poniedziałek, kwietnia 27, 2020

"Przypadek Lidki" Izabela Grabda [PATRONAT MEDIALNY]
TYTUŁ  "Przypadek Lidki"

AUTOR Izabela Grabda

DATA PREMIERY 30.04.2020 (e-book)

WYDAWNICTWO  Inanna

ILOŚĆ STRON 294
OCENA  4/6

OPIS

Czy wyczekany urlop w spokojnych górach Sowich, może spowodować trzęsienie ziemi w uporządkowanym z takim trudem życiu Lidki? Czy przypadek, który spełnił jej marzenie o posiadaniu domku w górach, może się zamienić w przejażdżkę uczuciowym rollercoasterem?
Okazuje się, że Lidce wszystko może się przydarzyć. A jedno wydarzenie, któremu w całości winne jest jej roztargnienie, pociągnie za sobą serię niedomówień, pomyłek i wypadków żywcem wyjętych z filmu. Z finałem, w który nawet głównej bohaterce jest ciężko do końca uwierzyć…
MOJE ODCZUCIA

Lidka to ponad czterdziestoletnia rozwódka z córką, która ma za sobą niezbyt udany związek małżeński. Teraz sama dba o siebie i córkę. Ma sieć gabinetów kosmetycznych, które coraz lepiej prosperują. To kobieta z krwi i kości, która kocha górskie wędrówki.

Wiktor to jeden z najbogatszych mężczyzn na świecie, który posiada własne wydawnictwa. Jest wdowcem samotnie wychowującym córkę. Ma piękną willę w Górach Sowich oraz drewniany domek nieopodal.

Lidka uwielbia spędzać czas na przechadzkach po górach. Żeby choć na chwilę oderwać się od codzienności opuszcza Wrocław. Podczas spaceru po górach, odkrywa przepiękny drewniany domek, który postanawia spróbować wynająć. Udaje się to z pomocą Antka – prawnika właściciela. Kolejnego dnia poznaje Wiktora – właściciela w niezbyt przyjemnych okolicznościach, po których za wszelką cenę stara się go unikać. Tylko czy można uciec przed uczuciem, które z dnia na dzień robi się coraz silniejsze?

Lidka wyczuła w tym pocałunku jakąś rozpacz, jakby nie chciał jej zrobić krzywdy, tylko prosił o coś, co może mu dać tylko bliskość drugiego czlowieka. Dlatego nie broniła mu, nawet oddała pocałunki.

Miłość możne zapukać do naszych drzwi w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem wmawiamy sobie sami, iż wydarzenia poprzedzające nasze życie, utrzymują nas w przekonaniu, iż nie pozwolimy sobie już na miłość. Ale prawda jest taka, że przed nią nie da się uciec. Może nas dopaść w każdym miejscu na ziemi o dowolnej porze. I nawet gdybyśmy się przed nią wzbraniali nie wiadomo jak bardzo, to nie da się od niej uciec.

Powieść ta obrazuje nam miłość w średnim wieku. Niektórzy myślą, że skoro już ktoś jest starszy, to nie ma szans się zakochać, nie ma prawa być ponownie szczęśliwym. Ale to przecież absurd. Zakochać się można w każdym wieku, a każdy człowiek ma prawo cieszyć się w pełni ze swojego życia i ma prawo mieć u swego boku kogoś na kim mu zależy.

Nasi bohaterowie starali się ukrywać ze swoimi uczuciami, co tak naprawdę im nie służyło. O nich trzeba mówić otwarcie i głośno. To nic złego zakochać się w starszym wieku, to normalna rzecz.
Autorka stworzyła powieść, która porwała mnie już od pierwszych stron. I choć momentami moje odczucia były sprzeczne z postępowaniem Lidki, to mocno trzymałam kciuki, by w jej życiu w końcu zagościło szczęście i prawdziwa miłość. Izabela Grabola posługuje się prostym językiem, który jest przyjemny w odbiorze. Dobrze wykreowani bohaterowie pozwalają zajrzeć w głąb siebie. I choć niektóre sytuacje wydawały się dla mnie niezbyt realne, to czytanie tej powieści było przyjemnością.

Przypadek Lidki to powieść o niespodziewanej i niekontrolowanej miłości. O początkowym braku zrozumienia poprzez brak szczerej rozmowy. Ale również o wzajemnym odkrywaniu siebie nawzajem. To historia, która wciągnie was od początku do samego końca. Polecam.


Za możliwość przeczytania, zrecenzowanis i patronowania serdecznie dziękujęBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger