sobota, kwietnia 08, 2023

"Kosmoboty. Nocne strachy" Ewelina Kaczmarek [PATRONAT MEDIALNY]

 TYTUŁ  "Kosmoboty. Nocne strachy”

CYKL  Kosmoboty (tom 1)
 

AUTOR Ewelina Kaczmarek

 

DATA PREMIERY 28.03.2023

 

WYDAWNICTWO  Children are Important

 

ILOŚĆ STRON 40

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
Oto niezwykle porywające przygody dwóch braci – Maxa i Dexa, którzy zabiorą Was do kosmicznego świata robotów.

Dex stoi przed wielkim wyzwaniem – walką z nocnymi strachami. Pewnego razu wyobraźnia kosmobota zaprowadza go nieco za daleko, budząc przy tym przeróżne stwory. Uporanie się z nimi to nie jest prosta sprawa, bo z nocy na noc stają się one coraz bardziej natrętne i mnożą się w mgnieniu oka. Dex bezskutecznie próbuje stawić im czoła. Walka w pojedynkę skazana jest na przegraną.

Czy ktoś przyjdzie mu na ratunek? Czy istnieje jakiś sposób, by poskromić nawiedzające go nocne strachy?

Sprawdź, czy Dex ma w sobie wystarczająco dużo siły i odwagi, żeby je pokonać…
MOJE ODCZUCIA

 

 


Max i Dex to bracia kosmoboty. Max właśnie przeprowadza się do własnego wyremontowanego pokoju, a Dex niegdyś ich wspólny zyskuje tylko dla siebie. Od kiedy jednak zostaje w nim sam, nie może dobrze spać, bo nocą odwiedzają go potwory. Nie sypia więc dobrze co później odbija się na nim w ciągu dnia.
Nie chce się przed nikim w rodzinie przyznać do swoich problemów. Ciężko jednak samemu stawić czoła nocnym strachom. Czy przyjdzie mu zatem ktoś z pomocą?

Ewelina Kaczmarek tworzy ciekawe pozycje dla dzieci, w których zawsze możemy zwrócić uwagę na jakiś ważny problem. Tym razem mierzymy się z nocnymi koszmarami, które każdej nocy nie pozwalają spać Dexowi. Kosmobot stara sobie poradzić z tym problemem sam, jednak to niczym walka z wiatrakami. Czuje, że sam sobie z tym jednak nie poradzi. Szuka sposobów, jakby pozbyć się tych nieproszonych potworów.

Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego z nas, a zwłaszcza u młodego pokolenia. Kiedy jest się wyspanym, lepiej się funkcjonuje. Natomiast jeśli nawiedzają koszmary, momentalnie odbija się to na zdrowiu. Człowiek jest senny, nie może się skoncentrować, a w najgorszym wypadku zasypia w najmniej odpowiednim momencie.

Choć Dexowi doskwierały problemy ze snem, to ani myślał wspomnieć o tym komukolwiek. Palący wstyd nie pozwalał my na wyjawienie prawdy.


Młodzi nie potrafią sobie jeszcze poradzić z wszystkimi problemami, które pojawiają się w ich życiu, dlatego tak ważne jest to, aby był ktoś obok, kto może wspomóc w trudnych momentach. I co najważniejsze, nigdy nie powinniśmy się bać się poprosić kogoś o pomoc. To nie wstyd, kiedy w naszym życiu pojawia się jakiś problem.

Max i Dex to dwa urocze kosmoboty, które pokazują nam jak ważna jest więź braterska i że zawsze można na niej polegać. Zobaczymy też, że czasem dziecięca wyobraźnia potrafi zadziwić. Kiedy ma się rodzeństwo, ważne jest, aby utrzymywać z nim dobre stosunki. Kiedy wiemy, że gdzieś tam obok jest brat lub siostra na których możemy liczyć, łatwiej iść przez życie.

W książce znajdziemy piękne ilustracje wykonane przed Adę Konewki, które dodają uroku tej pozycji.

Kosmoboty. Nocne strachy to przygody dwóch braci, którzy zabiorą was do kosmicznego świata robotów. Sprawdźcie dlaczego Dex nie może spać nocami i jak sobie poradzi z tym kłopotem. Polecam.  


Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorce orazBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger