piątek, listopada 04, 2022

"Piętra lasu" Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY / PRZEDPREMIEROWO]

 TYTUŁ  "Piętra lasu”
 

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 05.11.2022

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 12

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Ta bogato ilustrowana książka będzie doskonałą przewodniczką w pierwszej podróży młodego odkrywcy w niesamowity świat przyrody. Dzięki lekkim, zabawnym rymowankom czytelnicy i czytelniczki poznają tajemnice skrywane przez piętra lasu.
MOJE ODCZUCIA

 

 

Ostatnio w jednej z książek autora poznaliśmy podwodny świat, dzisiaj natomiast uczymy się pięter lasu. To kolejna ciekawa pozycja w dorobku pisarza, który stara się zachęcić młodych czytelników do poznawania piękna natury.

Las to niezwykłe miejsce, w którym możemy spotkać nie tylko dzikie zwierzęta, ale również i owoce. Wspólnie z autorem możecie poznać każde piętra lasu, poczynając od tych najniższych, a kończąc na tych najwyższych. W formie krótkich rymowanych wierszyków poznajemy każde z nich i to jakie stworzenia, bądź rośliny możemy w nim akurat spotkać. Niewątpliwe jest to, że najbardziej pracującym zwierzęciem jest mrówka. Nie bez powodu mówi się też, ż ktoś jest „pracowity jak mrówka”. Niby takie malutkie zwierzątko, ale popatrzcie jakie rezolutne.

Marek Marcinowski przedstawia nam ściółkę, runo, podszyt oraz korony drzew. Dodatkowo poznajemy skarby lasu znajdujące się na poszczególnych piętrach. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię spacerować po lesie, zwłaszcza lubię przechadzki na grzyby. Trzeba się jednak na nich znać, gdyż nieznajomość może doprowadzić do nieszczęścia. Lubię też spotykać leśne zwierzęta, choć niektóre z nich też potrafią być niebezpieczne, dlatego obserwuję je z oddali.

Korony drzew – to lasu piętro najwyższe.
Tu gałęzie świerków i dębów chmurom są najbliższe.
Pośród nich ptaki drapieżne gniazdują
I swych łowieckich terenów uważnie pilnują.


Cała książeczka zawiera piękne, barwne ilustracje wykonane przez Lidię Rózio. W pełni oddają one klimat lasu i jego skrywanych skarbów. Każdy malec chętnie będzie podziwiał ilustracje zwierząt czy też samej leśnej natury. Myślę, że dzięki tej pozycji, wasze dzieci będą miały ochotę wybrać się z wami do lasu, aby na własne oczy przekonać się jak tam może być pięknie.

Na ostatniej stronie znajdziemy zadania na wspólny czas, dzięki którym możemy umilić naszym podopiecznym czas. Autor zachęca tam również do zabrania dzieci na przechadzkę po lesie, w którym to mogą znaleźć różne ciekawe skarby np. pod postacią żołędzi, szyszek.


Piętra lasu to wartościowa pozycja dla najmłodszych czytelników ukazująca piękno lasu. Liczne zwierzęta, które można tam spotkać, rośliny czy też owoce. Gorąco polecam!Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger