sobota, lipca 04, 2020

"Bluszcz" Emilia Kubaszak [PATRONAT MEDIALNY]

TYTUŁ  "Bluszcz"

AUTOR Emilia Kubaszak

DATA PREMIERY 30.06.2020 (e-book)

WYDAWNICTWO  Inanna

ILOŚĆ STRON 
OCENA  4/6

OPIS

Beacie Kornickiej z pozoru niczego nie brakuje do szczęścia. Jest wyzwoloną singielką, która za nic ma uczucia innych, a w szczególności mężczyzn. Uwodzi ich, wykorzystuje i porzuca. Do czasu, gdy trafia na Mirka Tymańskiego – mężczyznę, który budzi w niej nieznane dotąd pragnienia. Beata wspina się na wyżyny swojej determinacji, by wreszcie zaznać prawdziwego szczęścia. Snute przez nią intrygi niczym bluszcz plączą ze sobą los wielu osób. Każda z nich ma swój własny cel i przeszłość, która nie da o sobie zapomnieć.

Daj się porwać zmysłowej i pełnej tajemnic opowieści o toksycznej miłości i ludziach, dla których liczy się tylko własne szczęście, nawet jeśli wiąże się ono z cierpieniem najbliższych.MOJE ODCZUCIABeata choć nie pracuje, wiedzie dostojne życie za sprawą swoich kochanków i ich drogich prezentów. Ona jest bezwzględną uwodzicielką, która się pobawi mężczyzną, a później go porzuca. I tak było do czasu aż… na jej drodze nie pojawił się Mirek, przystojny, a przede wszystkim zamożny mężczyzna. To ona zawsze bez problemu zdobywała i porzucała, gdy chciała, ale co zrobi, gdy role się odwrócą? Jak daleko jest w stanie posunąć się kobieta, która upatrzy sobie cel?

Strach czaił się w ich oczach, pełzł potem po plecach i objawiał się nerwowym rozglądaniem wokół. Nierzadko dzierżona w dłoni szklanka z wodą wyślizgiwała się ze spoconych rąk, wprawiając ich w jeszcze większe zakłopotanie.

Beata (Beta) to kobieta pozbawiona wszelkich skrupułów, zawsze dostaje to czego chce, bez problemu potrafi uwieść każdego bogatego mężczyznę, aby opływać w luksusy. Nie utrzymuje zbytniego kontaktu z rodziną. Bawi się mężczyznami niczym zabawkami, które można porzucić, gdy się znudzą. Dlatego, kiedy w końcu trafia na takiego, który staje się odporny na jej wdzięki, zaczyna popadać w lekki obłęd. Jest w stanie wyeliminować wszystkie przeszkody, które mogą zagrażać jej w zdobyciu ukochanego. To przeradza się w niefortunny splot różnych wydarzeń i poznania innych bohaterów książki. Beta to bohaterka, która irytuje swoim zachowaniem, podejściem do życia i bezmyślnym dążeniem do celu, nawet po trupach. Nie da się jej polubić.

Mirek Tymiński to mężczyzna, który bez skrupułów zdradza swoją żonę, twierdząc, że nie robi nic złego. Kobiety bez problemu lgną do jego ramion, a on to zawzięcie wykorzystuje. Jego zachowania potrafią być zmienne niczym wiejący wiatr. To kolejny czarny charakter tej powieści.

Emilia Kubaszak wykreowała ogrom czarnych charakterów w swojej powieści. Z ręką na sercu mogę przyznać, że jasną stroną tej książki jest postać Larsa, którego polubiłam już na samym początku. To mężczyzna z klasą, który potrafi zachować się godnie i wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje czyny. Wszystkie przedstawione postacie zostały dobrze wykreowane. Autorka zagłębia się w ich psychikę ukazując nam ich takimi jakimi są. Z całą pewnością w rzeczywistym życiu moglibyśmy znaleźć ich odzwierciedlenie. Niezłomnie podoba mi się ich kreacja psychologiczna oraz przedstawienie chorób psychicznych o których nie miałam pojęcia.

Autorka poprowadziła interesującą fabułę, wciągającą i z ciekawymi zwrotami akcji. Im dalej brniemy w lekturę, tym bardziej jesteśmy ciekawi co się za chwilę wydarzy. To podsyca nasz apetyt, który jak wiadomo, rośnie w miarę jedzenia. Nasi bohaterowie nie mają łatwego życia, muszą zmagać się z wieloma problemami i radzić sobie w zaistniałych sytuacjach. W książce znajdziemy ogrom tajemnic, których sami nie będziemy w stanie rozszyfrować. A tytuł książki idealnie obrazuje jej treść. No i zakończenie w takim momencie…
 Dotychczas nie uświadamiał sobie, jak dobrze czuć ciepło ust żony na wargach. Czasem bowiem traktujemy szczęście jak codzienność, nie obdarzając go należytym szacunkiem. I dopiero wtedy, gdy ktoś lub coś je zburzy, jesteśmy skłonni je docenić.

Bluszcz to historia, która ukazuje nam toksyczną miłość kobiety, która nie dopuszcza do siebie myśli, że może zostać odrzucona przez jakiegokolwiek mężczyznę. To również historia, w której nic nie jest do końca jasne, a postacie w niej występujące potrafią namieszać nie tylko w życiu innych bohaterów, ale również i w naszych głowach. Jeśli lubicie takie historie, koniecznie przeczytajcie.Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger