środa, listopada 02, 2022

"Podwodny świat" Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY / PREMIEROWO]

 

TYTUŁ  "Podwodny świat”
 

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 02.11.2022

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 12

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

„Podwodny świat” to książeczka pełna wpadających w ucho, uroczych rymowanek, która w lekki i zabawny sposób wprowadzi młodego czytelnika w niesamowity świat stworzeń skrywających się w tajemniczych głębinach mórz i oceanów. Bajecznie kolorowe ilustracje dodatkowo pobudzą wyobraźnię młodych odkrywców.
MOJE ODCZUCIA

 

 

Dzisiaj mam dla was kolejną pozycję dla najmłodszych czytelników. Tym razem w lekki i przyjemny sposób nasze maluchy mogą zapoznać się z podwodnym światem i istotami go zamieszkującymi. Wszystko zostało przedstawione w postaci krótkich, czasem wesołych rymowanek, które z całą pewnością zyskają sympatię swoich odbiorców. Dodatkowo, kolorowe i piękne ilustracje wykonane przez Martynę Nejman tylko pobudzą wyobraźnię czytelnika.

Choć książeczka ma zaledwie 12 stron z całą pewnością jest wartościową pozycją w świecie młodego czytelnika, który dopiero odkrywa świat. Dzięki tej pozycji może poznać, jakie zwierzęta zamieszkują głębię mórz i oceanów, które z nich z całą pewnością lepiej omijać z daleka, gdyż są groźne dla człowieka.

Płetwy wielkie gdzieś wystają?
To rekiny nadciągają!
Uciekaj szybko z wody,
Z ich zębami nie szukaj przygody.


Najmłodsi czytelnicy z całą pewnością nie lubią jeszcze długich opisów w książkach, a więc Marek Marcinowski zadbał o to, aby w krótki i przyjemny sposób przedstawić świat podwodny. Krótkie rymowanki wpadają w ucho, są ciekawe i skłaniają do refleksji. Dodatkowo niezwykle barwne ilustracje z całą pewnością przyciągną wzrok malca. Na końcu książeczki znajdziemy również pomysły na wspólny czas, z których mogą skorzystać zarówno mali odbiorcy jak i rodzice. Autor zachęca również do zabrania dzieci do oceanarium, jeśli tylko jest taka okazja.

Podwodny świat to piękna i kolorowa książeczka, która zainspiruje naszych młodych czytelników do poznania podwodnego świata, w którym można odkryć wiele ciekawych istot. Gorąco polecam!

 Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger