany od niej oczekuje, to aby powiedziała „tak”. Czy Aubrey będzie na to gotowa?

MOJE ODCZUCIA

 

 Książka Say yes jest nowością na TaniaKsiazka.pl

Aubrey i James nie widzą poza sobą świata. Tworzą całkiem zgraną parę, choć James pragnie uczynić Aubrey swoją żoną. Problem w tym, że ona nie wierzy, że małżeństwo jest im potrzebne, wręcz przeciwnie. Twierdzi, że papier może wszystko między nimi zepsuć. James nie zamierza się jednak tak łatwo poddać i robi wszystko, aby ona powiedziała tak. Czy to mu się uda?

Cóż, muszę przyznać, że historia ta nie porwała mnie kompletnie, a wręcz mogłabym powiedzieć, że nawet mnie nudziła. Spodziewałam się czegoś, co wywrze na mnie dobre wrażenie, tak się jednak nie stało. Aubrey to taka niezdecydowana kobieta, która najpierw opiera się małżeństwu z każdej strony, a kiedy James już ją nie pyta o to czy za niego wyjdzie, to ona w końcu by chciała by to zrobił. Zdecydowanie zabrakło mi tutaj wątków pobocznych, które mogłyby urozmaicić całą historię. My niestety skupiamy się praktycznie cały czas na tym, aby ona powiedziała mu tak. To taka trochę zabawa niczym w kotka i myszkę.

Moje lęki mogłyby komuś wydać się irracjonalne, ale babcia nauczyła mnie, żebym nie osądzała innych, dopóki nie poznam ich sytuacji. Wychowywała mnie tylko ona, więc nauczyłam się być jak najbliżej rodziny i robić to, co konieczne, by się o nią troszczyć. James i Natalie są moją rodziną i świstek papieru nie ma tu nic do rzeczy. Ryzyko ich utraty jest większe niż ryzyko związane z małżeństwem.

Tak naprawdę w tej historii nie otrzymujemy nic poza przekonywaniem Aubrey, aby w końcu zgodziła się zostać żoną Jamesa oraz scenami erotycznymi, które momentami są zbyt rozwlekłe. Spora różnica pomiędzy naszymi bohaterami sama w sobie nie jest jakąś przeszkodą, aby stworzyć udany związek. Bo przecież w miłości nie liczy się wiek, ani pochodzenie, tylko uczucie. Autorka zdecydowanie mogłaby rozwinąć wątek Natalie o jej pobycie we Włoszech, który odebrał istotną rolę w jej życiu, a o którym my tak naprawdę nic nie wiemy.

To, że mnie ta historia nie urzekła nie oznacza oczywiście, że nie znajdzie odbiorców, którym się spodoba. Ja po prostu wyraziłam swoje własne odczucia po jej przeczytaniu.

Say yes z księgarni TaniaKsiazka.pl to zwykła prosta historia dwójki bohaterów, która tak naprawdę nie sprawiła, że szybciej zabiło mi serce. On robi wszystko, aby ona za niego wyszła, ona martwi się, czy ten papier nie zniszczy tego co mają. Jeśli lubicie takie historie, możecie przeczytać.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger